suda dogum ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU2 tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

mrb arkadaslar ilk bebegim normal dogumla dünyaya geldi ama ikincisini suda sogum yapmak istiyorum aranizda suda dogum yapan varmi???
    yada bilgisi olna bu konuda ??
    a.s.

2. 10 Ağustos 2008
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bildiğim kadarıyla bazı sağlık testlerinden geçmek gerekiyor. Türkiyede nasıl bilmiyorum ama hollanda da arkadaşımın ablası yapmış,çok rahatmış ve tek bir dikiş bile atılmamış. Türkiye de nasıldır bilmiyorum,yeni yeni yaygınlaşmaya başladı,sanki biraz kobay olunacakmış gibi geliyor,neticede doktorlar bu konuda çok tecrübeli değil. Bu arada artık sosyal güvenlik kurumları suda doğum ücretinin bir kısmını karşılıyormuş.

4. 10 Ağustos 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben suda dogum yapacaktim ingilterede cok yaygin en yakin arkadasim yapti oyle memnun kaldi ki bende bu yuzden yapicaktim dogum yapacagim kuveti odayi bile gormistum hersey hazirken kizim son hafta ters dondu planlarim alt ust oldu turkiyede var mi bilmiyorum ama bu ulkede nasil dogum yaparsan yap ucretsiz

6. 10 Ağustos 2008
  7. EU1

EU1 Guest

bende yeni dogum yaptim tam olarak suyun icinde dogumum olmadi ama sancilarimi suyun icinde cektim,suyum gelmemisti suyum gelince sudan ciktim yarim saat sonra dogumum gerceklesti,bende hollandadayim turkiyeyle konusup sancilarimi suda cektim dedigimde herkez burada cok pahali 2,5milyar felan dediler,burada para odemiyoruz,yada odesekte oyle cok fazla degil,ama temmuz anneleri bolumune de yazmistim,sancilara cok yardimci oluyor,suda acayip rahatliyorsun herkese tavsiye ederim,

8. 11 Ağustos 2008
  9. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    kismet olursa 2,5 ay sonra suda dogum yapicam...kontrollerimde simdilik hicbir sorun yok

suda dogum yapabilmem icin.ama o an cok önemli..yani nefesini kontrol edebilirmiyim

bebek dogum pozisyonuna gectimi diye son ana kadar sabit bir fikirle kalinamiyor malesef..

simdilik suda dogum olucak diye karar verildi doktorumla ama dedigim gibi insl.bir sorun olmazsa..

10. 11 Ağustos 2008
  11. EU2

EU2 Guest

saol cnm zaten bende türkiyede oturmuyorum a.s.

12. 11 Ağustos 2008
  13. EU2

EU2 Guest

canim bende ilk dogumumu berlinde yaptim suda dogum olcakti ama dogum yaptigim hastane cook kücüktü ve o an küvette baskasi dogum yapiyordu bende normal dogum yapmak zorunda kalmistim
    insallah bu defa suda dogum yapmak istiyorum ama merak ediyorum hangisi daha kolay cünki benim normal dogumum bile 8 dk sürmüstü :içelim:

14. 11 Ağustos 2008
  15. EU1

EU1 Guest

benim ilk dogumum oldugu icin bilemiyorum normal dogum nasil olurdu ama su bi gercekki sancilarimi cok hafifletti,ve cok rahat bi dogumum oldu,ebemiz bile keske senin kadar rahat dogum yapabilsem dedi(hic dogum yapmamis),yani ne suni sanci ne igne ve jinekologa bile ihtiyac duymadim,insallah kolay bi dogumun olurrr

16. 11 Ağustos 2008
  17. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    slm ben de ilk dogum oldugu icin korkuyorum dogal olrak...baslarda ben de suda dogumu dusunmstum ama sonra vazgecti...cunku burdaki hastane kucuk belki bukonuda fazla deneyimli dr lar yoktur kendimi de bebegimi de atese atmamak icin vazgectm...normal + epidural istiyorum bakalim...yine d ebelli olmaz tabi on ana kdar...herkese hayirli dogumlar.

18. 11 Ağustos 2008
  19. EU2

EU2 Guest

saol cnm insallah hepimizin dogumu kolay olur :1rolleyes: