Suda Yürümek Mümkün Mü !

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve ..GkSu.. tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  8 Haziran 2010
  Konu Sahibi : ..GkSu..
 1. ..GkSu..

  ..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.104
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  İkisi yaşlı biri genç üç kişi bir hafta sonu balık tutmaya çıkarlar. Kayıklarına binerler ve kıyıdan oldukça uzaklaşırlar. Bir süre sonra bir de bakarlar ki oltayı kıyıda unutmuşlar. Yaşlılardan biri, 'merak etmeyin, ben şimdi gider getiririm' der. Dua eder ve suyun üstünde yürüyerek kıyıya gider, oltayı alıp getirir.

  Bir süre sonra yemleri biter. Tam genç, 'Ben gideceğim' diyecekken diğer yaşlı; 'Bir dakika, ben giderim' der. Duasını yapar ve o da suyun üstünde yürüyerek kıyıya kadar gider, yemi alır ve gelir.

  Bir süre sonra başka bir şey lazım olduğunda genç, 'Bu sefer ben gideceğim'der. Yaşlı adamlar, 'Hayır sen gitme' deseler de, 'Ben de sizin gibi inançlıyım, güveniyorum kendime, iyi dua ediyorum, ben gidip alacağım' der. Ne kadar ısrar etseler de dinletemezler. Ve genç duasını yapar ilk adımı atar atmaz da cumburlop suya düşer. Boğulma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

  İki yaşlı adam genci zorlukla kurtarırlar. Kendisine geldiğinde, yaşlılardan birisi der ki, 'Evladım! Sen de iyi niyetlisin, inançlısın, güzel de dua ediyorsun ama buradan kıyıya kadar olan kayaların yerlerini bilmezsen batarsın!' ...[​IMG]