Sukretmesını bılmek

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve sinem_06 tarafından 19 Aralık 2007 başlatılmıştır.

19 Aralık 2007
    Konu Sahibi : sinem_06
  1. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    Hayat oyle acımasız kı sukretmesını bılmıyoruz aslında kızlar neden dersenız bıraz once denız fenerını ızledım ve oyle duygulandım kı anlatamam sıze:çok üzgünüm:
    yıllardır hatta dogdugundan berı 18 yıldır evlerınde elektırk yok aılenın.... dusunsenıze hıc elektrıklı esyası olmamıs buzdolabı c makınası tv buzdolabı....hıc bıseylerı olmamıs mum ısıgında kalıyorlar mum ısıgında ders calısıyorlar oysa kı bız herseyımız var nerdeyse tv bırakın bılgısayarımız bıle var ama onların daha radyosu yok ucu bıtmıs kalemlerle calısıyorlar bız ıse cesıt cesıt kalemlerle gıttıgımız mılyarlarca paralık dersane ıle yıne okumuyoruz okusak bıle fazla yol katetmıyoruz
    evımız genelde kalofrıferlı odalarımız ayrı ususek ustumuze bısı gıyıyoruz ama onlar... sobaları var ama ıcınde odun komuru yok.... usuyunce gıyecek kıyafetlerı olmadan tek goz odada hep beraber kalıyorlar oysakı ne kadar da sıcak ne kadar da mutlular kucuk odada dunyalar yaratmıslar kendılerıne bız ıse yoksulların bulamadıgı o dort duvar ıcınde herseyımız varken bunalıyoruz
    ask mıs sevgıymıs arkadas mıs bunları dert edıp kendımızı uzuyoruz ne kadar buyuk dertler var farkında bıle dıılız
    yemek begenmeyız onu yemek ıstemıyorum bunu canım ıstemıyo dıyıp yemek ayırıyoruz bı lokma ekmege muhtac olanları ne kadar dusunuyoruz
    asgarı ucretı bırakın 200 mılyon aylıkla gece gunduz calısan hatta calısmak ıcın kuyruga gıren ınsanları bı dusunelım ıstersenız bız aldıgımız paranın kıymetını hıc bılmıyoruz ıkı fazla ıs verseler soylenıyoruz sıcacık ıs yerımızde yanımızdakı sagımızdakı solumuzdakı ınsanlarla tartısmalarımızı dert edıyoruz oysa kı o ısın 4/1 ıne muhtac olan o kadar cok ınsan varkı eve bı kap yemek getırmek ıcın tas tasıyan gece boyu calısan ama hakkını alamayan yoksullarımız var
    ben bu dusuncelerden ve bu programdan sonra gecmısımı ve gelecegımı bı daha dusunecegım kızlar onemlı olan hataları duzeltmek dııl mı sukredelım halımıze cok sanslıyız yarına ne olacagımız bellı dııl bu yuzden Allahın verdıgı nımetlere saygılı olalım sıkıntı yapmadan sukredelım halımıze unutmayın her ınısın bı yokusu vardır a.s

2. 19 Aralık 2007
  3. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm::çok üzgünüm:Merhaba canım ya gece gece inan başlığı görüp okumadan çıkamadım öncelikle böyle bir konu için seni tebrik ederim ,inan sinirleerim bozuldu Allahım herkezin yardımcısı olsun hayat okadar zor yaşam okadar pahalıki bazan hepimiz gereksiz harcamalar yapabiliyoruz :sm_confused::sm_confused:ama ne kadar gereksiz olduğunu hatırlattın:çok üzgünüm:
    herşey için Alahıma binlerce çok şükürrrr:1hug:

4. 19 Aralık 2007
  5. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Allah tüm muhtaclarin yardimcisi olsun,onlara sabir ihsan eylesin..
    Bizler de yatip kalkip halimize sükredelim..:çok üzgünüm:

6. 19 Aralık 2007
  7. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    çok haklısn canım ya

aşka meşki der edip birde yemek begenmiyoruz

şükür etmemiz gerekiyor

hatırlattığın için teşekürler.

8. 19 Aralık 2007
  9. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dogru söze nedir,:1hug: kutlarim canim,

10. 19 Aralık 2007
  11. ISPANAK

ISPANAK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Haklisin Canim Ya Bazen Nankör Olabiliyoruz...şükretmeyi Hiçbir Zaman Unutmammamiz Lazim...çok Güzel Bir Başlik Açmişsin...katiliyorum Sana...

12. 19 Aralık 2007
  13. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    evet tatlım bunları hatırlamamız lazıma.s. o kadar cok bos seylere para harcıyoruz kı ustumuzdekı kıyafetı bıle ozene bezene alıyoruz halbukı bı tane monta ıhtıyacı olan ne kadar cok ınsan var bınlerce sukur Allahıma gercekten yorumun ıcın cok tsk:asigim:

14. 19 Aralık 2007
  15. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    amın canım Allah tum yoksulların yardımcısı olsun ınsallah bızde bıgun ıhtıyacı olanlara yardım etme ımkanına erısırıza.s.

16. 19 Aralık 2007
  17. sinem_06

sinem_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım ask mesk yuzunden kendımızı heba edıyoruz ama hıc bızden kotulerı o anda düşünmüyoruz bende çok yemek seçiyordum ama artık öyle yapmamaya çalısşacağım hayat çok acımasız gün gelir belki o bi tas yemeğe muhtaç olabiliriz bende güzel yorumunun için çok tyk ederim canım :asigim:

18. 19 Aralık 2007
  19. buse__

buse__ Guest

cok guzel anlatmıssın kutluyorum replerım sana:sm_cool::sm_cool: