Şule30'un Başarı Öyküsü 56 Kilo Verdi

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve sule30 tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sule30
  1. sule30

sule30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    Selam arkadaslar.Sitede yeniyim,ama uzun zamandan beri takip ediyorum KK yi.Benimde kayda deger bir basari öyküm var,uzuuuuuuun da bir diyet gecmisim.Ama sükürler olsun ki kurtuldum.Tickerimdan da anlayacaginiz gibi 144 kilodan 88 kiloya düstüm.8 ay gibi bir sürede.Kolay olmadi.Herkes soruyor,nasil basardin diye.Istedim diyorum,sadece istedim.
    10 yilda sürekli aldim verdim,en son 42 kilo verdim,60 kilo aldim.Sistim de sistim.Vücudum büyüdükce karakterim kücültü,kendime saygim,cocuklarima sabrim,hayata dayanma mücadelem bitti.Sona gelmistim artik.Bu son sansimdi.Ya bu kilo derdim bitecek,yada bu hayat sona erecek.Ben son kez zoru sectim ve basardim.Tabii isim daha bitmedi.Ama eskisinden daha da azimliyim.Birazda neler yaptim ondan bahsedeyim.

Sabah erken kalktim.Cocuklar okula,ben spor salonuna.Yilmadan,okula gider gibi,ise gider gibi...hergün.Aglayarak spor yaptigim günler oldu.Alayci bakislara aldirmadan,deliler gibi spor yaptim.Yemek olayina gelince ben öyle kibrit kutusu peynir,3 zeytin gibi seyler yemedim.Sabah spordan sonra 1 aktivia,kastan erimemek icin protein tozu,bol meyve yiyordum.Haslama sebzeler,beyaz et,bol balik (özellikle somon) her cesit az yagli corba(kremalilar haric) .Aciktikca atistirmalik olarak tuzlu leblebi,yogurt 1,5 yagli,ayran.Belli bir listem yok yani.Ama her aksam 4 fincan yesil cay ve biberiye karisimi ictim.Ha bir de herseye kirmizi aci pul biber ekledim.Aksamda ac yatmadim.Yarim bardak süt,ayran,leblebi ne olursa...aklima geldikce sormak istediginiz biseyler oldukca eklerim seve seve.

Artik kadinim...aynada kendimi taniyamiyorum.Hic birsey korkutmuyor beni,hic bisey kiramiyor,üzemiyor...insanlar birbirlerini dürtüp halina sükret,beterin beteri var bak deyip kendilerine mutluluk saglamiyor artik üzerimden.Ne olur arkadaslar,sismanlari kinarken bir kez daha düsünün diye yaziyorum bunlari.Onlari 3.hatta 5.sinif insan yerine koymayin.Ben 60 kilodan 144 kiloya cikarim diye düsünmemistim hic.Ama olabiliyor iste,hayat...hersey geliyor basimiza.Allahim bana o günlerimi unutturmasin diye,bütün kilolu arkadaslarimda biran önce kurtulsun diye dua ediyorum artik.Darisi sifa bekleyen bütün hastalarin basina insallah.

2. 20 Temmuz 2010
  3. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    tebrik ederim başarınızı..
    direncinizi kırmayı başarmışsınız
    gerisi çok kolay..
    darısı başıma

4. 20 Temmuz 2010
  5. Kara_Sevdam

Kara_Sevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    tebrikler canım ben 2-3 kg vermede bile çok tembelim bakalım bebişten sonra bana neler olcak inşaallah ben kilo almam

6. 20 Temmuz 2010
  7. BEYZUS

BEYZUS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    163
    İyi geceler.....
    Dilim tutuldu azmin karşısında güzel kardeşim.
    Tebrik ederim,seni kutlarım demek o kadar yavan kalırki başarın karşısında.
    Saygı duyulacak bir azim ve başarı öyküsü.
    Yıllardır kilo derdi çeken biri olarak seni anlından öpüyorum.Önümü ilikleyip,ayakta alkışlıyorum.Bana ve benim gibi kilo dredi olnlara büyük bir moral oldun....Seni örnek alacak çok kişi olacaktır;bende tabii....
    Tekrar kutluyor ve seni kocaaaaaman öpüyorum.Yüzün her daim gülsün inşallah.Sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.a.s.

8. 20 Temmuz 2010
  9. tiancu

tiancu Canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Harika bir başarı öyküsü...İsteyince başarılmayacak şey yok.Sizi kutluyorum ve kalıcı olmasını diliyorum verdiğiniz kiloların.

10. 20 Temmuz 2010
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    tebrik ederim harikasiniz.. artik 60 killoya hicbisi kalmamis siz oyle birseyi basarmissiniz ki... bu devede kulakk:)) iradeniz icin,sabriniz icin,bikmadan yilmadan yaptiginiz spor icin tebrikler.. 60 kiloda da okumak isterim mutlulugunuzu...sevgilerr...

12. 20 Temmuz 2010
  13. EcMeL

EcMeL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim sizi. alkisalkisalkis maşallah diyelim nazar değmesin.
    olayı siz kafanızda bitirmişsiniz en önemli şeyi başarmışsınız.
    bundan sonrası dahada kolay olacaktır.
    darısı tüm isteyenlerin başına diyelim.a.s.

14. 20 Temmuz 2010
  15. beyzush

beyzush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tebrik ederim gerçekten iyi bi azim göstergesi şuan bende kilo verme sürecine grdım yada o moda soktum kendımı dıyım ama dedıgınıs gbı başarılar ve yenilgilerle dolu bi geçmişim var he tamam oldu dedıgımde tekrar aynı noktaya dönmek felaket insanın kendıne ınancı kalmıo başkalarını hiç sölemiyorum saten umarım başarılı olurum motivasyonunuzu nasıl kaybetmedinis yada bukadar güçlü sağladınız paylaşırmısınız :KK43:

16. 20 Temmuz 2010
  17. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    harikasın yaaa...ben veremem yapamam diyenlere ibret olsun..144 ten 88 e inmişsin ya 88 den de 60 a tekrar inersin ne varki..bu azim ve kararlılıkla gidersen en fazla 1 senede 60 olursun ne kalmış sen yolun 2/3 ünü halletmişsin 1/3 kalmış....
    tebrik ediyorum..

18. 20 Temmuz 2010
  19. hatic22

hatic22 aşığımmmmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tebrik ederim arkadaşım
    inşallah eski kilona en kısa zamanda dönersin
    ki sen bu azimle dönersin
    birdaha bu kadar almaman dileğiyle canım
    dediğin gibi bu bir hastalık ne kadar erken farkedilirse okadar iyi
    neyselki senin azim ve iraden güzelmiş
    bi çok insan ben nasılsa veremem deyip daha da üstüne alıyor
    tekrar tebrik eredim azim ve iradenden dolayı...