suni sancı hakkında bilgi ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve hamixsxim tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

4 Ocak 2009
    Konu Sahibi : hamixsxim
  1. hamixsxim

hamixsxim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar salı günü hastaneye yatıcam ve suni sancıyla doğum olucak ama duyduğum kadarıyla çok kötüymiş suni sancı ölemi bilgisi olan varsa yardım bekliyorum.şimdiden teşekürler

2. 4 Ocak 2009
  3. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    41+4 de sunii sancı için randevulaşmıştık doktorumla.. ama 1 gece önce ertesi güne hazırlık olsun diye küveti ılık suyla doldurup oturdum. rahim kaslarını yumuşatsın diye.. bundan dolayı sanırım o gece -yani sunii sancı alacağım günden önceki gece- aniden suyum geldi. 0 sancı ve 1 cm açıklıkla hastaneye gittik. sabaha karşı 05:25 gibi sunii sancı takıldı ve 07:46 da kızımı kucağıma aldım.. kolay bir doğum yaptım.. 9 ay boyunca hiç sancım olmadığı için sunii sancı alınca çok yoğun sancı çektim. yoğun demekteki kastım sancılar direkt 10 dkda 3-4 kere giriyordu. sancı takılır takılmaz doğum sancısı gibi giriyor.. bi de benim şansım açılmam kolay oldu. 1 cm ile başlayan sunii sancı serüveni 2 buçuk saat sonunda 8-9 cm açılma ile sona erdi..
    benim herşeyim çok yolunda gitti, sana da kolaylıklar dilerim.. inşallah gönlüne göre olur herşeyin..

4. 5 Ocak 2009
  5. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende suni sancıyla doğum yaptım.öğlen 13:30 da suni sancı takıldı saat 3 de kızım doğdu benim doğumum çok kolaydı 37 haftalık doğum yaptım hastaneye gittiğimde 4-5 cm açılmam vardı.haliyle sancılar canını acıtıyor.belki benimki böyleydi bilemiyorum ama benim için korktuğum gibi değildi.5 dkda bir sancılar artınca nts ye bağlayıp kontrol edip direk masaya aldılar 15-20 dk da herşey bitti.korkma dua et allah herkese kolay doğum nasip etsin.hayırlısıyla bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin.

6. 5 Ocak 2009
  7. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de suni sancıyla 4 saatte doğumumu tamamladım..doğumu hızladırıyor.bence korkulacak bişi diil...

8. 5 Ocak 2009
  9. hamixsxim

hamixsxim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekür ederim arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı içimi rahatlattınız allah razı olsun.yarın kızıma kavuşucaz 9 ay 10 günlük bi serüvenin ardından nihayet yolun sonuna geldik doğum hikayemi yazıcam dualrınız benimle olsun allah herkesi bi avazda kurtarsın inşallah.

10. 5 Ocak 2009
  11. glsh85

glsh85 Guest

hayırlı ugurlu olsun cnm sımdıden :)

12. 14 Ocak 2009
  13. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben de ctesi günü suni sancıyla doğum yapıcam korkuyorum ama artık çok ağırlaştım kurtulmak istiyorum ve o sancılar çokda gözüme gelmiyo allahım herşey yolunda gider de rahat bir doğum olur.

14. 21 Ocak 2009
  15. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar banada akıl verin..33 haftalık hamileyim ve erken doğum riski var doktorum 36veya 37 haftada bebeği sezeryanla alabiliriz beklerse diyor çünkü ters duruyor 4ayından beri halada dönmedi..eğer dönerse su veya sancı gelmeden suni sancı ile normal doğum yapabilirmiyim acaba? sezeryandan korkuyorum

16. 21 Ocak 2009
  17. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    açılma olmadan suni sancı verildiğinde pek öyle kolay olmuyor sanırım...yani uzun sürüyor açılmanın başlaması vs..bebeğin gelmeye niyeti olmadığında suni sancı zor olur be canım...

18. 21 Ocak 2009
  19. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    desene sezeryan yolu gözüküyor bana yandım ben...