Sunı sancı ıle normal dogum yapan anneler tecrubelerınızı beklıyorum.

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve yagmur77 tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yagmur77
  1. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR HERKESE MERHABA.BUGUN SON KONTROLUM VARDI.DR.UM YARINA YATIS VERDI.P.TESI SABAHA KARSI 4 TE SUNI SANCI VERECEKLER.OLDU OLDU OLMADI DR.UM GELDIGINDE AMELIYATA ALACAKLAR.BANA DUA EDIN BEKLEDIGIME DEGSIN VE NORMAL DOGUM YAPAYIM.hihoyyyt

SUNI SANCI VERILEREK NORMAL DOGUM YAPAN ANNELER TECRUBELERINIZI AKTARIRSANIZ SEVINIRIM.

2. 29 Kasım 2008
  3. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben tam da dediğin gibi doğum yaptım 22 gün önce
    önecelikle sunu söyliim, 40 haftam tam dolduğu gün kontrol için gitmiştim. nst ultrason ve vajinal muayene sonrasında yatış yapmama karar verdi doktorlar 2cm acılma az bişey kanama ve benim hissetmediğim nst de cıkan bolca sancı vardı. neyse yattım ama sancı hissetmiyordum. sabah 10 yattım. akşam 5e kadar suni sancı verilmedi acılma 3cm olmuştu. doktor ilk doğum olduğu için cok yavaş ilerlediğini söyledi beklersek 3-4 günde anca doğurursun dedi. cok az bir suni sancı vererek başladılar. bi makine var damar yolu takılıydı zaten o makineden dozu ayarlayıp başladılar. 36 yazıyodu makinede ne anlama geliyor tam olarak bilemiyorum. bu dozla 4 saat daha bekledim ama yeterli olmadı galiba anca 1cm daha acılmam olmuştu. doktor gelip dozajı artıralım dedi. artırdırlar ve makinede artık 50 yazıyodu. bununla beraber suyumuda patlattılar. bu ana kadar doğum sancısı nedir hiç hissetmemiştim. makinede 50 yazdıktan yarım saat sonra siddetili sekilde hissetmeye başladım ve acılmada hızlandı. bu sekilde 5 saat daha gecti son 3 saat cok cok siddetliydi sancılar. acılma tam oldu ve bu sürenin sonunda doğum 5dk içinde gerçekleşti.
    anlican bu son 2-3 saat cok siddetli sancı hissettim. suni sancının son 2-3 saati zordu yani gerisi cok da kötü değildi. ve düşünüyorum suni sancı diye bişey olmasaydı ben bu acıyı 3-4 gün cekmek zorunda kalacaktım.
    hiç korkma bence, doktorlar senin ve bebğin sağlığı acısından en doğrusu neyse onu yapıyolar. sana da azıcık dişini sıkmak kalıyo.
    inşallah hayırlısıyla ve sorunsuz bir sekilde alırsın bebeği kucağına. Allah yardımcın olsun...

Kalipso888, yildizekiciii ve scheker bunu beğendi.
  4. 29 Kasım 2008
  5. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    elifdemcim cok tesekkur ederim.bebegini gule gule buyut insallah.Allah anabababali buyutsun.verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim.bende ne yasayacagimi cok merak ediyorum.bana hic vajenden bakmadilar acilma varmi yokmu diye.insallah hayirlisiyla bebisimi normal kucagima aliyim sanciyi da cekmek gerekirse cekerim ne yapim.bu da anneligin bir lutfudur sanirsam.:nazar::nazar::nazar:

6. 29 Kasım 2008
  7. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    bende 2 saat kadar bi suni sancı aldım ama değişen bişey olmadı sezeryana aldılar

8. 29 Kasım 2008
  9. pericik55

pericik55 ela gözlü bir çöl ahusu.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben nisan annesiyim canım suni sancıyla doğum yaptım ama benimki biraz daha farklı doğumuma 1 ay vardı daha doktora kontrole gittim kadıncağız kızım senin 6 cm açılman var hiç mi farketmiyosun dedi :) ama bende ne sancı ne bişey ...hiç hissetmiyorum.acil beni doğuma aldı inanırmısınız son 10 dk ya kadar hiç birşey anlamadım artık serum bitmek üzereyken baktım tmm sancı böle bişeymiş:1shok: ehh hem erken hem de minicik bir bebek olunca kolay doğum yaptım ben şimdi kocaman oldu maşallah...:ecrin_bebek:

10. 29 Kasım 2008
  11. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    asortiecim insallah bende ole olmaz.sabaha karsi 4 gibi vereceklerine gore sanirim dozu az dan baslatacaklar.ama ins bebegimi kucagima almam uzun surmez.

percikcim senin dogumun masallah cok rahat olmus ama benim sipam eminim artik kucuk bir tosun olmustur.ins bende senin gibi rahat bir dogum yapabilirim.

12. 29 Kasım 2008
  13. EU3

EU3 Guest

canım şimdiden kolay doğumlar diliyorum
    bende suni sancı yardımıyla normal doğum yaptım allaha şükür, benim suyum geldiği için verdiler toplamda 5 saat kadar sancı yaşadım önce hafif oldu pek birşey anlamadım laylaylom fotoğraf falan çektik sacı hatırası ama iki saat falan sonra sıklaştı ve şiddetlendi epidural anestezi yapıldı sonra ve yine bir rahatlama, benim tam açılmadan sonra yarım saat sürdü doğumum ama sorunlar vardı, bebeğimin kordonu boynuna dolanmıştı ve 3 cmlik iki tane miyom nedeniyle uzun sürmüş herkesin daha kolay ve çabuk oluyor
    tekrardan hayırlısıyla bebişini kucağına alman dileğiyle, dualarım seninle

14. 30 Kasım 2008
  15. nehirson

nehirson canım çocuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende kontrole gıttım 3 cm açıgım varmış ama ben hıç hıssetmedım sonra sunı sancıyı verdıler 1saat kadar hıç hıssetmedım sonra yavas yavas sancılandı toplam 5saat sunı sancı dan sonra dogum yaptım.

16. 30 Kasım 2008
  17. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlısı olur inş senin için bana da suni sancı verildi ama açılma tam olmadı ve bebeğimin kalp atışları düzensizleşti ve sezeryana alındım. şimdiki aklım olsaydı direk sezeryan olurdum çünkü sancı çekip çekip sezeryan olmak çok zor. ama tabi herkesin bünyesi farklı, sen yine de doktoruna kulak ver, güven. hayırlı doğumlar dilerim. sonrası çok güzelll, herşeyi unutuyor insan:)

18. 30 Kasım 2008
  19. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben iki gün suni sanci cektim burda hemen olmadi diye sezeryan yapmiyorlar benimki cok zordu ama sen yine dene derim bakarlar bir ilerleme yok sezeryan olursun