suni sancı mı sezaryan mı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hy_patia tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : hy_patia
  1. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    40. haftamı pazar doldurdum. artık günaşırı doktora gideceğiz, bebeği ve suyunu kontrol amacıyla. dünkü muayenemde nts de sancılarım çıktı ancak daha doğum için açılma tam başlamamış dedi doktor. çarşamba yine gelirsin kontrol ederiz dedi. o zaman da böyle olursa sana suni sancıyı anlatırım, perşembe de bekleriz, cuma hastaneye yatarsın artık dedi. tamam ben suni sancı olcam dersen doğumu başlatırız dedi. (doktorumun tavsiyesi normal doğum yapabilecekken sezeryanı hiç düşünme diyor) ama çevremde suni sancıdan çok şikayetçiler var ve beni panik yaptırmayı başardılar. belki (ihşallah diyeyim) bunlara gerek kalmaz elbette bu 4 gün içinde kendiliğinden başlar doğum. ama böyle gün geçtikçe sanki hiç doğuramıycakmışım gibi geliyor, daha çok stres yapıyorum. inanın dün eve gelince oturup ağladım sıkıntıdan....

2. 26 Ekim 2010
  3. zehrakca

zehrakca DERENİM BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım ben de 40. haftamı doldurmama rağmen nst de sancım yoktu ve 1 cm açılmam vardı.gün aşırı doktora gidiyordum bebeğin suyu iyi bekleyelim deyip gönderiyordu doktorum.artık 42. haftam dolduğunda ya sezeryan ya da suni sancıyla doğumu başlatalım dedi.1 gün daha müsade verdi ve ertesi gün gel dedi.o gece o kadar çok dua ettim ki çünkü sezeryan da suni sancı da istemiyordum Allahıma şükür o gece sancılarım başladı sabah hastaneye 6 cm açılmayla gittim,ama yinede doğumu çabucak yaptırmak amacıyla suni sancı verdiler gerçekten çok kötüydü kendi normal sancıların daha hafif ve dayanılabilir düzeyde,suni sancı hiç nefes aldırmadan ardarda geliyor ama sonuçta sezeyanla kıyaslandığında bana göre daha iyi ben sezeryan sonrası çok şikayet ve ağrı olduğunu biliyorum çünkü.zaten ben suni sancı vermelerini engelledim istemiyorum diye bağırınca kestiler ve kendi sancımla girdim doğuma.yani diyeceğim eğer ki bebeğin suyu iyiyse ve bir sorun yoksa bekle miadını doldurana kadar ,ben 42. haftaya kadar bekledim ama değdi.

4. 27 Ekim 2010
  5. selva82

selva82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben sezeryanla doğum yaptım 40. haftada.
    normal doğurmak istiyodum ama suyum azaldı plasenta yaşlanmaya başladı.
    bu yüzden daha fazla bekleyemedik ameliyata girdim...
    suni sancı için duyduklarım çok kötü.
    sezeryansa kötü birşey değil, evet biraz ağrın oluyo ilk gün ama yürüyünce geçiyo.
    ertesi gün kendi kendine kalkabiliyosun bile hiç korkma yani.
    ben çok üzüldüm normal olmadı diye çünkü ameliyattan korkuyodum ama hiç de zor olmadı sonuçta.
    inşallah hiçbirine gerek kalmaz kendi kendine sancın başlar öyle gidersin doğuma...

6. 28 Ekim 2010
  7. ecrinsudem

ecrinsudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaşlar aynı konuyu bende açmak isterken açılmış olduğunu gördüm ve sevindim açıkcası...bende sezeryan ve normal doğum arasında kararsız olanlardanım bende pazar günü acil sancı ile dr.gittim 34+5 haftamdı tabi sancılar aslında gazdan dolayıymış nst de sancılarım çıktı dr.um 15 gün bu sancıları kesmemiz lazım henüz doğum olamaz diyor ilaçla 2 günde bir nst ye giriyorum çok şükür sancılar azaldı işin garip yanı ben nst de çıkan sancıların hiçbirini hissetmiyoruuummmm :KK43:(( yani sancılarım olucak ama ben normalim anlamıyorum...kısacası 15 sonra bir karar vermem lazım dr.şuan için bebeğin normal olmasında bir sakınca görmediğini bir terslik olmadığını söyledi sen kararını ver ne istiyorsun dedi..ben çok ama çook korkuyorum NORMAL mi SEZERYAN mı ???? bana yardım edin noıluuuur çıldırcam,stresten erken doğurcam :KK43:((

8. 31 Ekim 2010
  9. zehrakca

zehrakca DERENİM BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım bence normal doğum,öyle korkutucu bir yanı yok,benimki çok kolay oldu.özellikle bebk doğduktan sonra genel anestezi altına aldılar bebeğin eşinin alınmması dikişler falan ben hiçbirşeyi görmedim ve hissetmedim.doğumhanede toplam 30 dk sancı odasında yaklaşık 2 saat kaldım 2,5 saatte kızım kucağımdaydı.allah tüm hamileleri bir sancıda kurtarsın:1rolleyes:

10. 31 Ekim 2010
  11. nidah

nidah Sabır ve Dua...!! Üye

Beğenildi:
    261
    Ödül Puanları:
    153
    benimde 40.haftta olmuştu suyum azalıyo diye suni sancı verdiler.1,5 saat kadar çektim açılma olmayınca sezeryana girdim:)
    ama çok memnunum aynı gün yürüdüm.
    ama tabiki en güzeli doğal olanıdır normal doğum.

12. 31 Ekim 2010
  13. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    çok korkuyorum doğumdan epidural isteyen yokmu aranızda

14. 12 Kasım 2010
  15. jelibon_sekerim

jelibon_sekerim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende 40 hafta oldum tam doğum yapmadım daha doktorum bir hafta bekler suni sancıyla doğumu başlatırız dediler bende sizler gibi suni sancıdan çok korkuyorum hiç iyi şeyler duymadım bununla ilgili

16. 19 Kasım 2010
  17. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de 38. haftamdayım. 36da gıttıgımde nst de sancılarım vardı ama ben hıssetmıyordum.hatta ebe sordu zederdı sancın varmı dedı yok dedım. ama nstde cıkıyor dedı.bugun gıttık yıne nstye baglandık bebegın kalp atıslarında sorun yok ama bende bu sefer hıc sancı yoktu. on gun sonraya gun verdı - kı o zamana kadar bır agrı sancım su gelmesı olursa gıdıcem-ben de nedense sezeryandan cok korkuyorum. annem de sezeryan ol deyıp duruyor sunı sancıdan da korkuyorum. poff ınsallah normal yolla gelır guzel kızım:nazar: