suni sancı teklifini kabul etmelimiyim?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve fati_ma tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : fati_ma
  1. fati_ma

fati_ma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrblar sizin fikirlerinize ihtiyacım var
    ben 38 haftalık hamileyim dün kontrolum vardı.doktor baktığında 2 cmlık acılman var dedi herşey yolunda çocukta aşağı inmeye başlamış.cuma günü büyük ihtimalle doğurursun dedi.cuma günü bekliyo kontrol edecek .suni sançıyla başlatalım dedi.gittiğim hastanenin yoğunluğundan dolayı akşam ve hafta sonları kendi doktorumun gelme gibi bi lüksü yok.kendi doğurtmak istiyo.buyüzden suni sancı teklif etti.ben korkuyorum heyecandan hiç bişi soramadım neden 38 haftada?sizde nasıl davranmalıyım.gerçi gel ilerleme yoksa ileri tarihede atabiliriz dedi.kafam karıştı.galiba heyecan yaptım.
    cevaplarınızı bekliyorum.

2. 15 Temmuz 2010
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım allah kolaylık versin umarım kolayca sağlıkla alırsın bebişini kucağına.

Sen iyice araştır ama benim çevremde suni sancı almış olan iki arkadaşım var..İkisi de çok beter bir acı olduğunu söylüyorlar.
    Ben yaşamadım bilmiyorum ama çevremde normal sancı çekip doğuranlar ile suni sancı yaşayanlar var..Suni sancının berbat olduğunu söylüyorlar.
    Suni sancı çekmemek için suyun gelince hastaneye gideceksin diyorlar..

Bana gelince ben sezeryan oldum bence hiçde zor değildi ben çok memnunum sezeryan olduğuma.

4. 15 Temmuz 2010
  5. fizyoterapist_brc

fizyoterapist_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben 36.haftada 4cm acıklıkla dolasıyordum doktor gel suni sancıyı takalım zaten acık dedi ama ben 5hafta direndim 41.hafta doldu, 42de birkaç gün sonra doktprum yine haklı olarak cok baskı yaptı suni sancı konusunda ben sorumluluk bana ait ben kızımın kendisi doğ işaretini alıp öyle doğacak ben zorlamayacağım dedim biraz inat ve radikal davandım ve gercekten kendisi bir sancıyla anneciğim geliyorum deyip doğdu... hem de epidural vs olmadan bir ağrı kesici almadan doğal doğumla dünyaya geldi. ama ben hamilelik boyunca egsersiz ve suni sancı maddesinin(oksitosin) içinde olduğu dünyadaki tek besin olan yaş hurma yiyerek solunum ve yürüyüş egsersizleri yaparak ve doğuma kadar 10kilo alarak hazırlandım. sen tüm bu şartları düşün doktorunla karar ver canım, hayırlısı olsun

6. 15 Temmuz 2010
  7. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    adi ustunde suni sanci yani sana bebek gelmesi icin sanci veriliyor,ama anlamdim ,madem 2 hafdan daha var neden acele ediyor doktorun normali bekleyipde normal dogum yapsan daha iyi deilmi hem bebisin 2 hafda daha buyur kilo alir öyle dis dunyaya gelir,benim bildigim bi saglik sorununda yada bebek zamaninda gelmemesi nedeniyle suni veriyorlar doktorunla tekrar konus derim ben,mesela benim suyum 3,4 gun evvelden gelmeyebaslamisdi ve bebek halen gelmiyordu mecbur suni vermek zorunda kaldilar yoksa hayati tehlikeye girebiliyor,insallah acisiz hayirli dogumlar dilerim.

8. 15 Temmuz 2010
  9. oglak75

oglak75 2 kelebeğim,aşkım ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    suni sancıyı yaşamış birisi olarak sesleniyorum canım asla.... berbat ötesi bir ağrı

10. 15 Temmuz 2010
  11. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.008
    Ödül Puanları:
    463
    asla ve asla o sancı serumunu taktırmayın diyorum.. Benim acı eşiğim düşük değildir.. 2 kere sezeryan oldum akşamına yürüyordum, ertesi sabah hastaneden çıktım.. Ama ilk doğumumda o pis serumu taktılar ve olamaz böyle birşey... Amacım korkutmak değil yanlış anlamayın, ama şöyle düşünün.. Doğum sancıları birkaç dakikada bir gelir ve yine birkaç dakika sürer.. Yani sizin iki sancı arası nefes almanız için en az 2-3 dakikanız vardır. Ancak suni sancı da sancı kesilmez.. nonstop hissedersiniz.. Belli bir süre içerisinde doğum olmadığı taktirde sezeryana alınırsınız (benim gibi)

İnşallah sancılarınız kendiliğinden gelir.. Hayırlı doğumlar

12. 15 Temmuz 2010
  13. Selayhus

Selayhus Dışı buz içi balım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    ben kendim suni sanci almis birisi olarak dogumunun bebegin sagligi acisindan bir tehlikesi yoksa normal kendi sancini beklemeni inan tavsiye ederim.. ben suni sanciyi almak zorunda kaldim cünkü 41+2 de verildi bana suni sanci, sancilar daha sIKLIkta geliyor suni sancida ,nefes almaya vaktiniz kalmiyor nerdeyse ... sen daha 38.haftadasin sirf o doktorda dogurabilmek icin bunu yapmandan israrla kacinmani öneririm madem acilmada varsa zaten bebegin normal sanciyi verir sana yakinda bekle. insallah sag salim kucagina alirsin bebegini ...bebeginle sana mutluluklar

14. 15 Temmuz 2010
  15. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin doktorun çok acele etmiş bence ben 41, haftada suni sancıyla doğum yaptım ama bizimki gelmediği için suni sancı verildi senin 2 haftan var bence bekle bebeğin kilo alsın belki kendi gelir sancıya gerek kalmaz ayrıca ben sancıyı öle non-stop hissetmedim 2 dk bir giriyodu ve benim doğum yaptığım gün suni sancı bi işe yaramayıp sezaryana giden 2 kişi oldu ama ben hiç sancısız gittiğim hastanede 2 saatte doğurdum allahım hayırlı doğumlar nasip etsin canım....

16. 15 Temmuz 2010
  17. fati_ma

fati_ma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.beklemeye karar verdim en doğrusuda buydu galiba.ama yarın yinede gidip görüşeceğim neden böyle bisecenek sundu diye.desteğiniz için saolun tekrardan

18. 19 Temmuz 2010
  19. eylulungulu

eylulungulu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    912
    Ödül Puanları:
    238
    10 gun once sunı sancı ıle dogum yaptım amacım senı korkutmak degıl madem acıklıgın var bekle benım 41+3 de acılmam 1 cm dı ne yazıkkı bekleyecek zamanımda yoktu sancılar sırasında allahım nefes almak ıcın bıraz olsun durdur sancımı dıye yalvardıgımı hatırlıyorum o yuzden canım bekle