Suni sancıyla doğum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve "NAZ" tarafından 16 Eylül 2008 başlatılmıştır.

16 Eylül 2008
    Konu Sahibi : "NAZ"
  1. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar merhabalar;

Ben, çarşamba sabahı hastaneye yatış yapacak ve suni sancıyla doğumu başlatılacak bir anne adayıyım, sizlere birşey sormak CADIARZU istiyorum; bebeğimin kafası tam olarak kanala yerleşmemiş senağlama suni sancıyla yerleşir mi ? ayrıca suni sancı gerçekten anlatıldığı kadar zor mu? :1shok:
    aranızda benim durumumda doğum yapmış anneler var mı acaba?:CüvCüv:

şimdiden çok çok teşekkür ederim......:teselli:

2. 16 Eylül 2008
  3. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bebek kanala yerleşmediyse ne diye sana ağrı çektiriyorlarki.normal doğumu sen mi istedin.sezeryan daha mantıklı görünüyor.benim bildiğim bebek kanalda,açılma varsa ve ağrı yoksa suni sancı verirler.dr la birdaha konuş bence.bende normal doğum yaptım ama annelik acı çekmek değil.şunuda unutma o anları asla unutmuyosun.bende arkadaş kurbanı oldum ve doğumu 27 iç ve dış dikişle kapattım.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum.

4. 16 Eylül 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim de kanala inmemişti ama sancılarım başlamıştı sadece sancım vardı ve açılmaya yetmiyordu uzun süre sancı çektikten sonra suni sancıyla açılmam oldu ve bebeğim doğum esnasında indi aşağıyayani doğum hususunda genelleme olmuyor canım her doğum farklı olabiliyor kolay gelsin korkmana gerek yok suni sancıyla normal sancı aynı çünkü

6. 16 Eylül 2008
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    bebğin başı kanala girmediyse bende normal doğumu dendiği kadar normal olduğunu dşünmüyorum..
    bencede doktorunla bir görüş..

8. 16 Eylül 2008
  9. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim bebeğimin de başı kanala inmemişti.günüm de geçmişti.suni sancı denedik ama bende hiç sancı falan olmadı.saatlerce bekledik.sonra sezeryan oldum tabii.neden sancım gelmedi anlamadım suni sancı verdik diye beni mi kandırdılar acaba:1rolleyes:

Son düzenleme: 16 Eylül 2008
  10. 16 Eylül 2008
  11. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 41 haftalıkken sezeryanla dogum yaptım suni snacı cektim 6 saat ama işe yaramadı yine sezeryan oldum ilk baslarda hafif hafif agrılar oluyor gittikce siddetleniyor adet sancısının siddetli hali diyebilirim bende acılma olmamıstı suni sancıyla 1 cm acılabildi yeterli olmadı yani.gözün korkmasın canım daynılmayacak bir sey degil bende cok krkuyordum sandıgımdan daha hafifmiş allah yardımcın olsun simdi bebegimi severken o günler aklıma geldi allah hayırlısıyla kurtarsın senide

gullllac123 bunu beğendi.
  12. 16 Eylül 2008
  13. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bende suni sancıyla doğum yaptım ama ben hastaneye gittiğimde 3 cm açılmam olmuştu.1 saatte suni sancı çektikten sonra açılma tamamlandı ve 10 dk.içinde doğurdum.senin yerinde olsam sezeryan olurdum.bi arkadaşımda senin gibiydi suni sancıyla açılması oldu ama çocuk aşağıya bi türlü inmedi vakum bile kullanmış doktor ama olmamış sonunda sezeryan oldu.hem alttan hem üstten dikiş oldu.yani hiç riske atma derim.

14. 16 Eylül 2008
  15. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Benim bildiğim kadarıyla suni sancı ancak şu şartta verilir:
    Açılma başlamıştır ya da bebek kanala girmiştir ya da su kesesi patlamıştır ama sancı yoktur.

Böyle sezeryan randevusu verir gibi suni sancılı normal doğum randevusu verildiğini de ilk defa duyuyorum doğrusu. Bence siz doktorla bir daha görüşün, gerekirse tez elden başka bir doktora da danışın.

Ben de suni sancıyla yaptım ama kese patlamıştı, açılma vardı ama bende zerre sancı yoktu. Mecbur suni sancı verdiler.

16. 16 Eylül 2008
  17. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende suni sancıyla doğum yaptım, çünkü suyum gelmişti 35 haftalık hamiştim sancı yoktu, suni sancı verildi 6 saatlik sancı sonucu doğumum gerçekleşti, (bu arada arkadaşalar katımakla birlikteherkezin ağrı eşiğinin farklı olduğunu da söylemek isterim) sevgilerimle

18. 16 Eylül 2008
  19. "NAZ"

"NAZ" Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hanımlar hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim, doktorumla uzun uzun konuştum bu konuyu, ben normal doğum istiyordum başından beri ama kanala girmemiş deyince fikrim değişmişti sezeryan olsun o zaman dedim ama o zamanda doktorum razı olmadı çünkü; o da normal doğumu savunan bir adam, rahmin müsait açılman olabilir suni sancıyla istersen deneyelim dedi bende kabul ettim...

ayrıca hanımlar doğumdan sonra sezeryanı çok zor olduğunu anlatıyorlar ben yalnız bir anne adayıyım eşim çok sık görevlere gidiyor, bütün bunları düşününce bende en azından denemiş olurum dedim ama sonrasında ne yaşayacağımı inanın bende kestiremiyorum.......

söylediklerinizi düşününce gerçekten panik içindeyim ama inşallah rabbim hakkımda hayırlısı ne ise onu verir zaten yarın gece de suni sancıyla falan açılmam olmazsa cumaya kadar bekletmem sezeryana alın beni derim o zaman dualarınıza gerçekten çok ihtiyacım var, gelince de allah'ın izniyle hemen doğum hikayemi sizlerle paylaşacağım...........