sünnetli bebek bakımı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve rabisp tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : rabisp
  1. rabisp

rabisp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2,5 aylık bebeğimi sünnet ettirdim. ama altına bez bağlamıyorum kabuğu sıyrılıp canını yakar diye. Doktorumuz bize herhangi bir kremde vermedi. Bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşırmısınız?

2. 25 Temmuz 2009
  3. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Biz 2 günlükken yaptırmıştık canım, doktorumuz antibiyotikli bir krem vermişti her altını açtığımızda onu sürdük, 5 gün sonra da o bölgeyi yapışmasın diye iyice suyla yıkadık. 10 gün içinde birşey kalmamıştı, ama 2.5 aylık daha büyük olduğu için belki de bakımı farklıdır, o yüzden krem vermemiştir. Şimdiden geçmiş olsun..

4. 25 Temmuz 2009
  5. dilek.sen

dilek.sen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim 2 oğlumda 7 aylıktı sünnet olduğunda.ıkisinede bez yaraya zarar vermesin diye şu bildiğin plastik bardaklar varya 2 bardağı içe geçir yarısını kes altı boş kalsın boru gibi.Dış kısmına şu doktorların kullandığı bez bantlar varya (Eczanelerde satılıyo) o baya geniş oluyo bardağa ve çocuğun derisine gelecek şekilde yapışıtır.Merak etme hiç bir zarar vermiyo üzerini ıslatıpda biraz bekleyince çıkıyo.Bu şekilde yaparsan altını rahat rahat bağlarsın benim oğlum bu bardak sayesine sünnet olduğu günün gecesi yüzüstü yattı ve yarasıda hiç tahriş olmadı.Evde bardak yok yapıpta resmini eklesem umarım anlamışsındır bi dene istersen.Geçmişolsun...

6. 27 Temmuz 2009
  7. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba öncelikle geçmiş olsun..benim oğlum 8 aylıkken oldu.dr bize krem vermişti altını her açtıgımızda bol bol sürün demişti.ben hep bezini bol bir şekilde bagladım çünkü çok hareketliydi.1 hafta sonra tekrar kontrole gittik.bir sorun olmadı ve çok çabuk iyileşti..

8. 27 Temmuz 2009
  9. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bnm oğlumda beş aylık bende sünnet yaptırmak istiyorum nasıl yaptırdınız nereye yaptırdınıs lokalmi uyuşturdular yoksa genelmi yazarsanıs sevinirim çok merak ediyorum nereye yaptırayım kararsız kaldım :KK46:

10. 27 Temmuz 2009
  11. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun.en çocuk cerrahisinde çalıştım.küçük bebeklere sünnet yapılırken anestezi çok az gaz koklatıyor zaten hemen bitiyor çıkıyor ameliyattan.yada emla diye bir krem var o kremi yarım saat önceden sürüyorsun uyuşturuyor lokal yapılıyor.evdede ister sünnet kilodu giydir ister bezini bağla her açtığında kemicetin diye krem var göz kremidir sünnet bölgesine bolca sür.geçmiş olsun :-))

12. 27 Temmuz 2009
  13. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    muhakkak çocuk cerrahı olsun.ürolog değil.

14. 28 Temmuz 2009
  15. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba izmirdeysen ege üni pediatrik ürolojiden prof.Ali Avanoğlu nu öneririm.yada yine ege üni den İbrahim Ulman.ali avanoğlu oğlumun doktorudur tavsiye ederim pişman olmazsın..

16. 28 Temmuz 2009
  17. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler cnm bakayım bi birde genelmi lokalmi tavsiye edersinis kızlar napiiim :KK46:

18. 29 Temmuz 2009
  19. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yaa bende oglum 1 ay erken dogmasaydı dogar dogmaz yaptıracaktım. Ama nerdeyse 6 aylık olduk bıle.. 2 ay ıcınde yaptırmak ıstıyorum. Ist anneler nerde kıme yaptırdınız, ne kadara yaptırdınız? neler yasadınız?