sunni sancı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve erva42 tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : erva42
  1. erva42

erva42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim günüm 29 nisanda doldu ve doktorum dün gelmemi söyledi sunni sancı verip doğumunu yaptıralım dedi ama çevremdekiler sunni sancının zor olduğunu kendi sancını bekle diyoyorlar kafam karışık gitmemekle yanlışmı yaptım ama 1. doğumumda 9 ay 4 gün sonra olmuştu acaba buda öylemi olur bide erkek çocuğu geç oluyor heralde

2. 1 Mayıs 2010
  3. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet suni sancı kötü diyolar ama ben konturola gittiğimde nts odasında bayan vardı günü geçmiş 8 gün suni sancı vermişler ama hiç acılma yok kanala girmemiş bebek mecbur sezaryana aldılar bilemiyon işte 1 ay olmuş başı aşağı döneli demek kanala girmedimi olmuyo suni sancı hiç nefes aldırmıyomuş insana kendi sancın arada duruyomuş suni sancının kötü tarafı oymuş benimde duyduğum bu canımm. bend e37 haftalık hamileyim ama doğumdan çok korkuyom suni sancı istemiyecem normal olursa kendi sancımı çekeyim.

4. 1 Mayıs 2010
  5. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim görümcem ilk çocuğunu kendi sancısıyla doğurmuş. ıkincisini günü geçtiği için suni sancıyla. Bana suni sancı verelim derlerse kabul etme direk sezeryanı iste. Acısı kendi sancının iki katı ve sürekli dayanamazsın demişti.

6. 2 Mayıs 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    doğru tespit. ben yaşadım o lanet suni sancıyı ve çok iyi biliyorum acısını. serumu bağlarbağlamaz 5dk içinde öyle şiddetli sancılar başladıki ve tamıtamına 3 saat boyunca o çok şiddetli sancıları çekmek zorunda kaldım !!! ölmekten beter etmişti beni. bence en iyisini yapmışsın gitmemekle. bırak kendi kendine gelsin bebeğin. çünkü kendi sancıların çok daha hafif oluyomuş. şöyleki benim aralıksız 3 saat çektiğim o şiddette sancıları sen son yarım saatinde insan gibi çekeceksin.düşünsenize suni sancı verilip 12 saatten fazla sancı çekip bide doğuramayıp sezeryana alınanlar var. allah kimseye suni sancı acısı yaşatmasın

8. 2 Mayıs 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    tugyanncım nasılsın? isim buldunmu oğluna ??

10. 2 Mayıs 2010
  11. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    bende sunu sancıyla dogum yaptımm...çok zor dayandım...
    kendı sancınla dogurmak daha kolay dıyorlar...

12. 2 Mayıs 2010
  13. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum da gününde gelmeyince doktor bikaç gün bekleyelim olmazsa suni sancıyla yaptıracağız dedi. Gelmedi oğluşum tabi, ben de suni sancıyla doğum yaptım, çok rahat bi doğum oldu. Çile değildi, aksine 1,5 saatlik mesafedeki hastaneye ilçeden ve virajlı yollardan o sancıyla gitmektense hastane odasında yatağımda sancının gelmesi çok da iyi olmuştu. Şimdi ikinci bebeğime hamileyim, yine gerekse suni sancıya hayır demem.

14. 3 Mayıs 2010
  15. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bende doğumumu suni sancı ile yaotım doktor işinin ehli ise hiç korkma sonuçta ben kendi sancısı gelipte 2-3 gün bekleyenleride duydum bence suni sancının normal sancıdan bi farkı yok ben7 saat sancı çektim ama ilk saatler seyrekti sonra çoğalıyo son saatte 5 dakikada bir olmaya başlıyo en sonunda sancıların hiç kesilmiyo ve o zaman doğum oluyo.yani kendi sancında olsa bu böle.sen takma böle şeyleri.allah bi nefeste kurtarsın

16. 3 Mayıs 2010
  17. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    suni sancının normal sancıdan farkı olmaz olurmu hiç..normal sancıda kendi düzeninde yawaş yawaş artar sancı..daha dayanılasıdır..ama sunide basarlar serumu..hele bi de benim gibi bağırmayım kibar kibar yatıym modundaysanız "aa sen dayanıklı çıktın "diyip artırır da artırırlar dozunu..bebek de inmezse aşşaya saatlerce kıwranıo ölüyorum zannedersin ..sonra soluğu ameliyathanede alırsın sezeryanda..ayhh daraldım hatırlamak bile istemiyorum..hele bide benim gibi ameliyathanede de buz gibi bekletilirsen kıwran kıwran..en ağırından bi trawma yaşarsın..gününüz geçtiyse sancınız yoksa gidin paşa paşa olun sezeryanınızı..hiiç kasmaya gerek yok..atlatamıyosunuz sonra.