süper lütfen deneyin farkı görün anneler

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ertuxgx tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ertuxgx
  1. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biz ertuğla yapıyoruz ve bayılıyo aramızdaki bağ dahada gelişti inanın bide bacaklarından ve ellerinden tutup sallıyorum bohça gibi oluyo gülme krizine giriyo ama bunları yapıp kasları yumuşattıktan sonra yapıyorum tavsiye ederim ve artık ertuğ ayak parmağına agzına sokuyo maşallah :nazar::nazar:hihoyyyt ].: XXXXXXXXXXXXX :.[/url]

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Aralık 2008
  2. 30 Aralık 2008
  3. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oy yerim ben oğluşumu maşallah ,bizde de hoplattın benim içim gitti walla :) özgür de hoplatıyo ama ben korkuyorum yaa bi şi olcak diye

4. 30 Aralık 2008
  5. zeyynoo

zeyynoo zeynepin annesi sefaaa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kıs pek bi nazlı korkuyo

6. 30 Aralık 2008
  7. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hehehehe bohça bak güzel bu isim. ben de yapıyorum. ellerini birleştirip sağa sola atıyorum ben yavaş tabi.
    havaya atıyorum bayılıyo kahkahalarla gülüyo valla. ama kimse yokken yapıyorum çünkü eşim ve annem çok kızıyolar

8. 30 Aralık 2008
  9. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    atmalara tutmalara başladınız mı ellerinden ayaklarından bohça gibi mi korkarım ben ya,,
    denicem ama :=)
    bizim ayakta hiç çorap durmuyo ayaksız giydirdiysem ,,,ağzında hep,,çıkarıp fırlatıo sağa sola çıplak ayaklar :)

10. 30 Aralık 2008
  11. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ya ben sadece yuvarlıyorum korkuyorum daha ama deneyeceğim bakalım cesaret edebilirsem

12. 30 Aralık 2008
  13. ertuxgx

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya yapılacak olan yeri silmiş adıvar hanım.benim kadar başka site linki veren yoktur bu bölümde hiç silinmedi bu ilk neyse bende yaptılarımı yazarım bidaha ben 3 aydr aydr jimlastik yaptrıyorum ertuğ da çok hoşlanıyo daha doğrusu beni çok hırpalayıpta sevin diyo resmen havaya atıyorz kedi yavrusu gibi kaldrıyorum gülme krizine giriyo.zeynepcim şöyle yapıyorum bohçayı sol el bilegiyle sol ayak bilegi sağ el bilegiyle sağ ayakbilegini sol elimle solları birleştriyorum sağ elimle sağları birleştrip ileri geri sallıyorum salıncak misali bayılıyoooooooo

14. 30 Aralık 2008
  15. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah canını almasın yaptıklarını okurken bile korktum. ben çok korkarım öyle şeyden aman dikkat et onların eli ayağı çok taze bişey olmasın Allah a emaneti

16. 30 Aralık 2008
  17. ertuxgx

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kız siz yapmayın hee bunu yada yacak olan varsa denemek için önce kaslarını gevşetmelisiniz halası ayrobik hocası o gösterdi bazı hareketler geldiğinde yaptı çok hoşuna gitti bende hep gün içinde yaptım yalnız bohçaya bayılıyo bırakınca resmen ayagını eliyle tutuyo ve bagırıyo bidaha yap der gibi yapmazsam bagıra bagıra aglıyo sıpam alıştı istiyo günde 1 saat çeşitli hareketler yapıyorz

18. 31 Aralık 2008
  19. zulalkumsal

zulalkumsal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ay Ay Bebeğinizin Gelişimi 5. Ay

Çocuk doktorunuz rutin kontrollerini yapar. Üçüncü 5’li karma aşılarını yapar.

Bebeğiniz şunları yapar :

5. ayda bebeğiniz, sırt üstü yatarken yüzükoyun dönebilir. Yüksek divanda yalnız bırakmaya gelmez. Arkanızı döndüğünüzde yerde bulabilirsiniz. Aman dikkat!

Bebeğiniz bu ayda sizi tanımaya başlar ve sizi görünce güler, sesinizi ayırt eder, size kendini duyurmaya çalışabilir.

Bir nesneye doğru uzanabilir.

Kendi kendine gülümser.

Yattığı yerde kollarını ve bacaklarını ritmik olarak hareket ettirir.

Bu ayda bebeğinizin alt kesici dişlerinden biri çıkabilir. Çıkmazsa da üzülmeyiniz genetik yapıya bağlı olarak bazı bebekler ilk dişlerini 14. ayda bile çıkarabilirler.

Yüzükoyun yatarken kollarından destek alarak göğsünü tamamen yerden kaldırabilir.

Desteksiz oturabilse de öne doğru eğilir.

Eline uzatılan bir şeyi alır.

Bir elinden öbür eline bir şey geçirebilir.

Gündüz uykuları azalır.

Not: Her bebeğin gelişimi kendine özeldir. Çocuğunuzun yukarıdaki sayılanların hepsini yapması gerekmez. Yukarıda bahsedilen beceriler çocuğunuz hakkında size genel bilgi verme amaçlıdır.Bu süreçteki ufak tefek sapmalar ve gecikmeler sizi tedirgin etmemelidir.Ancak çoğunluğunu yapamıyorsa çocuk doktorunuza danışınız.

Şunları yapınız;

Diş çıkarma esnasında aşırı huzursuzluk , yüksek ateş, diş çıkarma bölgesinde kanama olursa diş eti jellerinden kullanabilirsiniz. Ağrı kesici şuruplardan verebilirsiniz.

HAVAYA FIRLATMAKTAN KAÇININIZ. BİR KEZ DÜŞÜRÜRSENİZ, SİZE ÖMÜR BOYU VİCDAN AZABI ÇEKTİREBİLİR.

Kakayı silmek yerine ılık suyla yıkayabilirsiniz

Çocuğunuz eline verdiğiniz herşeyi ağzına sokacaktır. Dikkatli olun. Eline vereceğiniz şeylerin, ağzına sığmayacak kadar büyük, keskin sivri kenarları olmayan şeyler olmasına dikkat edin.
    Bebeğinizle bol bol konuşun, kucağınıza alıp, çeşitli çıngıraklar, oyuncaklar gösterin sallayın.

Fiziksel hareketler yaptırın, ellerini ayaklarını ritmik olarak hareket ettirip, dizlerini dirseklerine doğru itip çekebilirsiniz.
    Yere serebileceğiniz bir battaniye üzerinde serbestçe oynayabilmesine fırsat verin.