surekli akıntım var ne yapamam gerekiyo ..?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve selensfk tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : selensfk
  1. selensfk

selensfk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    benim surekli bir akıntım var fakat dokdora gitdimö ilac verdiler gonderdiler ama yinede basladı ve bu akıntı idrarımı yaparmısım gibi geliyo kokulu ve surekli hafif bir sancı ve felaket kasıntı varr :KK43: ultrosana girdim goyaaa hic bi ise yaramadı bana tavsiye edibiliceginiz bi dokdor varmı acaba ve de neden kaynaklandıgını bilen biri...?cunku artık cok rahatsız olmaya basladımm :KK43::kızgın:

2. 2 Haziran 2008
  3. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    belki mantar olabilir kaşıntıdan dolayı ...eğer kokulu ve de koyu sarı akıntınız varsa idrar yolu enfeksiyonu geçriyo olabilirsiniz idrar tahlili yaptırdınız mı ?

4. 2 Haziran 2008
  5. N&A

N&A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dert bende de war ya offf senağlama

6. 2 Haziran 2008
  7. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    aman kızlar ihmal etmeyin bu gibi sorunlarınızı yanıt alamadıysanız başka bir dr a mutlaka görünün ki ileride sorun yaşamayasınız...

8. 2 Haziran 2008
  9. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ğecmeyen akıntıda birazda kendimiz sucluyuz biraz fazla hijyen istemek veya umursamamak ikisede buna sebeb eğer vc cok fazla yıkıyor ve hatta sabun kullanıyorsanız bu bir iltihap sebebidir veya vc den sonra ıslak bir sekilde cıkmak buda koku yapar birde akıntı zamanı önemli yumurtlama döneminde beyaz yumurta akına benzer bir akıntı bu yumurtlamanın belirtisi adet dönemine yakın bu akıntı hormonlar yüzünden sarı renğe ve hafif kokulu bir akıntıya dönüyor bunlara dikkat edin bunun haricinde peynir kesigi gibi asırı kokulu kasıntılı ve hatta sürekli leke tarzında ise hic durmadan doktora gidin bence

10. 2 Haziran 2008
  11. selensfk

selensfk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepiniz haklısınız ama bir turlu iyi dokdor bulamadım ilac veriyo gonderiyo kullanınca iyi ilac bitince aynı cıldırcam artık iyicene :KK43: cok rahatsız ediyo akıntı kendimden tiksindim yaa her saat iç camısırımı degisdiriyorum dokdorun verdigi kremi suruyorum ama yok yok yok :KK43:

12. 2 Haziran 2008
  13. ceci

ceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar kasıntı mantarın belirtisi ama sen doktora gıt kokulu olması hıc hos degıl enfeksıyon da kapmıstır bız bayanlar temızlık dıye ölüyoruz vajınayı geregınden fazla yıkıyarak ph dengesını bozuyoruz eger evlı olsan sana fitil ismi verirdim ama kız olunca hersey degısıyor geçmiş olsun

14. 3 Haziran 2008
  15. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Maalesef kadınların hiç bitmeyecek tek sorunu akıntılar bunlarla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.Bende de vardı.Üç kez arka arkaya smear yapıldı.Geçmedi. Doktorum Rahimden biyopsi aldı temiz çıktı.Bir sürü fitiller ilaçlar kullandım.Geçiyor gibi oluyor.Şimdi tekrar kontrolüm var.İhmal edilmemeli.Sizin söylediklerinize göre büyük olasılık enfeksiyon.

16. 3 Haziran 2008
  17. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu ph dengesi ne demek ? ben temizleme jeli de kullanıyorum avonun ama sonra bıraktım bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.

18. 3 Haziran 2008
  19. scaarlet

scaarlet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vajinanın belli bir ph değerinde olması lazım. yani belli bir asit değerinde olması gerekir. eğer vajinanın ph değeri normalin dışına çıkarsa, vajinanın normal ortamı bozulur, mantar ve bakteriler üremeye başlayabilir. her kadının vajinası zaten kendini dış ortamdan koruyabilecek şekilde yaratılmıştır. ama dışarıdan yapılan fazladan bir müdahale, mesela sürekli sabunla vs yıkamak, bu ortamı bozabilir. çok da titiz olmamak lazım aslında...