Sürekli diyet yapıyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Xx.ozge.xX tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Xx.ozge.xX
  1. Xx.ozge.xX

Xx.ozge.xX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Ben 57 kiloydum 51 e düştüm boyum 1.71. Sorunum hala diyet yapmam yaglı bi yemek gördügümde midem acayip derecede bulanıyor.aiLem,arkadaşlarım sürekli uyarıyor
    ama o anlık bişeyler yiyorum sonrada yedim diye üzülüp yine diyete başlıyorum kısacası diyet yapmaktan vazgecemiyorum sizce ne yapmam gerek

2. 13 Aralık 2008
  3. _eZeL_

_eZeL_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım boyuna göre kilon çok çok çok düşük kilo almicam diye uğraşırken çirkinleşeceksin bu gidişle bence aşırı zayıflık hiç güzel değil :1no2:
    bence yapman gerekenler şunlar önce ideal kilonu bul mesela şu anda 51 kilosun ideal kilon mesela 55 diyelim günlük alman gereken kilonu koruyabilmek için ihtiyacın olan kaloriyi hesapla 2000 kalorimi 2200 kalorimi sonrada günlük neler yersem bu kaloriyi almış olurum bunu bul yani sabah 2 dilim ekmek 1 yumurta vs.. öğlen bi tabak pilav bir tabak sebze yemeği vs... akşam çorba ızgara vs... bunların toplamı alman gereken kalori hergünde bunlara eşdeğer kaloriler barındıran ayrıca günlük protein vitamin vs... ihtiyacını alabileceğin sağlıklı şeyler ye
    ayrıca bir iki kilonun zararı olmaz hayatım ölü gibi görünmektense azıcık göbüşün olsuunnn yerimseniben

4. 14 Aralık 2008
  5. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    senin durumun artık yeme bozukluğuna dönüşmüş sanırım.şayet imkanın varsa lütfen psikolojik bir yardım al.

6. 14 Aralık 2008
  7. jitem

jitem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktora git.............................................