sürekli epilasyon aleti kullanmak tüyleri azaltır mı?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve misspinky tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : misspinky
  1. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar ,
    epilasyon aletini devamlı hiç kullanmadım ,mutlaka arada tüy dökücü kremleri ya da ağda kullanıyordum ; ağdanın pisliğinden bıktığım için son 3 seferdir epilasyon aleti kullanıyorum , bazı arkadaşlarım devamlı epilasyon aletinin tüyleri azalttığını söylüyor bazıları da daha kalın çıkaracağını ,,,ne yapacağımı şaşırdım :KK43:( sizde ağdaya geri dönsem mi ?

2. 21 Şubat 2010
  3. aysepilasyon

aysepilasyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Değerli kardeşim, kullanılan yöntem her ne olursa olsun istenmeyen tüyleri azaltabilmesi için kıl köklerini tahrip etmesi ve kökten yeniden oluşumu engellemesi gerekir. Bu nedenle sorunuzun cevabı net olarak hayırdır. Benim uzmanlığım olan iğneli epilasyon yönteminde kıl kökü elektrik akımı ile tahrip edilerek oluşum engellendiğinden en etkili yöntemdir. Tabii istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için uzmana müracaat çok önemli. Sabırlı olmak da bir diğer gereklilik. sağlıcakla iyi geceler diliyorum.

4. 21 Şubat 2010
  5. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bence azaltmaz ,sadece diğer yöntemlere göre biraz daha geç çıkarıyor ve kesinlikle jilete göre daha ince çıkarıyor okadar,oda kökten alındığı için.

6. 21 Şubat 2010
  7. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    başta kökünden aldığı ve beslemediği için ağda gibi azaltacağını düşünmüştüm ama cımbız kullanınca da tüylerin kalınlaştığı gerçek .. benim korkum cımbız gibi etki göstermesi

8. 21 Şubat 2010
  9. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben uzun zamandır epilatör kullanıyorum,geçmişte ağdada kullandım ,ilk epilatörüm braundu,metaldi uçları ,2 yılı aşkındırsda philipsin seramik uçlusunu kullanıyorum,brauna göre daha ince çıkarıyor kıllarımı ama çok büyük bir farkla değil,en çok memnun kaldığım husus,epi yaparken daha az acı hissediyor olmam ,özelliklede bikini ve koltuk altı bölgemde acı eşiğim düşüktü ,şimdi acısız sızısız alıyorum philipsle.
    şunu anlamak gerek,kökten hangisi alırsa alsın aynı kalınlıkta çıkar.çok az bi fark olur olursada.

10. 21 Şubat 2010
  11. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Kökten alınsa da kökü tahrip etmeyen yani aynı kökte oluşumlara olanak sağlayan her yöntemden sonra kılların güçlenerek çıkması bünyenin doğal tepkisidir.

12. 21 Şubat 2010
  13. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    hiç böyle bir sorun yaşamadım,kökten alırsın tekrar anagen faz başlar ,hızla hücre bölünmesi başlar,kendini yenilemeye başlar ama aynı şekilde çıkar cilt yüzeyine.aksi olsaydı herkes ayı gibi kıllı olurdu :)
    kılların güçlenmesi yani eğer kalınlığını kastediyorsanız bu durum androgen hormonlarının etkisiyle uyarılarak güçlenir,oda hirsutizmli hastalarda görülür daha çok.
    iğneli epilasyon,lazer epilasyon yada kıl azaltıcı bitkisel ürünler farklı şekilde çalışıyor,arkadaş epilatörün etkisini sormuş .

14. 21 Şubat 2010
  15. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben sade bir anlatımı seçmiştim ama sizin verdiğiniz bilgiler daha açıklayıcı olmuş. Bende biraz daha geliştireyim o halde.
    Kılın Büyüme Dönemleri
    Kıl büyürken 3 aşamadan geçer:
    Anagen : Folikülün dibinde yeniden yapılanmadaki aktif dönemdir. Kılın en sağlıklı ve hızlı büyüdüğü devredir. Kıl, köküne tam olarak bağlıdır. Epilasyon yapılırken, kıl tamamen ortadan kalkar. Kılların %80'i anagen evresini yaşarken, %20-30 katagen veya telagen dönemdedir.
    Katagen : Anagen dönemden sonra gelen kıl gelişimin yavaşladığı evredir. Kıl kökü ile folikül bağlantısı zayıf olduğundan kılda büyüme durmuştur. Bu dönem ortalama 2-3 hafta sürer.
    Telagen : Kılların ürediği keselerde tüm faaliyetin durduğu dönemdir ve katagenden sonra gelir. Kıl bu evrede dinlenmeye çekilmiştir.Bu dönem 2-4 ay sürer. Üretim yeniden başlayınca yeni kıl eskiyi atar
    benden bu kadar. internetten bu kadarını bulabildim yoksa tıb eğitimi almış değilim. Ama 23 yıllık uzmanlığım bana kök tahrip edildiği taktirde yeniden oluşum olmaz diyor. Hadi yinede biraz yanılma payı bırakıp yüzde seksen oranında diyelim. iyi akşamlar tekrardan.

16. 21 Şubat 2010
  17. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ayşe hanım burdaki konu epilatörün kılların kalınlığına etkisi üzerineydi,iğneli epilasyon yada diğer yöntemler kulanımlar farklı başlıklarda pekala tartışılıyor ,herkes artık biliyorki kıllar ancak kökten tahrip edilirse yok oluyor,konu bu değildi burda ,iğneli epilasyonun kalıcı etkinliği zaten bilinen birşey ,lazer epilasyon bile iğneli epilasyon kadar etkili değildir yazıyor birçok kaynakta,özellikle yüz bölgesi için iğneli epilasyon tercih ediliyor,ama işte iğneli epilasyonun zahmetli oluşu ,güvenilir bir uzman tarafından yapılıyor oluşu vs vs çok çok önemli...herkes her yöntemi şu yada bu şekilde uygulayamayabiliyor,tamamen kişisel tercihler bunlar,bende bitkisel kökenli bir losyon krem sprey artık neyse onunla kurtulmak istiyorum mesela ...
    neyse bende farkında olmadan konuyu dağıttım şimdi
    herkese kılsız tüysüz,keyifli forumlar...

18. 21 Şubat 2010
  19. aysepilasyon

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    aslında bende konuya epilasyon aletinin tüyleri azalttığı söylemine aynı sizin gibi hayır cevabını vererek girmiştim, Ama konu konuyu açıyor. Neyse fazla bilginin kimseye zararı olmaz. iyi geceler diliyorum.