Sürekli ölümü düşünüyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve basak17 tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Kasım 2009
    Konu Sahibi : basak17
  1. basak17

basak17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar. ben evli ve bir çocuk annesiyim.oğlumu ve kocamı çok seviyorum.evliliğimizin 3. senesindeyiz.kocam iyi bir insan ama anlaşamıyoruz.tv ve internet bağımlısı.bana olan ilgisi her geçen gün azalıyor.onun dışında benim kendi içimde kimseye açamadığım sorunlarım var. zaten burayada o yüzden üye oldum.günler aylar birbirini kovalıyor.çok sıkıldım.hergün aynı.kendime yeni bir kıyafet alırken 'zaten öleceksin gideceksin öbür tarafa giysen ne olur giymesen ne'diyorum.dizi izlerken 'bu zamana kadar izledinde ne oldu ne kattı sana zaten ölüp gideceksin' bir ölüm haberi izlediğimde 'bende bu yollardan geçeceğim azrail banada gelecek'.... kısacası her adımımda ölüm ensemde.2 yıldır bu böyle. intihar etmenin günah olduğunu bilmesem,cehennemde yanacağımı bilmesem sanırım şu an burda olmazdım.oğlumu çok seviyorum ona bakıp bakıp ağlıyorum hergün.müthiş bunalımdayım ama kimse bilmiyor.mutlu kadın rolü oynuyorum.namaz kılan bir insanım.ama hiçbir şey beni mutlu etmiyor.insanın öleceğini bile bile yaşaması çok kötü.ben bu ölüm sendromundan kurtulamıyorum:çok üzgünüm: bana akıl verin lütfen.dünyada tekmiyim bunu yaşayan başka kimse varmı?

2. 11 Kasım 2009
  3. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Bunu yaşayan elbette başkaları da vardır.
    Ama eşinin ilgisizliği seni içine kapamış bu belli...
    Şu an sadece ölümü düşünüyorsun.
    Bana göre evden neti uzaklaştırın.
    Beraber vakit geçirin gezin...
    Psikologa git durumun el verirse...
    ınsanlarla diyalog içinde bulun.
    Bu şekilde oğluna sağlıklı bir annelik yapamazsın.
    Onun da psikolojisini bozarsın yazık.
    :teselli:

4. 11 Kasım 2009
  5. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bizim bu konuda yapabileceğimiz pek bişey yok sen bi psikiyatriste gitmelisin canım çünkü bu normal değil hatta eşinde gitmeli oda net bağımlısı:teselli:

6. 11 Kasım 2009
  7. basak17

basak17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    psikiyatrisin ne diyeceğini az çok biliyorum. insanlarla iletişimim iyi.oğlumla aramızda çok iyi. beni delirten bu ölüm duygusu. kocam benimle pek konuşmaz yani konuştuğumuz güncel şeyler. ben sevgiliyken yaşadığımız aşkı özledim.aşk dolu mesajları,tlfonu kapatamazdık konuşmaktan. neden değişirki insan? hergün sevdiğini söylüyor ama bu da bana boş geliyor. şu sıralar neti bıraktı şimdi tv ye sardı. ben kitap okuyalım istiyorum okumuyor. gerçi onuda anlıyorum çok yorgun geliyor işten. tv demi izlemeyim diyor.yemek yiyoruz oğlumu seviyoruz bişeyler izliyoruz biraz sohbet ediyoruz sonrada yatıyoruz. bu sıradanlık beni baydı. eskiden çok gezerdik sinemaya giderdik yemeğe çıkardık vs....şimdi bebeğimiz var yapamıyoruz.

8. 11 Kasım 2009
  9. BENOZ

BENOZ GECE VE GÜNDÜZ ÇIBIK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

çok sevmek herşeyi çözmüyor eğer istediklerimiz olmuyor yada ters yönde gelişiyorsa

hepimiz birgün öleceğimizi bile bile yaşıyoruz ve korkularımız var

geride bırakacaklarımızla ilgili

yaşayamadıklarımızla ilgili

isteyipte yapamadıklarımız bile bazen korku veriyor içimize an an değişir bu korkular

korkmak ve tedirgin olmak en doğal yaşam şeklidir

fakat çok ilerlerse bir dr dan destek almak gerekir

eşiniz ve çocuğunuzla daha çok vakit geçirecek ortamlar yaratın

yaşarken kendinizi öldürmeyin yaşamın güzelliklerini görün bize sunulanları görün

inançlı bir kişiyim diyorsunuz ölmeden ölümü yaşamak doğrumu sizce bu da bir nevi intihar değilmi

10. 11 Kasım 2009
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.402
    Ödül Puanları:
    238
    bence eve kapanma git arkadaşlarla görüş eğer yakınındaysalar!!!

12. 11 Kasım 2009
  13. basak17

basak17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    insan anne olunca daha çok düşünüyor ölümü ama. haber izliyorum kiminin çocuğu selde kayıp,kimininki kazada ölmüş, kimininki kaçırılmış. onların yerine koyuyorum kendimi ' ya başıma gelirse ben ne yaparım ' diyorum. ya bana bişey olursa oğlum ne yapar diye düşünüyorum. bunlar zihnimi çok yoruyor. çok bozuk bir dünyadayız ve ben fazla takıntılıyım. dünyadan ve eşimden çok fazla şey bekliyorum. mesela herkesin kendince bir duası vardır. benim duam yakınlarımın acısını,ölümünü görmemek. eşim ben oğlum annem vs.. hep beraber göçüp gidelim ölürken istiyorum. ne onlar bana üzülsün ne ben onlara. ölüm acısı çok zor...

14. 11 Kasım 2009
  15. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ılgisizlik seni bunalıma sokmuş arkadaşım. Eğer eşin değişmiyorsa sen kendini mutlu etmenin yollarını ara, arkadaş gruplarına katıl, sana yakın gelen komşun varsa arada bir ona git ama sakın sürekli evde kafanla konuşarak yanlız kalma. Eğer bahsettiğin korkular çok ileri derecedeyse ve geçmiyorsa lütfen bir dr dan yardım al. Eşinden ilgi beklemekte haklısın ama birde empati yap belki oda işten eve kafası dolu geliyordur, boşaltmak adına tv nin karşısındadır, genelde her erkek konuşmayı sevmez. Sende kendine ufak tefek ortamlar yarat, inşallah sorunlarını aşarsın :teselli:

16. 11 Kasım 2009
  17. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle eğer imkanın varsa mutlaka ama mutlaka psikiyatriste gitmelisin.

ölüm seni epey etkilemiş, ölüm tabiki var hepimizin başına birgün gelecek ama böyle düşünerek oğluna sağlıklı bir hayat veremezsin en başta onunla iletişimin sağlıksız olur.

eşinle konuşmaya çalış, durumunu anlat. beraber eskisi gibi vakit geçirmeye çalışın.eğer buna imkan yoksa yakın çevrenden yardım iste ailenle,arkadaşlarınla dışarı çık değişik şeyler yap.

hepimiz kimi gün geliyor çok sıkılıyoruz, bende şu an hamileyim ve eşimin işleri çok yoğun eve çok geç geldiği zamanlar oluyor. dediğin gibi bizde yemek yiyip tv seyredip vakit geçiriyoruz. ama saat ne kadar geç olursa olsun illaki sohbet etmeye çalışıyoruz. akşamları sinemaya gidiyoruz, o demese ben tutturuyorum hiç olmadı yürüyüş yapıyoruz. pazar günleri bol bol beraber zaman geçiriyoruz. o kadar iyi geliyorki anlatamam sen kendini bu kadar bırakma lütfen oğlun için. eve kendini kapama.

18. 11 Kasım 2009
  19. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Atatürk, Mimar sinan, Fatih sultan mehmet, Mevlana daha milyonlarca kıymetli insan senin gibi düşünseydi vayy halımıze, mesela Atatürk nasılsa öleceğim deseydi ne olurdu sence? yaşamın da, ölümünde bir amacı vardır, ölüm bir son degıl yenı bır başlangıçtır belkı de!! bence sizin hayatınız monotonluga düşmüş, yenı düşünceler, yenı aktıvıteler bulmanız lazım. dolu bır kafada bu tarz şeyler duşunmeye yer olmaz. buyuk bır gırışımde bulıunun, bu dertten kurtulursunuz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.