sürekli tırnak batması ve tırnak çekilmesi,,,,,,

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve EU2 tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar eşimin ayak başparrmağının tırnakları sürekli batmakta ve hatta 3 kere çekildii:1no2:en son 1 ay önce çekildi şimdide diğer ayağının tırnağı batıyo ve sonu çekim gibi görünüyoo ,,içler acısı ve dayanılmaz bişeyyysenağlama,,böle bişey yaşayan varmı aramızda ve çözüm bulan varmı arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz??

2. 30 Ocak 2009
  3. nursaygin

nursaygin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm aynı sorun bendede vardı iltihaplı şekilde dayanılmaz bir ağrı oluyordu uyku bile haram olmuştu dra gittim çektirmenin bi faydası olmayacağı yeniden batacağını söyledi araştırdım ve ameliyat oldum tırnak yatağında kaymada vardı ameliyat 1.5 saat sürdü ilk 2 gün çok ağrılı geçti ama şimdi çok şükür diyorum hiç bir problem yok en güzeli %100 çözüm :lepi: keşke daha önce olsaymışım

4. 31 Ocak 2009
  5. kelebecik

kelebecik HERŞEY GÜZEL OLACAK... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu sitede biyerde okumuştum, batık olan tırnağı kesmeyip uzatınca batık bir süre sonra ortadan kayboluyormuş yani tırnak doğru yolunu buluyormuş. Bendede her iki baş parmağımda batık oluşuyor ama hiç bu konuda doktora gitmedim. Şimdi bir süredir kesmiyorum ve kenarından oymuyorum ve inanılmaz ama şuan ağrı yok :nazar: İnşallah bu kesin çözüm olur, yoksa ameliyat olacak kadar cesaretimde yok benim :a015:

6. 1 Şubat 2009
  7. Emrivaki

Emrivaki Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tırnağı çekmenin bir çözüm olmadığıı duymuştum
    bendede yıllardır süren bir sorun bu.asla doktora gidemem heralde.bir yere çarptığım zaman bile çok acı çekiyorum.
    uzatmak iyi geliyor galiba tırnak yatağını buluyomuş bunuda duymuştum denedim ama o da acı veriyor senağlama

8. 16 Şubat 2009
  9. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahhh ahh sakın çektirmeyin arkadaşlar , mümkünse başka bir yol bulun , ben 3 gün önce çektirdim doktora kandım , ölüyorum ağrıdan , ömür boyu batsaydı keşke de bu acıyı yaşamasaydım , şimdi internette araştırdım bi sürü alternatif tedavi yöntemi varmış , keşke hiç gitmeseymişim doktora senağlama

10. 31 Ekim 2009
  11. ciLeqLi_ciqLet

ciLeqLi_ciqLet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benimde tırnagım battı ve doktor çekilmesi gerek dedi . of çok korkuyorum gerçekten çok mu acıyo :KK43::KK43:

12. 4 Kasım 2009
  13. marulcuk

marulcuk Seniszlik Ölüm Gibi Acı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşadım benim de iltihaplı ve şiddetli ağrılı tırnak batmalarım oluyordu ayakkabı bile giyemiyordum ve 3 kez tırnak çekimi yaptırdım dördüncü de ameliyat oldum ve şuan ağrı diye bir şey ama tek sorun tırnağımın düzgün çıkmaması görünüm çok bozuk bir şekilde çıkıyor ama o dayanılmaz ağrıları hatırladıkça katlanıyorum mecburen ..........
    bu arada tırnağı yuvasından kurtarmak için tırnak uzatma yöntemini ben denedim ama faydasız oldu hatta daha kötü bile yaptı diyebil

14. 26 Mayıs 2011
  15. glsm1983

glsm1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    valla ben çekriteli 1 hafta oldu, çekerken değilde iğne vururken acıyor hatta uyuşmazsa bidaha vuruyor iğneği,iğne vuruyor derken bir iğneyi en az 8-9 kere sokuyor bir parmağa.çekme işlemini hissetmiyorsun, hatta doktor benim tırnağıma ölmüş zaten dedi hemen kalktı dedi. inşallah bundan sonra düzelir. ama çekim çözüm değilmiş bukesin.
    doktor yine tekrarlar dedi yapmam gereken tırnak çıkarken pedikür yapıp tırnağın altına gazlı bez falan koymakmış. gelişmeleri tekrar yazarım.

16. 29 Mayıs 2011
  17. ezoqwe

ezoqwe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 4 kez cektrdm tırnak yatagıda bozulmustu hcbrnde de dıkıs attrp duzelltrmedm o yatagı ama en SONUNDA COZUMUUU:)) PEDIKURDE BULDM BI KAC PEDIKURDE DUZELDI:KK66::KK69:

18. 3 Kasım 2011
  19. dnsdns

dnsdns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ufuk üniversitesi hastanesi, dermatoloji bölümünde tırnak teli takılıyor kesin çözüm
    ben iki ay önce gittim ve bu sorundan kurtuldum :)
    herkese geçmiş olsun