Sürekli Yorgunluk Hali..

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve ayel tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ayel
  1. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hiç enerjim yok.hiçbirşeye vakit ayıramıyorum.bazen arkadaşlarım dışarı çağırdığında halim olmuyor.eğer evde temizlik vs. yaptıysam mutfağa girdiysem falan artk duş almak bile zor geliyo.oturduğum yerde bile yoruluyorum.bazen herşey için tembellik yapmak istiyorum.çok çabuk yoruluyorum uzanmak istiyorum sürekli gün içinde.kan değerlerim herşey normal çıkıyor.herhangi bir rahatsızlığım yok.kilo fazlam var 7/8 kilo kadar onun da etkisi olabilirmi dersiniz.ama öyle kilolu insanlar görüyorum ki koşuşturuyorlar yorulmadan.beni en ufak şey yoruyor.enerjisi çok,herşeye yetişen insanlara imrenerek bakıyorum.ne yapmak lazım acaba

2. 6 Eylül 2010
  3. naznur

naznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sanırım çalışmıyorsunuz.Hayatınızda ev ve temizlik dışında gelişen ve değişen başka olaylar yoksa psikolojik olarak beyininiz fiziksel anlamda sizi kısıtlıyor olabilir.Çünkü hareket etmek kendiniz ve başkaları için bişeyler yapma isteği bilinç altınızda körelmiş olabilir.Bu durumda sizin çabuk yorulmanız daha doğrusu çabuk yorulduğunuzu zannetmenize sebep verir.Bence arkadaşlarınız dışarı çağırdıklarında kendinizi zorlayarakda olsa dışarı atın hareket edin yürüyüş yapıp temiz hava alın bol oksijen beyninizi çalıştırır oksijensiz beyin uykulu ve yorgun olur.Evde ne kadar hareket ederseniz edin asla dışarı çıkıp yürüyüş yapmanın yerine geçmez.

4. 6 Eylül 2010
  5. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım haklısın,çalışmıyorum monotonluk dediğin gibi beni yoruyo olabilir.hep aynı yerde hep aynı insanlarla bir arada olmak.bir de işin stres boyutu var tabi.üniversite mezunu işsiz olmak stresin hayatında hep var olmasına neden oluyo :KK43:

6. 6 Eylül 2010
  7. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    aynı şeyi bende yaşadım,kriz nedeniyle işten çıkarıldığımda yaklaşık 9-10 ay işsiz kaldım ve bu süreçte elim ayağım kalkmıyordu bi türlü,o kadar bitkin hissediyordum ki kendimi..
    Ama şimdi daha da iyiyim yine yorgunluk hissim oluyo ama iş güç diyorum...
    umarım en yakın zamanda size uygun bir iş bulursunuz..

8. 6 Eylül 2010
  9. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Demir eksikligide olabilir.Kilo fazlaligida yorgun düsürüyor kilo verdikten sonra daha bir dinc ve enerjik oluyorsun...

10. 8 Eylül 2010
  11. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sana tek tavsiyem bol su iç bunu bir görev haline getirerek günde mutlaka 2.5 litre su iç aynılarını kendimden biliyorum suyun fonsiyonu çok büyük yıllardır suyu ilacım mış gibi düşünerek bir gün aksatmadan içiyorum bak sende bir dene birşey kaybetmezsin

12. 8 Eylül 2010
  13. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    su çok içiyorum çok susuyorum zaten içim yanıyo resmen

14. 8 Eylül 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.127
    Ödül Puanları:
    463
    sanki bunu psikolojik gibi düşünmüşsün ama fizyolojik bişeyde olabilir, bence bi hormonlarına baktır, kronik yorgunluğum var deyince doktorlar seni yönlendirir sanırım, ya da depresyon falanda olabilir, bence bi doktora danış

16. 8 Eylül 2010
  17. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Cheescigimim dedigi gibi fizyolojik de olabilir .Doktora görünmekte yarar var.

Saat kaçta kalıyorsun ? Uyandığın gibi yataktan mı fırlıyorsun yoksa biraz daha kestireyim mi diyorsun?

18. 8 Eylül 2010
  19. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canm hormonlara da bakldı,prolaktin hormonu yükseliği var sadece bu da adet düzensizliğine falan neden oluyo aslında ama bende o da yok,hatta stres hormonu diyolar buna.bilmiyorum troidim tansiyon vs. herşey normal ama yorgunum elim kolum kalkmıyor annem de tembellik ettiğimi düşünüyor oysaki yataktan yorgun kalkıyorum.