Süt birikmesi ve sütün boşa akması

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve hiliba tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : hiliba
  1. hiliba

hiliba Guest

kızlar benim pek fazla sütüm yok sağdıgımda 50ml cıkıyor.en çokta şikayetim geceleri.benim kız gece yatınca 5 saat filan uyuyor.o sıralarda sütüm akmış ve üzerim batmış halde uyanıyorum.ayrıca mama veriyorum.bu olaylar sizdede oluyor mu.ne yapacam.hergün üzerim ıslak oluyor...................CADIARZU

2. 6 Ocak 2010
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gecelerı kalkıp sutunuzu sagmayı deneyın

sutumu sagdıgım donemlerde en verımlı ve mıktar olarak fazla olan sutu gece 3'te kaltıgımda alıyordum

4. 6 Ocak 2010
  5. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.469
    Ödül Puanları:
    188
    daha önce aynı sorunu yaşamış biri olarak size bir kaç önerim olucak. sütünüzü sadece sağarak veriyorsanız iki saatte bir düzenli olarak sağmaya devam edin, ne kadar sık sağarsanız sütünüz o kadar artar. sütyen sütü baskılar, evdeyken kullanmamanızı tavsiye ederim. gece süt üretimi çok daha fazla olur, mümkünse gece bir kere sütünüzü sağın, aksi taktirde sütünüz bu şekilde akmaya devam edecektir. süt sağarken memeyi sıkıştırmak masaj yapmak, dolu olan göğsünüzün çok daha kısa sürede boşalmasına yardımcı olur.

oğlum doğduğunda beni emmeyeceğini düşünemediğimden, pompa almamıştım. doğumdan 2 hafta sonra pompa elime geçmişti ve ilk ay hiç düzenli sağamamıştım, gün de 1-2 kere ancak sağıyordum, 50 ml. bile zor çıkıyordu. sonra her 2 saatte bir sağmaya başladım, süt çıksa da çıkmasa da sağdım, 2. ayın sonunda sağdığım sütler bebeğime yeterli oluyordu. şu anda oğlum 1 yaşında ve hala süt sağıyorum ve sağdığım süt miktarı 1 litre. 4. ayından beri günde 1 litre süt çıkıyor. düzenli sağmaya devam ettiğiniz müddetce sütünüz giderek artacak ve mamaya gereksinim duymayacaksınız.

umarım yardımı olmuştur.

6. 6 Ocak 2010
  7. hiliba

hiliba Guest

inşallah canım.teşekkür ederim bilgilerinize.

8. 6 Ocak 2010
  9. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    benimde ilk 3 ay çeşmeden su akar gibi akıyodu göğüs pedi kullandığım halde üstüm başım kalmıyodu ama sonra yavaş yavaş azaldı sütüm keşke ozaman sağsaymışım belki azalmazdı sende sağmayı dene canım

10. 6 Ocak 2010
  11. hiliba

hiliba Guest

kesilmesini istemiyorum.sürekli mememi veriyorum.daha sonrada mama.3 satte bir içiyor bazen 2 satte bir.ama dediğim gibi gece kabusum oluyor.ıslak ıslak

12. 6 Ocak 2010
  13. askbuya

askbuya oğlum benim sçs Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya benm göğslerm sütyen takmaynca dolmuo nedense ne alaka acaba??benm sütüm azaldı 4.aydan sonra azalma olur dedi dr saten..bde sigraya başladım skaın kızmayııııın:=))))oda azaltıo olablrr..ama geceleri daha fazla oluo..dinleniyoruzya sanırım ondan..

14. 6 Ocak 2010
  15. candyelif

candyelif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim başıma hiç gelmedi....

16. 6 Ocak 2010
  17. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde ilk başlarda çok akıyodu,göğüs pedi filan da fayda etmiyodu..
    Ama şimdi o kadar akmıyo,doluyo göğüslerim ama akmıyo.
    Sevinimmi üzülimmi bilemedim akannehir

18. 6 Ocak 2010
  19. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sigara mı mafoldumben yazık bebişine canım ya yapmaaaaa :KK43: