süt hormunu yüksekliği gebe kalamama

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

11 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar ben 2 yıllık eviliyim. ilk yıl hemen hamile kaldım ama 2 aylıkken kendiliğinden düştü kürtaj oldum. şimdi 8 aydır olmuyor. doktor süt hormonu testi yaptı 38 çıktı ve sadece ondan başka sorunun yok dedi. 2 aydır dokstinex kullanıyorum. hamilelik gene olmazsa yumurta takibine alcam dedi. aranızda takibe alınmadan hamile kalan varmı?birde bu takip nasıl oluyor?sonunda hamiş olanınız varmı?ne olur okuyup geçmeyin bana cevap vazın. merekla bekliyorum. çok sağolun.Allah herkese bebeklerini tez zamanda veririr inş...:KK46:

2. 11 Haziran 2008
  3. _vildan_

_vildan_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım bende 3 yıllık evliyim doktora gittigimde sorunum olmadıgını sadece süt hormonu degeri yüksekmiş biraz parlodel ilacıyla tedaviye basladık o dahada cıkardı en son dostinex ilacını 3 ay kullandım suan normal degerlere indi cok sükür normal yolla gebelik saglanamadı gecen ay ilk asılama yapıldı ve tuttu ama düştü kendiliginden inşallah bu ay tekrar devam etcez inş.olur rabbim nasip eder:dance:

4. 11 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

sağol cnm cevabın için. aynı durumları yaşamız hemen hemen..aşılama dediğin yumurta takibi mi yani çatlatma iğnesi falan hiç bilgim yokda?

6. 11 Haziran 2008
  7. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde yüksekti prolaktin bende dostinex kullandım ama doktorum bana korunmamı önermişti zaten bu ilacı kullanırken hamile kalma olasılığın çok düşük diye biliyorum ama bıraktıktan sonraki 2 ay %80 başarı oranı diye okumuştum prospektüsünde ben 3 ay kullandım düştü 3 ay da yumurta takibi yaptım ama oda başarısız şimdi aşılama yaptırdım beklemedeyim inşallah sende en kısa zamanda hamiş olursun

8. 11 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

cnm teşekkür ederim cevap için ya galiba ilaç sonrası direk hamile kalan kimse yok anlamadım bene bu durumu peki yumurta takibi nasıl bir şey?:eek::eek:

10. 11 Haziran 2008
  11. nexsxemi istiyorum

nexsxemi istiyorum ben artık anneyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende 2 yıllık evliyim ilk ay gebe kaldım ama kalbi durdu 2.5 aylıkken şimdi 1.5 yıldır tedavideyim ama sonuç yok. düşükten sonra benimde pralaktin 39 du dostineks kullanıyorum. düşürüyor ama bırakınca tekrar yükseliyor.

12. 11 Haziran 2008
  13. nexsxemi istiyorum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önce 3 ay klomen hapı kullandım adetin 5. günü başladın bitince bekliyorum yumurtlama dönemi ultrasonla yumurtladımmı diye bakılıyor.ben yumurtladım ama olmadı. 3. aydan sonra gonal-f igneleriyle adetin 3. günü yumurta geliştirilmeye baslanıyor ama aralıklarla folükül sayısı ve boyu ölçülüyor ultrasonla yapılıyor. eğer folükül 18-20mm arası olursa çatlatma iğnesi yapılıyor iğneden sonraki 3 gün ilişki sonra sonucu bekliyorsun. buna yumurta takibi deniliyor

14. 11 Haziran 2008
  15. nexsxemi istiyorum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen her ay düzenli yumurtlayabiliyormusun BENİSEC2. Çünkü süt hormanu fazlalığında yumurtlama ve adet düzeni bozulabilir Vücüt kendini emziren loğusa kadın gibi görüyor bu yüzden yumurtlama bozuluyor

16. 11 Haziran 2008
  17. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    tam bir bilgim yok ama aynı şeyi komşumun kızına da söylemiş dr.
    fakat ilaç yada herhangi bir tedaviye gerek yok hamile kalırsınız demiş daha kalmadı bakalım...
    canım inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın(ız)....

18. 11 Haziran 2008
  19. EU1

EU1 Guest

hadi ya herkesde öylemi oluyor acaba gene yükseliyormu?peki doktor sende süt hormonundan başka problem buldumu?