Süt kanallarım tıkanmış :(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve selege tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

15 Haziran 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dün gece bebeğimi emzirdikten sonra birden agrı girdi,sabaha kadar sürdü doktora gittim süt kanalların tıkanmış dedi,Benim kızım 3-4 saatte bir tek memeyi emiyor dogal olarakta diger memeye süt doluyor, o da sıkıntı veriyor.Aranızda aynı şeyleri yaşayan varmı? Varsa nasıl geçti? Eger geçmezse operasyonla boşaltacaklar,akıl verin lütfen...

2. 16 Haziran 2010
  3. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaşadım canım bu durumu ne kadar zor bilirim geçmiş olsun ben erken gittiğim için cerrahi müdahaleye gerek kalmadı,antibiyotikle halloldu.agumentin verdi doktor 65mg bebeklere yan etkisi yok 1 hafta kullandım düzeldi.birde göğsünü pompa ile çek sık sık ,süt birikince kanallar tıkanıyor,sağdığın sütü saklama kabına koy lazım olunca kullanırsın.

4. 16 Haziran 2010
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    elektirikli bir pompayla sürekli sağacak,bir yandan da sıcak kompres yapacaksın..başka çare yok..birde antibiyotik kullan..

6. 16 Haziran 2010
  7. arimayacim

arimayacim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Selege 7 ay boyunca bu sıkıntıyı yaşadım, umarım seninki çabuk gecer.fazla sütü sağmama ragmen yine de süt kalıp kanallarımı tıkadı. defalarca hastanelik oldum ve antibiyotik kullandım,bebege bi zararı yok, kullanabilirsin.Sana tavsiyem masaj yapman.Yukardan, kol altlarından baslayarak uç kısma doğru masaj yap.daha sonra soguk sıcak kompres yap bi havlu yardımıyla. ardından da pompa ile cekmeye calış.Bu masaj cok agrılı oluyo sertleştiği için dayanmaya calış.

8. 17 Haziran 2010
  9. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekürler,sizindemi bebeğiniz emmediği için sorun yaşadınız,çok zor durum Allah kimseye yaşatmasın.