süt konusunda yardımcı olacaklar lütfen bi akıl verin.

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve genciza tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : genciza
  1. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar doğum yapalı 2 gün oldu ama benim tek bir damla bile sütüm yok.göğüslerim bomboş hamileykende hiç değişmemişlerdi zaten.bi kadının bir damla sütü olmazmı yaa.hastanede sağma makinesiyle sağdılar hiç bişey gelmedi.zaten bomboş belli.kızımda boş boş çekiyor.mecbur mama veriyorum ama emzirmeyede devam ediyorum sütüm gelsin diye.bol bol sulu şeyler tüketiyorum humananın çayınıda aldım günde 4 bardak içiyorum ama hala tık yok.bi kaç ayda olsa kızımı emzirmek istiyorum.bana bi akıl verecek olan varmı aranızda.ne yapabilirim neler denemeliyim.

2. 16 Temmuz 2008
  3. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,bebek doktoruna ilk gittiğimizde bana sütün nasıl geldiğini anlatmıştı.ve tamamen beyinde biten bir olay..doğumdan sonra benimde hemen sütüm gelmedi ve ben de bir süre mama vermek zorunda kaldım.humananın çayı gerçekten çok faydalı bende kullandım.şimdi bebeğim 3,5 aylık ve sadece süt veriyorum:nazar:
    sen bol su iç ve olumlu düşün..bol bol sütün gelir inşallah..sevgiler..

4. 16 Temmuz 2008
  5. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ewet cogunlukla beyınle alakalı bı durum bol bol su ve sıcak sut ıc kayısı hosafı ye humananın cayıda cok guzel ıc ve evde kalıtelı bı sut sagma makınan varsa al onunla habıre sag benımde bı damla bıle sutum yoktu evde kendım aventın sagma makınasıyla saga saga sutum geldı ve baya bı geldı maşşallah:nazar: oglum anne sutyu alıyor daha yenı ek gıdalarda gectık fazlasıyla yetıyor sutumu allah yardımcın olsun emseydı cok guzelş olurdu

6. 16 Temmuz 2008
  7. EU1

EU1 Guest

bencede beyinde bitiyor rezene çayı (ben aktardan alıp kendim demliyorum), maydonoz,tahin helvası ama en önemlisi bol bol su inşaallah faydası olur...

8. 16 Temmuz 2008
  9. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Süt gelmiyor diye gerilme elinden geliyorsa sakin olmaya çalış bence bu birazda yapısal benim kadar savaşan olmamıştır herhalde aynen senin gibi ilk 3 gün 1 damla sütüm gelmedi sağdım durdum habire emzirdim sonra tabii yara oldu göğüslerim süt gelmedikçe gerildim yemediğim içmediğim kalmadı okumadığım internet sitesi kitap vs..4.5 ay oldu bukadar uğraşmaya bebeğimi emziriyorum ama mecburen ara ara mama takviyeside yapıyorum. Bazılarının bir göğsünü emzirirken diğerinden süt akacak kadar çok oluyor kiminin hiç olmuyor...Verebildiğin her damla süt kardır...Aaa sütün gelmiyormu ilk 6 ay sadece anne sütü diyenlerede yaaa evet göğsüm sarkmasın diye vermiyorum de :KK66:)... Moralini bozma sadece sık sık emzir ve bol sıvı ....Gazan mübarek olsun....:KK66:

10. 16 Temmuz 2008
  11. ada

ada ebe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gelmeybilir.tak diye süt inecek diye bişii yok.hangi kadın sütsüz kalmış.sakin ol.demek senin yapında bu.tabi birazda gerilmen etkilemiştir.mutlaka inecek. içtiğin çayda çok faydalı.bol sıvı al ve emzirmekten vazgeçme.kolay gelsin.

12. 16 Temmuz 2008
  13. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşım süt sağma makinesini nerde bulabilirim ve fiyatı ne kadar sence benim az geliyo şimdiden teşekkür ederim canım:teselli:

14. 16 Temmuz 2008
  15. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    humana çay iç...tohum rezene kaynat iç... ısırgan otu al kaynat iç...benimde sütüm bunlarla geldi

16. 16 Temmuz 2008
  17. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle hayırlı olsun,Allah analı babalı buyutsun
    bende senın gıbıydım sutum yoktu,cok ugrastım ,bebegım cok agladı aclıktan mama vermek zorunda kaldım ılk zmanlar ama sonra cabalarıma degdı,simdı sadece anne sutu alıyor yavrum
    bol bol dereotu ,taze beyaz üzüm ye,su iç ve bebegını emdır
    sutunun gelmıyecegını dusunup moralını bozma her annenın sutu oluur bu sekılde dusun ,psikolojin cok onemlıi
    eminim sutun gelıcektır