Süt ( Lohusalık ) Sıtması Oldum :((

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve avebru tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : avebru
  1. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar merhaba..

Bu zamana kadar doğumdan sonraki birkaç gün hariç lohusalık beni çok zorlamıyordu ama dün gece aniden titreme nöbetleri geldi..Hiçbir şekilde ısınamadım..Oldukça uzun sürdü..

Biraz araştırdım böyle durumda sıcak duş alıp göğüsleri sağmak gerekiyomuş..Oğlum emerken çok yorulduğu için göğüslerimde süt birikti, hala biraz ağrı yapıyor..Eşime bugün bana pompa almasını söyledim, annem aslında beni uyarmıştı ama yaşamayınca bilinmiyor.. :çok üzgünüm:

2. 31 Mayıs 2008
  3. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ebrucumgeçmiş olsun canım mercanada olmuştu o ılık su ve sabun önermişti
    canım pompayla al o sütüde sakla canım derin dondurucuya at yazık olmasın sütüne

4. 31 Mayıs 2008
  5. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım bendede olmuştu sütten göğüslerim çok dolmuştu ama titreme olmamıştı pompayla sağıp boşalttım rahatladım.sağınca altında biberon olan pompalar var ondan al sütün biberona doluyor istersen sonra kulanabilirsin sütü.

benimde dün gece bi üşümem tuttuoğlum uyudu emmedi göğüslerim dolmuştu üstümü örttüm uyudum titreye titreye :)

6. 31 Mayıs 2008
  7. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim gecmis olsun.Ben de yasadim.Mutlaka sabunla masaj yap.Icerde kalmasin sutun.Cok cok gecmis olsun.

8. 1 Haziran 2008
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bendede olmuştu konuyla ilgili hiç bilgim olmadığı için kendimi hastaneye gecenin yarısındazor attım.Tabi doktor oldukça normal karşıladı bir serum takıp eve yolladı sonra araştırdım.

10. 1 Haziran 2008
  11. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende de oldu süt dolması önce sıcak banyo yaptık pompayla çektik pek işe yaramadı sonra da hastaneye gittik hastanelerin motorlu sağma makineleri var göğüslerimi biberona sağdılar boşalttıar...

12. 4 Haziran 2008
  13. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ebrucuğum geçmiş olsun canım..benimde titreme harici aynısı oldu,sütümü pompoyla çektim,banyo yaptımda rahatladım,

14. 22 Haziran 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    çarşambadan beri rahatsızım.ateşim 40 ın altına bitürlü düşmedi sonunda acile gittim.hastane gibi rezil biter yok.acil gittiğim biyerde ordan oraya sürüklediler.neyse. iki serum taktılar tahliller falan idrar yoklu enfeksiyonu dediler gönderdiler.eve gelince ateşim yeniden yükseldi.artık titremelere dayanamaz oldum.ve kendi doktorumu aradık.gelin hemen dedi.gittik.muayene etti ve süt ateşi yani lohusa sıtması olduğumu söyledi.hastanedeki rezilliğim yanıma kar kaldı.kollarımı mosmor yaptılar kan alacaz falan derken.şimdi bir sürü iğne antibiyotik,ateş düşürücü kullanıyorum. 3-4 günüm böyle kötü geçti ama çok şükür şimdi iyiyim.

16. 22 Haziran 2008
  17. ringo

ringo Guest

Merhaba arkadaşlar
    Dünden beri bende de aynı sıkıntı var. Ateşim bir çıkıyor bir düşüyor. Şimdi sütümü sağıcam bende.

18. 22 Haziran 2008
  19. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286

Atlatabildin mi avebru?

Görümcem de aynen senin anlattiklarin gibi olmustu ama o cok fenaydi. Bir gün bir telefon ve görümcemin sesi cok kötüydü ve kalabalik sesler geliyordu, gittim evinde ambulansla gelmisler ve zavallim kendinden haberi yok titriyordu sürekli, hemen hastaneye kaldirdilar. Durumu cok kötü oldugu icin özel bir odaya almislardi, 8 gün kaldi ve iyilesti.

Dikkat et kendine.... gecmis olsun
    Bebebginizi de Allah anali babali büyütsün:nazar: