Süt meselesi

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve kardelencim tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : kardelencim
  1. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar oğluma muhallebi yapmak istiyorum ama inek sütü 1 yaşına kadar verilmiyomuş. Sizler muhallebiyi neyle yapıyosunuz. Bide devam maması diye bişey varmış o süt yerinemi kullanılıyo yoksa mama mı anlamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardım biraz acemiyim de.

2. 17 Mart 2010
  3. kardelencim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bide devam sütü diye bişey varmış. O mu kullanılıyoki acaba? Kimse yok muu?

4. 17 Mart 2010
  5. tukucan

tukucan Guest

valla canım ben hep inek ütüyle yatım muhallebisini. inek sütünün işlenmemiş olarak tüketilmesi sakıncalı-ki o bile açıklığa kavuşmuş değil, her doktorun düşüncesi farklı bu konuda. süt ürünlerini rahatlıkla verebilirsin bebişine yoğurt, peynir, muhallebi. bu arada bebişin kaç aylık onu sormayı unuttum.

6. 17 Mart 2010
  7. kardelencim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    6 aylık canım. Ek gıdaya alıştırmaya çalışıyorum. Bi çok gıdayı redetti. Bide muhallebi deniycem bakalım.

8. 17 Mart 2010
  9. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende oğluma inek sütüyle yaptım hep.başlarda suyla karıştırıyordum yarım bardak su, yarım bardak süt ve irmik ile yapıyordum muhallebiyi.sonra hepsini süte çevirdim.9 aylıktan itibaren de mama yerine direkt süt verdim.çok şükür alerjik bir durum olmadı.

Son düzenleme: 17 Mart 2010
  10. 18 Mart 2010
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    devam sütü aptamil bebelac sma yada diğer markaların biberon maması oluyo. formül süt de deniyorr. ben muhallebiyi 1 çay bardagı su ile 2 tatlı kaşıgı pirinç ununu pişiriyorum ılıyınca 3 ölçek mamayı karıştırıp veriyorum

12. 18 Mart 2010
  13. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    yarıyarıya ineksütü süt karıştır canım
    bende bu şekilde yaptım hep

14. 18 Mart 2010
  15. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım inek sütü verme, 200 ml suya 3 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip pişiriyorsun sonrada içine devam sütü ya da formül mama denen aptamil, hipp, bebelac gibi mamalardan birini seç 6 ölçek ekliyorsun..ben hipp organik mama kullanıyorum bu arada..

doktorumuzun bize muhallebi tarifi böyle..fazla gelirse yarı ölçek yapabilirsin..inek sütü 1 yaşına kadar yasak suyla da karıştırma lütfenn

16. 19 Mart 2010
  17. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Muhallebi en son aşamada veriliyor. Ben keçi sütüyle yapıp verdim.İnek sütü dokunuyor. Keçi sütü de biraz dokundu.Daha önce hiç ek gıda vermediyseniz ağır olabilir.

18. 22 Mart 2010
  19. tazzie

tazzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar inek sütünün 1 yaşından önce KESıNLıKLE verilmemesi gerektiği şuanda kanıtlanmış değil. Sadece bikaç araştırma yapılmış ve sonuçlar hiç de zannedildiği gibi değil. Yalnızca direk ineğin memesinden çıkan sütü tüketmemek gerekli . o da yalnızca bebişler için değil bizler için de iyi değil.

bence boşa mamalarla uğraşmayın. bütçenize yazık. evet bebeklerimiz herşeye değer, onların sağlıkları için herşeyimizi feda ederiz. ama bu 1 yaşından önce inek sütü yasak söylemi bu işten para kazananlar tarafından icat edilmiştir ve de bu işten çıkarı olan herkes tarafından kullanılmaktadır.

benim kızım şuan 7,5 aylık ve 20-25 gündür günlük pastorize inek sütü içiyor. ilk başta azcık vererek denedim alerji olmayınca devam ettim. artık biberonundan su yerine süt içiyor. eminim ki onun süte ihtiyacı var ve şuanda anne sütü yer kalırsa da inek sütü alıyor. gelişimi de son derece iyi, hatta boyu çok güzel uzadı.

bence bir deneyin... bu arada bu bilgiler son derece bilgili, uzman ve güvenilir bir doktordandır.
    sağlıkla büyütelim bebişleri