süt pompası hakkında yardım...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve galatea79 tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : galatea79
  1. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğum yapmış anneler, sizlere bişey danışmak istiyorum, kısmetse nisan ayı başında doğum yapıcam... süt pompası almayı düşünüyorum ama gerçekten kullanılıyormu? hemen mi gerekli yoksa bebek biraz büyüdükten sonra alsak oluyor mu? bir de sizler hangi markayı kullandınız ve memnun kaldınız mı? son bi soru daha ateşölçer olarak doktorunuz hangisini tavsiye ediyor? kulaktan ölçer mi yoksa normal klasik termometre mi? çok soru sordum sanırım..şimdden teşekkür ederim

2. 20 Aralık 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de senin gibi nisan ayında doğum yaptım
    başlarda pek gerekmedi pompa, sütüm hastanedetken hemen gelmemişti, o zaman hastanenin pompasını kullanmıştım
    bebeğim 5 aylık olana kadar da sütüm çok olduğu için bitiremiyordu, o aralar 2 kere süt ateşi oldu bende
    fazla sütü sağdım mecburen ama şu basit pompalar işimi gördü benim
    kendinden biberonlu baya basit birşey 20 ytye almıştım eczaneden

4. 22 Aralık 2008
  5. ebrukaya

ebrukaya Guest

slm benim bebeğim emmeyi reddettiği için spectra elektrikli pompa kullandım. çok memnun kaldım ama biraz geç kalmıştım sütüm azaldı. bir dahaki doğumda hemen almayı düşünüyorum kiralayabilirsinde. ateşölçer olarak kulaktan olanı 2 yaştan sonra tavsiye ediyorlar. bebekte en sağlıklı sonuç veren makattan nomal termometre ile ölçmekmiş.

6. 22 Aralık 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben safra kesemden dolayı sürekli acillik oluyorum. Bu nedenle Aventin pompasını almıştım tavsiye üzerine. Çoookk memnunum. Göğüse gelen kısmında silikondan taç yapraklı bir aparat var ve aynı bebek emişi gibi. Hatta şuanda Çınar daha çok canımı yakıyor :)

8. 22 Aralık 2008
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence şimdiden alma doğum yap duruma göre davranırsın bu cihazların pahalılarıda var ucuzları ben ikisindende aldım hemen hemen ikiside aynı işlevi gördü.

10. 22 Aralık 2008
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ateş ölçer sorunu atlamışım. Doktorumuz bize markası önemli değil koltuk altı digital olsun demişti. Bence ateş ölçer konusunda acele etme. Doktorunun yönlendirmesini bekle.

12. 23 Aralık 2008
  13. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben medela mini elektrikli pilli pompasını kullandım memnunum ama berrak 6 aydan sonra sağdığım sütü içmemeye başladı yani emiyor ama sağılmış anne sütünü kaşıkla biberonla veya bardakla hiçbir şekilde içmiyor .O yüzden artık kullanamıyorum..
    Benim tavsiyem bekleyin bebeğinizi hayırlısıyla kucağınıza alın ve duruma göre hareket edin yani bakalım sütünüz yeterince olacakmı bebek emecekmi pompa gerçekten gerekecekmi çalışıyor iseniz ne kadar sonra işe başlayacaksınız?? eğer bebeğin anne sütü ile beslendiği dönemde izinli olacak bebeğinizin yanında olacaksanız sırf ara sıra ihtayaç duyacaksanız belki çok pahalı bir pompa almanıza gerek olmaz manuel uygun fiyatlı pompada işinizi görür..
    umarım farklı açılar sunabilmişimdir.

14. 23 Aralık 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Medelenın elektrikli mini pompasını kullanıyorum, çok memnunum...
    Sana tavsiyem asla manuel almamandır..Ateş ölçer olarak kulaktan ölçüm yapan daha pratik benimki wee well in ama memnun değilim.

16. 23 Aralık 2008
  17. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bencede hemen alma duruma göre davran