Süt sağımı ile soru

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mersel tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mersel
  1. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar
    Medelanın elektrikli süt sağma makinasını aldım yeni.
    poşette aldım.
    Sormak istediğim , sağdığımda poşete değil, bebeğimin biberonuna koymak istiyorum.
    Süt sağdıktan sonra ne kadar sürede bebeğime vermeliyim. Dolaba mı koyayım yoksa dışarda bekleteyim mi , bozulur mu?
    Bi de özel poşetinde dondurucuya koyduğum sütü, çıkarıp kaynamış suda mı bekleteceğim çözülsün diye.

2. 12 Ekim 2009
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben poşet kullanmadım canım süt saklama kabı kullanım süt buzdolabında 24 saat dondurucuda 6 aydayanır .sütü ısıstmak yada eritmek için sıcak suya daldıracaksın yada biberon ısıtıcı makin kullanacaksın ama poşette nasıl olur bilmem

4. 26 Ekim 2009
  5. Poisonivyy

Poisonivyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bende medelanın elektrikli pompasını kullanıyorum.Biberona sütünü koyduktan sonra dışarıda 1 saatten fazla bekletme.Biberonu buzdolabında 24 saat muhafaza edebilirsin.Derin dondurucuda özel poşetlerde 6ay saklayabiliyorsun.Çözdürürken de "benmari" usülü dediğimiz şekilde kaynar suda bekletebilirsin.

6. 29 Ekim 2009
  7. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ya kafama takildi,eltimin ebesi,derin dondurucuda 2 sene saklanabiliyormus sut dedi cok uzun bi sure deilmiki?