süt sağma makinaları sütü azaltır mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aybuke07 tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

8 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    benim bebeğim memeyi bir türlü almadı, emmedi malesef , prematüre olduğu için iyi de beslenmesi gerekiyordu, bu sebeple sütümü sağıp biberonla içirmek zorunda kaldım iyi beslensin diye

iyi de beslendi, kilosu normale döndü ama şimdi herşey yolundayken bu kez bebeğim kesinlikle memeyi kabul etmiyor, ben de eski usule devam ediyorum, sütümü sağıp sağıp biberonla içiriyorum

ama çok endişeliyim, sizce sütü sağmaya devam edersem sütüm kesilir mi?

emmesi için canım çıkıyor, çok uğraşıyorum ama henüz başaramadım,

süt sağım pompaları acaba beni nereye kadar götürür???

2. 8 Şubat 2009
  3. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bendede aynı dert var.
    Benim bebeğimde 7 günlük maşallah kilosu filan iyiydi doğduğunda 4 kilo doğdu fakat benim gögüs ucum olmadığından bebeği memeyi tutmadı dün ve bugün tuttu biraz o kadar.
    Bende ilk 2 gün normal pompa ile sağıp kaşıkla verdim sonra elek.pompa aldım ve sağıp veriyorum bende merak ediyorum acaba pompa sütümü azaltırmı yada emme ile ilgili sorun yaşarmıyım.bebeğim gerçi yavaş yavaş alıştı emmeye ama yine arada sıkıştığım zaman pompa ile veriyorum...

esiiir bunu beğendi.
  4. 8 Şubat 2009
  5. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırrrr.aksine daha da bollaştırır.normalde bebeği ne kadar çok emzirirsen okadar çok süt gelir.pompada aynı işlevi görüyor.ben ablamdan biliyorum.bunun yanında bolca su içmeniz lazım su=süt.umarım yardımcı olabilmişimdir.bu arada pompayı çok aşırı uzun süre kullanmamanızı tavsiye ediyorum.yani olumlu yönü var ama olumsuz yönü de uzun kullanımlarda göğüs şeklyerimsenibenini bozduğudur.

6. 8 Şubat 2009
  7. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    canım ablan acaba kaçıncı ayına kadar bebeği pompa aracılığı ile besleyebildiiii

vallah göğsümün şekli umrumda değil şimdilik yeter ki bebeğim anne sütü alsınnn

8. 8 Şubat 2009
  9. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen cnm göğsümün şekli değil bebeğimin beslenmesi daha önemli.bende aynı soruyu sormak istiyorum hengi dönemde kullandı pompa çünkü ben doğar doğmaz bebeğim tutmayınca popaya başvurdum gerçi arada emiyor ama yinede ihtiyaç duyuyorum...

10. 9 Şubat 2009
  11. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım ablam ilk aydan itibaren kullanmaya başladı.ilk zamanlar ablamın göğüs ucu yara olmuştu veremiyodu.ayrıca sütü azdı sonra pompa aldı.kullandı.bol su içti.göğüs ucu düzelince kullanmadı.şimdi yine kullanıyo göğsü boşaltmak için.ben kullan derim.rezene de iç.işe yarıyo yani.endişen olmasın.daha da arttırır

12. 26 Mart 2009
  13. oznur27

oznur27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlum da 1 ay emmedi sağdım verdim sonra tuttu memeyi şimdi çalışmaya başladığım için zavallım yeniden biberonla almaya başladı

14. 26 Mart 2009
  15. seda76

seda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşımın kızı doğduğu andan itibaren emmeyi reddetti ve hiç emmedi ne kadar denedilerse. şu anda 8 aylık ve hala sütünü pompa ile sağıp veriyor. miktarında hiç azalma olmadı, hatta benden fazla depolanmış sütü var buzlukta (ben emziriyorum). ama 3 saatte bir aksatmadan süt sağar mutlaka.

16. 27 Mart 2009
  17. pempe_panter

pempe_panter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimki de emmedi ben de sağdım çok düzenli ve 2 kat arttı ama maalesef şimdi AKSATIYORUM ve azaldı.aksatmamak çok önemli...

18. 28 Mart 2009
  19. BUSRAT

BUSRAT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.3,5 Aylık kızım var.İlk 2 ay beni emdi.Ancak sütüm az geldiği için, kilo alımı yavaşladı.1 ayda 500 gr aldı.Bunun yanında işe de başladım.Yaklaşık 1 aydır sütü mü sağıp biberonla veriyorum.Ancak biberona alıştığı için beni emmeyi reddediyor.Geceleri yetersiz olduğu durumda mama takviyesi yapıyorum.Çok endişeliyim sütü mü sağdığım için bir süre sonra kesilir mi diye? Bir arkadışım 6 aya kadar sağabilmiş ondan sonra sütü kesilmiş.Bununla ilgili tecrübelerinice ihtiyacım var? Sütü sağarak kaç ay verebilirim?