Süt sağma makinası, yardım lütfen...

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve cufi tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : cufi
  1. cufi

cufi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğim 7, 5 aylıkken göreve başlıycam, 7 de gidicem 15-16 gibi gelicem, annem mutlaka sütünü sağ bırak diyor, yoksa azalırmış, Allah a şükür sütüm var, bebeğim ek gıdayı da yiyor rahat rahat, süt sağma makinası almam gerekir mi? süre çok uzun değil mi, çalışan anneler siz napıyosunuz?bilmiyorumkismile

2. 21 Ağustos 2010
  3. cufi

cufi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimse cvp vermiycek sanırım:KK43:

4. 22 Ağustos 2010
  5. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    canım ben ne işe gidiyorum nede artık emziriyorum..f
    akat 7 ile 3 arası uzun değil..giderken emzirirsin gelincede emzirirsin evde kalan saatlerde emzirirsen problem olmaz..sen olmadığın aralardada corba yoğurt meyve ile tamamlarlar...

6. 24 Ağustos 2010
  7. cufi

cufi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım bende makineden vazgeçtim, önce bi deniycem bakalım, inşallah sorun yaşamam...

8. 25 Ağustos 2010
  9. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    insallah yaşamazsın canım....
    yediğine içtiğine dikkat edersen azalmaz merak etme

10. 25 Ağustos 2010
  11. oferta

oferta yaşama sebebim oğullarım Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    163
    cufi bende bebeğimi 4 aylıkken bırakıp işe başladım ilk zamanlar sabah 7 de evden emzirip çıkıyordum sonra işyerinde saat 11 de ve saat 3 te sağıyordum her defasında ortalama 150 ml çıkıyordu.akşamda 7 de evde oluyorum gidince emziriyordum.fakat son 1 aydır sütüm çok azaldı.günde bir kere sağmama rağmen 50 ml ancak çıkar oldu.bazen o bile çıkmamaya başladı.benimde sütüm çok boldu üstüm başım ıslanıyordu ilk işe başladığımda bence sütünü sağmalısın sonuçta sağıldıkça yada bebek emdikçe süt geliyor ben buna inanıyorum.şimdi dünden beri artık gündüzleri hiç sağmama kararı aldım Kuzeyin doktoruda öyle dedi akşama birikmesi için zaten gün içinde ek gıda alıyor süt içmiyordu.ama keşke bu kadar küçükken işe başlamak zorunda kalmasaydım sütüm çoktu benimde ama bebeğin emmesi gibide olmuyor sağmak bence bu yüzden bitti sütüm.moralini bozmak istemiyorum ama sağabildiğin kadar sağ bence sütünü imkanın varsa.ben iki kere sağıyordum sen 3-4 kere sağ derim.tabi bu benim düşüncem.

12. 25 Ağustos 2010
  13. ssduyar

ssduyar Efe'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de mutlaka sağ derim,bebeğim 2 aylıkken işe başladım, önceleri sağmadım sütüm azaldı 1 aya yakın nerdeyse sütüm olmadı, sonra hırs yaptım ben bu çocuğu emzireceğim diye, bir emzirme merkezinden eve kocaman bir alet aldım, her saat başı sağdım, gündüzde iş yerinde küçük el aletiyle sağdım ve nihayet sütüm geldi, ve bebeğim 11 ay emdi çok şükür. sağıldıkça süt oluyor. bol su içmeni tavsiye ederim

14. 26 Ağustos 2010
  15. cufi

cufi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar sütümü sağmaya karar verdim ama sürekli sağamam zaten, sadece öğlen arası sağabilirim, umarım istediğim kadar emziririm egeyi valla 7. 5 aylık oldu ama emzirmek istiyorum.