süt sağma pompası kullananlar

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve tuuba46 tarafından 21 Mart 2012 başlatılmıştır.

21 Mart 2012
    Konu Sahibi : tuuba46
  1. tuuba46

tuuba46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar, normal doğumla bi oğluşum oldu. daha 28 günlük. hiç emmedi beni. göğüs ucum yoktu, bu büyük etkendi zaten. sonra 3 kez hastanelik oldum. süt birikmesi sonucu yüksek ateşten. en son 40.3 derece ateşle gittm hastaneye. sonrada pompa aldım göğüslerimi boşalttım da rahatladım. tabi bu arada beyimiz biberona alıştı hiç almıyo göğsümü. artık nereye kadar giderse böyle.

benim gibi sağma pompasına mecbur kalan warmı? ne marka kullanıyosunuz? burdan konuşalım.

2. 21 Mart 2012
  3. minnakkk

minnakkk Büyümicktk itiraf EThadi! Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    cnaım pompayla sağmak sütünü azaltmaz, gercek bı emme gıbı olmasada onunla da goguslerını boşaltınca tekrar süt dolar, ama sureklı sağ tabi sütünü. ne kadar sagarsan o kadar sut dolar. tas gıbı olmasını bekleme. emzirir gibi sürekli sağ ki sütün çoğalsın. arz talep meselesi göğüslerde süt dolumu.. ben hem emzırıodum hemde sagıodum, 11 ay full emzirdim. düşün. + bıde buzlukta sagdıgım sutlerım vardı. emzirmeyı bırakıncada (bebegım kendısı bıraktı 11 aylıkken) bı sure daha sağdım sütümü.. sonra bıraktım. üşenmeden en azından 1 yasına kadar sağ sütünü.

4. 22 Mart 2012
  5. bitanem16

bitanem16 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    benim bebegimde 6 hafta erken dogdu bende sagmak zorundaydim, ama günde bir kere bebgimi emzirdim ki emmeyi unutmasin. benimde gögus ucum yok ekstra ucuna takilan birsey var burda eczaneden aliniyor. benim oglum onunla emiyor. onsuz ne yapacagini anlamiyor, eger bulabilirsen öyle birsey al canim, bide öyle dene emzirmek cok daha rahat, bende 2.5 ay olana kadar sagdim ve cok zoruma geldi, sadece emzirmeye baslayinca rahat ettim.

benim kullandigim süt pompasi medela markasiydi, elektrikli olandan, burda yani almanyada kendin alman gerekmiyor, sigorta karsiliyor eczaneden kiraliyorsun, zaten elektrikli olan bu benim kullandigim cok pahali ortalama 1600 €. 15 dakikada isim itiyodu.

ama sütün azalir diye korkma, pmpalayincada gayet bol bol geliyor sütün. bebgini her emzirdiginde hemen pompalaki gögsün cocuk emiyor sansin. zaten sagdikca gögsün doluyor.

umarim yardimci olabilmisimdir, eger sormak istedigin baska seyler olursa yardimci olmaya calisabilirim.

bebginde hayirli olsun canim

6. 22 Mart 2012
  7. dnznry

dnznry Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm canım benimde aynı sorunum vardı göğüs ucum yoktu ve sütümde gelmiyordu kızım hap mamayla büyüdü yani göğüs ağrısı dolma ateş gibi sorunlar yaşamadım ama birşey sorucam
    peki bebeğinizi 6 aylıkken yada daha fazla bir zamanda sütten kesmek istiyorsanız yada emmiyorsa o gögüs gene dolup ağrıyor mu ateş falan yapıyormu buna nasıl bir çözüm buluyorsunuz

8. 22 Mart 2012
  9. tuuba46

tuuba46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli sağıyorum zaten canım. 2-3 saate bir sağıyorum. ama ben çok halsiz kalıyorum. kollarım da bacaklarımda yorgunluk oluyor. tekrar ateşim çıkacak diye çok korkuyorum. sütü nasıl keserim diye düşünmeye bile başladım. yalnızım bide. iyice bunaldım:2:

o göğüs uçlarındanda aldım ama yok olmuyor olmuyor. zaten boşaltamıyor bebeğim. sağmam mecburi yani. benimde elektrikli aldım bi tane ama seninki kadar iyi deildir tabi. 2 göğsüm yarım saat sürüyor. zor tabi emzirmeye göre. sonra ısıt buzluğa koy zor oluyor.

akşamdan beride çok halsizim. çok bunaldım walla.:KK43: kesilsin sütüm diye dua edicem artık:KK50:

10. 22 Mart 2012
  11. tuuba46

tuuba46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

walla benimki emmiyo sağıyorum ama yine de doluyor. akşamdan beri şişlik we ağrım war ateşlenicem diye ödüm patlıyo. birde yalnızım ben. ateşim çıksa ölücem heralde tek başıma. kesilsin istiyorum artık. :26: bıktım yaa:KK43:

12. 23 Mart 2012
  13. aysag

aysag Üye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    benim oğlumda emmede sorun yasıyoruz 8 ayımız bitti ama biz neeredeyse 2.5 aylıkken basladık emmeye cok zorlanıyorum bende kendini kasıyor aglıyor diş cıkardı beyfendi cok zorlarsam ısırıp kitliyor agzını bön bön bakıyor sonra yüzüme ben bagrıs cagrıs orasını burasını sıkıyorum eger canı cok acımazssa bırakmıyor ısırmya devam ediyor bende fazlaca sıkınca bu defa kfeci halde aglamaya baslıyor uğrastırıyor böle işte bende pompa aldım ama benimki manuel phlıps aventin bende yarım saate sagıyorum anca cok zahmeti var ama hiç değilse yasına kadar emse yeter ne yapalım artık

14. 28 Mart 2012
  15. alligator

alligator Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Benim oğlum da ne yazık ki hiç emmedi. Bir yaşına kadar elektrikli süt pompası ile sağarak süt verdim üstelik ilk 6 ay da sadece anne sütü ile besledim ve kilo alımı da gayet iyi. Süt pompasının düzenli olarak kullanılması ve özellikle geceleri de sağım yapılması süt üretimini artırıyor. Morali bozmamak lazım. Biraz sabır :)

16. 29 Mart 2012
  17. tuuba46

tuuba46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde sütüm çok fazla emse bile boşaltmam lazım. buzluğum doldu şimdiden. fazla sütleri buzluğa atıyorum. sen kaç saatte bir sağıyodun? ben 2 saatte 1 sağıyodum ama şimdi biraz uzatmak istiyorum. 2,5-3 saate çıkarıcam. geceleride 2 de we sabah 6 gibi sağıyorum yeterli mi acaba?

18. 29 Mart 2012
  19. alligator

alligator Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben en başlarda 3 saatte bir sağıyordum. Benim de sütüm çoktu ve buzluk dolmuştu. 6. aydan sonra 4 saatte bir sağmaya başladım. Şimdi günde üç defa sağıyorum. Sütünün bol olması çok iyi maşallah. 6 ay nasıl olsa buzlukta muhafaza edilebiliyor.