Süt Sağmak İçin Pompa Kullanan Var mı ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

13 Nisan 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    gece bebeğimi emzirirken sorun yaşıyorum , yeterli olarak emmiyor hemen uykuya dalıyor çok uğraşıyorum biraz daha emsin diye ama göğsümü almıyor .. Sonra aradan daha 1 saat geçmeden uyanıyor yine aç olarak :KK43:( Fakat memeyi gündüzleri güzel emiyor .. bende süt pompası alsam diyorum , sağıp gece versem de bebeğime doysa. Çünkü uyku halindeyken biberonla rezene çayı içiriyorum çok rahat içiyor .. ama memeye gelince almıyor .. Sizde böyle bir durum yaşıyor musunuz ?

2. 14 Nisan 2008
  3. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba canim benim sorunumda gögüs uclarim fena halde yara oldugu icin ilk baslarda dogru düzgün emziremedim mecburen sütü pompayla sagip biberonla veriyordum simdi gögüs uclarim biraz düzeldi ama bu seferde bebis biberondan emmek kolay geldigi icin emerken hep uyuya kaliyor yarim saat sonra tekrar agliyor ne yapacagimi sasirdim vallahi zor oluyor allah kolaylik versin

4. 14 Nisan 2008
  5. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bendede tam tersi gündüz cogunlukla pompayla sagıp veriyorum çünkü sinirleniyo kavga ediyo ter su içinde kalıyo ama geceleri rahat emiyor

6. 14 Nisan 2008
  7. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bi kere biberona alışırsa memeyi emmez diye biliyorum ben bu da beslenme açısından tamam ama anne -bebek bağı açısından pek önerilmiyor uğraşın didinin napıp edin memenizden bebekleri soğutmayın derim benim bebeğim de 3-4 gün sağ memem şiştiği için emmedi hep solu veriyordum ama yılmadım saatlerce uğraştım sırtım kasıldı ama başardım şimdi ikisini de emiyor yılmayın arkadaşlar bebeklerin besin kadar anne kokusu ve sevgisine de ihtiyaşları var ve bunu en güzel emerken alıyorlar:)

8. 14 Nisan 2008
  9. EU1

EU1 Guest

evet kızlar pompayı çok çok mecbur kalmadıkça kullanmayın..çünkü biberon yormuyor bebişleri..ama memeden emerken çok efor harcıyorlar ve zorlanıyorlar...ben pompa kullandım benim bebeğim iki aylık..sadece iki gün verdin o da bir öğün dışarı çıkmak zorunda kalmıştım..sonraki 2 gün mememi doğru düzgün almadı...evde ağıtından kıyametler koptu..aaç olduğu içinde uyumadı..çıldırdım...pompayı tavsiye etmiyorum

10. 14 Nisan 2008
  11. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bizim biberonun deligi cok küçük o kadar zor geliyoki ama oglum biberonuda memeyide alıyo şükür

12. 15 Nisan 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar biberon yerine silikon gögüs koruyucu uc var eczanelerde satılıyor benim meme ucum süt doldukca kaybolmaya başladı bebiş dogdugu gün meme ucum olmadıgı içinbebişimize mama vermek zorunda kaldılar o silikon ucu kullandım şimdi 11 günlük o silikon ucu kullanıyorum ve bebişim çook iyi emiyor. ama memeyide veriyorum arasıra alıyor emiyor, tabi biberondan daha iyidir diye düşünüyorum istersenizzzz sizde o silikon uca alıştırn çook faydalı hem meme ucu yara olanlarda kullanabilir a.s.

14. 15 Nisan 2008
  15. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar aynı dert bendede var 1 aylık bebegım yoruluyo hemen uyuyo bu sefer sureklı uyanıyo bende pompayla denıycem bıberonu sureklı vermezsen bısey olmaz rezeneyıde verıyoruz sonucta bıde bebekten bebege degısır bence zor ya allah yardımcımız olsun

16. 15 Nisan 2008
  17. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    dün göğüs pompasını aldım bebedorun hortumlu modelini .. sütümü sağmayı denedim biberona sadece 25 ml sağabildim .. sağarken de zorlandım , ama bebeğim emerken sütüm gayet güzel geliyor .. Süt sağanlar siz nasıl sağıyor sunuz ? Dinlene dinlene mi sağıyor sunuz ? Ben mi sağmayı beceremedim :KK43:(

18. 31 Temmuz 2008
  19. esr2

esr2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bebedorun pompasını aldım,tam sağamadım.Pompaya basılan kısmı,bir kez bastırınca içine gömülüyor.Anlamadım nasıl yapılacağını bilen var mı?Yoksa pompada mı var bir sorun?