Süt sarılığı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve mistikheart tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : mistikheart
  1. mistikheart

mistikheart mistikheart Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar, 35 günlük bir kızım var, 1 haftalık gibiyken sarılık teşhisi kondu, hala devam ediyor sarılığı, ilk tahlilde 11, ikincide 11, üçüncüde 12, en son tahlilimizde de 9 çıktı sarılık değerimiz, ama doktorumuz son tahlil sonucu süt sarılığı dedi, 2 gün sütü kesip mama verelim değeri düşer dedi, ama ben bir türlü kıyamıyorum 2 gün bile olsa..ne karar vereceğimi şaşırdım, kimisi de 9 değeri düşük zamanla geçer, hem sarılık değeri düşme eğilimi de göstermiş kesme sütünü diyor,bana da mantıklı geliyo ama sonuçta doktora da güvenmelimiyim bilemedim, bir hafta daha beklesek uzayan sarılıkta 9 değeri kızıma bir zarar verir mi sizce?

2. 5 Mart 2010
  3. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım, merak etme. Benim kızımın da sarılığı uzamış anne sütü sarılığıydı. 1,5 ayda anca geçti. Hatta renginin ortaya çıkması 2,5-3 ayı buldu. Benim kız esmer doğmustu, meğerse bembeyazmıs ama sarılıktan rengi belli olmadı aylarca. Bizim de tahlillerimiz yapıldı devamlı, 9 a kadar düşünce doktorumuz gerisi kendi kendine düşer, dedi. Bir daha tahlil yaptırmadık ama bizim doktorumuz bebeği anne memesinden ayırıp mama vermeye lüzum yok boşu boşuna, bu süt sarılıgı, öyle olmasa değerler düşme eğilimi göstermezdi dedi. Bence sen de boşu boşuna mama verme canım. Zaten 35 günlük olmuş. Kısa süre sonra düzelecektir.

4. 5 Mart 2010
  5. kinolin

kinolin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canim..
    benim oglum 4 aylik ve sariligi iki ayda ancak gecti..sakin mama verme..bu sarilik olayindan bende cok cektim inan kafayi yiycektim ama sakin moralini bozma cunku geciyor..sen oglunu emzirmeye devam et..benim oglumda esmer zannediyorduk ama inan simdi cocugun rengi acildi bembeyaz oldu hepsi sariliktanmis..o gunlerim aklima geldi seni okuyunca yine gozlerim doldu cunku cok zordu..ama endise etmeye hic gerek yokmus sakin moralini bozma canim..Alllah yardimcin olsun

6. 6 Mart 2010
  7. mistikheart

mistikheart mistikheart Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, içimi rahatlattınız gerçekten..ben de devam etmeye karar vermiştim zaten ama doktor gata mezunu olunca acaba dedim ukalalık mı ediyorum, kararsız kalmak da çok zor ama konu bebeğimiz olunca insan en doğru kararı arıyor kendi kendine..gaz ilacı konusu da keza aynı muallak,onları da kestim vermiyorum artık.çok zor durumda kalmadıkça doğal çözümlere devam edicem.Sarılık için de 1-2 hafta sonra tahlil yaptırıp bakarız umarım düşmüş olur.Sizlere de bebeklerinizle mutlu sağlıklı günler temenni ederim arkadaşlar çok sağolun

8. 12 Mart 2014
  9. xyasminxx91

xyasminxx91 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Sarilikla ilgili yazi yazmissiniz benim bebegimde bembeyaz dogdu rengi sariliktan dolayi esmerlesti galiba mama versem mi acaba

10. 13 Mart 2014
  11. xyasminxx91

xyasminxx91 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Merabalar tam olarak kaçinci ay gecti benimde bebegimde uzayan sarılık var

12. 26 Mart 2014
  13. fofo1

fofo1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    242
    Ödül Puanları:
    63
    Benim oglumda da vardi mama verince aciliyordu anne sutu verince sarariyordu.kan tahlili yaptirin sorun yoksa gecer merak etmeyin

14. 26 Mart 2014
  15. xyasminxx91

xyasminxx91 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Tam olarak ne zaman gecti yani ne kadar zaman aldi

16. 26 Mart 2014
  17. fofo1

fofo1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    242
    Ödül Puanları:
    63
    2 aylikken gecti

18. 18 Ekim 2016
  19. Huzurmerve

Huzurmerve Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba .. Bir aylık bebeğim var 36 haftalık doğdu ve 2.550 doğdu .. 3 4 gün sonra sarılık oldu ve sürekli emzirmeme rağmen geçmedi .. Bir gün fototerapi gördü 9 a indi çıkardılar .. Artık yükselmez dediler ama yine yükseldi ve şuan bir aylık olmasına rağmen 14 değerinde .. Anne sütü sarılığı olabilir dediler .. Sonuçları bekliyoruz .. Çok üzülüyorum gerçekten .. Sürekli ağlamak istiyorum .. Benim yüzümden olduğunu düşünüyorum .. Mama verin derlerse napmalıyım .. Başından bu durum gecmiş kişiler yazabilir mi gerçekten iyi şeyler duymaya ihtiyacım var