Süt Üretimi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve irmako77 tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    3,5 aylık bebeğimi sıklıkla emzirsem de, sütümü sağsam da sütüm arttmıyor. Günde 3 lt su içiyorum. Süt arttırıcı çay (rezene, anason, ısırgan tohumu, kimyon karışımı) sabah akşam içiyorum. Arada bir de komposto pişirip içiyorum. Sütüm bir türlü artmıyor. Hatta bu aralar sanki azaldı gibi. Göğüslerim iyice yumuşadı:KK43: Hani her bebeğe anne sütü 6 ay yeterdi? Hani 6 ay anne sütünden başka birşey vermeyin derlerdi? Ne oldu? Hepsi palavra mı yani bu lafların? Rahat olmaya çalışıyorum ama ne yaparsam yapayım sütüm arttmıyor işte.

2. 6 Ağustos 2010
  3. ecubukcu

ecubukcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Offff benim de aynı ... Kafayı yemek üzereyim. Her gün yeni bir umutla güne başlıyorum. Bugün ne olur olsun diye ama olmuyor işte. Yetmediği zaman mecburen mama !!! :KK43: Çaylar, kompostolar vs. hiçbiri işe yaramıyor bence . Olmayınca olmuyor. Stres yapma deniyor ama gel de yapma. Bebek açlıktan ağlayıp mamayı alıp rahatlayınca insanın psikolojisi altüst oluyor birden ... Bazen durumu kabullenip rahatlatmaya çalışıyorum kendimi, bazen de neden diye sormadan edemiyorum... :KK43:

4. 6 Ağustos 2010
  5. gelincik53

gelincik53 canım kocam biricik oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende aynı şeyleri yaşadım benim oğlum 4 aylık olcak 9 unda.neler yapmadım ki anlatsam roman olur valla.ve sonunda şunu anladım ki olmayınca olmuyo be tatlım.süt olayı tamamen fizyolojik.yemeyle içmekle alakası yok yani.dert etme üzme kendini.doktorum ben zorlayınca oğlumu bana demişti ki dünyanın sonu değil süt içecek diye bebeğini aç bırakmaya mutsuz etmeye ne hakkın var dedi.okadar hakverdim ki ona yine pes etmedim süt konusunda ama çok aç olup ağladığında mama verdim.yapacak bişeyim yoktu.ve 15 gündür sütüm 2 damla bile çıkmıo bitti yani.diorum ki gene şükrüler olsun 3,5 ay içti.oğlumun rızkı okadarmış.ne yapalım canım sen sana düşen herşeyi yaptın ama olmayınca da olmuyo dediğim gibi.üzülme vicdanını rahat tut.mutlu olki bebeğinde mutlu olsun seninle birlikte

6. 6 Ağustos 2010
  7. zeynep333

zeynep333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sakın pes etme.bende hep mama takviyesi yaptım.bi ara bebeğim iyice bırakmıştı beni.emmiyodu.sütte gelmiyodu.pompa aldım.emmediği dönemde sağdım.birazcık arttı.sonra kucağımda dolaşarak emzirmeye,müzik dinleterek emzirmeye başladım.biraz biraz arttı.şimdi bebeğim mamayı bıraktı istemiyor.ama neden bilmiyorum.beni emiyor ama mama almıyor.umarım yetiyordurda sütüm ondandır.şoktayım.bu arada açıkcası süt yapan çayları bıraktım ben.ama çok sık emzirdim.birde netten anne sütü için dua buldum.kurandan ayet.onu taşıyorum yanımda.birde emzirirken avuc içlerini öperim hoşuna gidiyor.istemediği anda zorlamıyorum.bikaç saniye bekliyorum.tekrara deniyorum.umarım artar sütünüz.

8. 6 Ağustos 2010
  9. erva42

erva42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bebekleriniz kaç aylık ve kaç kilodalar benim oğlumda 3 aylık bana oğlum doymuyo gibi geliyor fazla sütüm yok bazı günler çok az oluyor ve ben tereddüt ediyorum doymuyomu acaba diye 3 ayı doldurunca kilo kontrolü yaptırdım 6.400 gr çıktı sağlık ocağındakiler kilosu gayet iyi ek olarak hiç bir şey verme dediler bilmiyorumki bi çocuk doktoruna gitsemmi

10. 6 Ağustos 2010
  11. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

canım o dua ne duası acaba bizde okusak..??

canım ya benim bebeğim 5 aylık olacak neredeyse kilosu 5,5.Bence sukret bence gayet iyi bebeğinin kilosu:)))

12. 6 Ağustos 2010
  13. ecubukcu

ecubukcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlunun kilosu standartlara göre normal canım.. Yani kilo boy cetvelinde 3 ay sonunda erkek bebeklerin 6.400 gr olması gerekiyor. Önemli olan her ay kaç gr aldığı? Doktorun en güzel takibi yapacaktır. Güle güle büyüt oğluşunu..

14. 6 Ağustos 2010
  15. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Canım pompayla da sağdım. Her yolu denedim yani:KK43: Bebeğin kaç aylık? Kilo kontrolü yapılınca anlaşılır yetip yetmediği. Şu duayı nereden buluruz?

16. 6 Ağustos 2010
  17. klaraa

klaraa ciddi değilim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    :KK3:2 çocuğumu da emziremedim. hele ikincide 20 kilo aldım 3 ayda. sütüm olsun diye gece gündüz demeden yedim içtim. boşuna. olana su içse bile, yarıyor.
    üzdüysem kusura bakmayın.

18. 6 Ağustos 2010
  19. zeynep333

zeynep333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu ayeti[1] bir kâğıda yazarak göğsünüzün üzerinde taşıyın. Oldukça etkili ve faydalıdır:

“Fîhâ enhârun min mâin ğayri âsinin ve enhârun min lebenin lem yeteğayyer ta’muhu ve enhârun min xamrin lezzetin lişşâribîne ve enhârun min aselin musaffen ve lehum fîhâ min kulis semerât.

[İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenler için lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır ve orda onlar için meyvelerin her türlüsünden vardır.]