Süt Zamani

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 10 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  Süt Zamanı
  Kentin en lüks apartmanları arasında sıkışıp kalan bahçede topal bir kedi yaşıyordu. Ana caddedeki yoğun trafikte ayağı ezildiği için buraya sığınmak zorunda kalan hayvancık, çevre binalardan atılan yiyeceklerle kısa sürede gelişti ve bir yıl sonra da anne oldu. Yavruları doğmadan önce hissettiği kimi duygular, herşeyini onlara vermesi gerektiğini söyler gibiydi.

  Apartman sakinleri, yavruların güzelliğine dayanamamış ve onları birer ikişer paylaştıktan sonra, en çirkin ve zayıf olan dişi bir yavruyu kendisine bırakmıştı. Anne kedi, yavrularının iyiliği için bu duruma katlanmış ve tüm şefkatini, elinde bırakılan yavrusuna vermişti.

  Apartmandakiler, aradan birkaç mevsim geçince, anne ve kızının aynı zamanda doğum yaptığını gördü. Topal kedi, ikinci kez annelik zevkini tattığı günlerde büyükanne de olmuştu. Fakat kimi konularda deneyimli sayıldığı için yalnızca kendi yavrularını emziriyor ve ara sıra kaçamak yapıp kendisinden süt emmek isteyen torunlarını kovarak annelerine gönderiyordu. Öyle ya, her yavru kendi annesinden süt emmeli ve o eşsiz sevgiyi paylaşmalıydı.

  Apartman sakinleri de bu durumun ayırdına varmış ve büyükannenin yaptıklarını normal karşılamıştı. Hatta yanlışlıkla da olsa, onun torunlarını emzirmeyeceğine ilişkin iddiaya bile girenler vardı.

  Kedilerin yaşadığı bahçeye bakarak günlük sıkıntılarını gidermeye çalışanlar, her zaman tanık oldukları durumun bir gün aniden değiştiğini görerek şaşkınlığa düştü. Yaşlı kedi, kendi yavrularının arasına torunlarını da almış ve o güne değin bir damlasını bile vermediği sütünü cömertçe ikram etmesi yetmiyormuş gibi, onları yalayarak temizleme işini de üstlenmişti. Artık kedi için hiçbir yavru, ötekinden farklı görünmüyordu.

  İyice acıkmış olan kedicikler, kendilerini tam zamanında konuk eden bu şefkatli kucakta beslenirken, annelerinin dört saat kadar önce bir araba altında kaldıgından habersizlerdi...
  (ALINTI)
   
 2. 10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : realist
 3. royall

  royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.214
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  106
  yazık olmuş annee kediye ..
   
 4. 29 Ekim 2011
  Konu Sahibi : realist
 5. pakizem

  pakizem Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  güzel bi hikaye