sütlerini donduran varmı

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve sgselçuk tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

25 Ekim 2008
    Konu Sahibi : sgselçuk
  1. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım benim göğsümde süt birikince ağrı yapıyo bende sağıp döküyorum.dökmeyede kıyamıyorum ama napıyım.süt torbası alcak kimsem yok.eczanedede yoktu.sütleri başka neyle dondurabilirim.yapanlarınız varmı.iki tane kavanoza koydum ama hem çok yer kaplıyo hemde sağlıklımı bilmiyorum.normal dolap poşetine koysak olurmu acaba

2. 25 Ekim 2008
  3. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım niye döküyosun yazık allah korusun hastalansan o dondurdugun sütlerin imdadına yetişecek.mesala antibiyotik verirse dr.bebegini emzirniceksin dedinde o zaman o sütler bebişinin karnını doyuracak annesi.internetten al canım sipariş verip eve gelen kargoya parasını veriyosun artık internetten alınıyo herşey bence öyle yap ve dökme annesi.saklama poşetleri gelene kadar vitamin kaybettirmeyen saklama kapların varsa onda sakla ben tapırveyn saklama kabına koydum çok güzel saklıyo ertuğun tabak setinide ondan aldık.çünkü lens yapılan malzemeden yapılıyo.ben bitanede nescafe kavonozuna koymuştum patlamadı evde varsa ona koy şimdilik

4. 25 Ekim 2008
  5. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım benimde cok sukur sutum bol bende buzdolap posetıne koyuyorum hasta oldugumda verırım dıye yada evde olmadıgımda esim veriyor hazır oluyor nadir durumlar icin bazende dokuyorum keske verebilecegim yada emzirebilecegim bebek olsa bosa gıtmezdi burda verebilecegim sut bankası gibi bisey olsaydı keskeee

6. 25 Ekim 2008
  7. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nil canım sakla o kadar bolsa sende bol bol sakla canım ilerde içirirsin donunca bişe olmuyo 6ay saklayabiliyosun.kızlar bebeklerimiz büyüdükçe sütümüzün vitaminide bebgimize yetecek karnını doyuracak kvama geliyormuş her ay degişiyormuş yani gerçekten öyle ilk günler su gibiydi şimdi ise çok yaglı bir parmak yag oluyo koydugum sütün üzerinde.sakladımız sütleri ayda bir kere yenisiyle degiştirecekmişiz eskiyi içrip yeniyi saklıcakmışız hem içme süresini uzatıyormuş hemde süt bebegin ihtiyacına göre degiştigi için

8. 25 Ekim 2008
  9. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende poşetleyim saklıyordum,ama malesef şimdi çıkarıp veriyorum,sütüm çok azaldı....
    arkadaşım hastaneye götürüyor para karşılığına,sende sorabilirsin,en azında boşa gitmez....

10. 25 Ekim 2008
  11. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bursadayıım hangi hastaneler alır bilmiyorum ama buzlugumu sutler kapladı:)

12. 25 Ekim 2008
  13. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herhangi hastaneye gidebilirsin bence,onlar hangi hastaneler alır biliyorlar bence
    Arkadaşime hastanede teklif etmişler,iki hafta küvezdeydi bebişi,o da iki hafta boyunca sütünü oraya vermişti.

14. 25 Ekim 2008
  15. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende dayımın çocuklarına veriyodum ama şimdi annesinin sütü çoğaldı gerek kalmadı.bi süt kızım bide süt oğlum var.ya bende elimle görmediğim şeyi satın alamıyorum.netten almak istemiyorum o yüzden.bi iki kere bişiler aldım netten pişman oldum.
    normal poşete koysam olurmu acaba.bende sanki kıtlık var gibi dondurucuyuda yiyeceklerle bi doldurmuşumki süte yer de yok :)

16. 25 Ekim 2008
  17. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bak ben kendim kullandım poşetleri gösteririm ,dr bi resim çekiim

18. 25 Ekim 2008
  19. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    [​IMG][​IMG]
    internette bunlara benzer çok var,e-bebekte birkaç çeşit var istersen sitesine girip bakabilirsin
    bence herhangi bir poşet olmaz.Ayrıca daha sonra,ek gıdalara geçince mamaları vs.kendi sütünle de yapabilirsin,daha sağlıklı olur normal sütten.
    keşke benimde hala bol olsaydı...hep olsun diye dua ettim,ama ikinci ayda azalmaya başladı...