sütten kesme sendromu :)

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve *Ravza* tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : *Ravza*
  1. *Ravza*

*Ravza* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar. benim kızım artık büyüdü ve biz onu sütten kesmeye karar verdik. peki göğsümde kalan süt ne olcak. eğer sağarsam bitmez kii.... yardımlarınızı bekliyorumsenağlama

2. 6 Mart 2008
  3. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    öle Kalcak Canim Hiç Bişi Yapmicaksin. Sütlerin Yavaş Yavaş Geri Cekilecek.kaç Yasindaydi Bebişin..

4. 6 Mart 2008
  5. ballxixm53

ballxixm53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben oğlumu 1.5 yaşında sütten kesmiştim ilk önceleri gündüz emzirmeyi bırak gece emzir 1 kaç gün sonrada geceleri bırakırsın o zaman göğsün de süt birikmez rahat edersin ben direk geceli gündüzlü kestim 15 öldüm yani göğüslerim şişti dokunamıyodum benden tavsiye önce gündüz kes sonra gece sana kolay gelsinnnn

6. 6 Mart 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım sütten kesmeye karar verdiğine göre göğüslerini boşaltmaman gerekiyor.İlk zamanlar şişmelerinden,ağrısından taş gibi oluyorlar.El bile süremiyorsun.Kendi kendine aktığı zamanlar oluyor.Mesela ben ilk karar verdiğimde sancıdan birgün sonra tekrar emzirmeye devam etmiştim.Ben oğlumu 20 ay emzirdim.Ama kararından vazgeçmeyeceksen bu şikayetleri 2-3 gün mecburen çekeceksin.Bu arada kızın tekrar emmek için ısrar edebilir ben bunun için biraz pul biber sürmüştüm:) Caydırıcı oluyor...

8. 6 Mart 2008
  9. *Ravza*

*Ravza* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevapalrınız için çok teşekkür ederim ... yerimseniben

benim kızım 22 aylık olcak inş bu ay. ve ben onu annanesiyle tatile gönderdim. çünkü çok azimli ve inatçı bir bebeğim var :KK46:

annanesinden istiyormuş şimdisırnaşık şey

ben zaten çalıştığım için 6-7 aylık olduktan sonra gündüzleri hiç süt vermedim ve azaldı. ona rağmen 2 gündür çok acıyorlar. bazen kendiliğinden akıyorlar. bide ben arasıra çok canm acıyınca sağıyorum. sizce sakıncası olurmu .

ayrıca süt kalırsa göğsümde kitle oluşur mu?

şimdiden teşekkürler

10. 7 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

ravzacım,sütün kalması gibi bir durum olacağını sanmıyorum.Benim mesela çok sütüm vardı ama kitle gibi bir durumla karşılaşmadım canım.

12. 7 Mart 2008
  13. *Ravza*

*Ravza* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet artık sağmama rağmen eskisi kadar rahatsız etmiyor ve ağrımıyor...

acemilik işte... :)

14. 7 Mart 2008
  15. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Konuyla pek ilğisi yok ama bir şey sormak istiyorum arkadaşlar....Bebeğini Emziren yada bilği sahibi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim...

Ben gebeyim..Doğum yaptığımda bebeğimi ilk emzirceğim zaman,meme ucummu açılacak!!! çünkü şuan kapalı..Yani kendiliğinden delikmi oluyor meme ucunda?? yoksa meme ucu açtırılıyormu..
    Nasıl oluyor ben çok merak ediyorumda!!?

16. 7 Mart 2008
  17. *Ravza*

*Ravza* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım , zaten kendiliğinden delikler olur. senin ayrıca birşey yapmana gerek yok ama ilk 2 gün gelmeyebilir süt. endişelenmemelisin. zaten bebekler doğduktan sonra 3 gün boyunca açlığa dayanacak şekilde yaratılmışlar .. onu kucağına aldığında zaten o emme refleksi gösterecektir... :teytey: ama bazı bebekler dillerini meme ucunun üstüne koyuyorlar ve ememiyorlar. yani bu çok seyrek oluyo ama oluyo. diline sen yön verirsin...

ayrıca ilk zamanlar süt gelmediği işin yara olabiliyor. ben doktorumun önerdiği bir kremi denedim ama emzireceğim zaman bebeğime kıyamadığımdan kremi temizliyordum. nihayetinde kimyasal bir madde. ufacık vücuduna girsin istemedim. o zamanda yara oldu.

ama zeytinyağı mükemmel bir sonuç sağlıyo...

kolay gelsin

18. 8 Mart 2008
  19. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler..........