sütten kesme tecrübeleriniz

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve ayden tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ayden
  1. ayden

ayden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar,
    kızın 15 aylık, ve ben artık yavaş yavaş azaltıp onu kesmek istiyorum. fakat gerçekten çok zor olacak,çünkü aşırı düşkün
    özellikle gece nasıl kesilecek bilmiyorum.
    yardımlarınıza ihtiyacım var.
    tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum
    :1no2:

2. 29 Ocak 2008
  3. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canimm,bence kizin hala istiyorsa annesutunu vermeye devam et lutfen,annesutu gibisi yokk,hadis,i serifte bile yazili cocugnuzu en gec 2yasina kadar emzirin diye,bn kizimi 7aylikka kadar zarzor emzirdimm,kizim istemedi pombalayip kasikla verdimm,keske kizim isteseydide daha fazla verebilseydimm,ama yinede karar seninn,sevgilerle arkadasim,

4. 29 Ocak 2008
  5. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ama kesin kararliysan bu konu hakkinda yazi yazmistim onu sana kopyalarim belki isine yarar,ama bnce birak gidecegi yere kadar emzirr,

6. 29 Ocak 2008
  7. inxsxirah

inxsxirah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım uyutmadan önce karnını iyice doyuracaksın bebişinin,uyuttuktan sonra o farketmeden 3-4 gece emzirmen lazım sütün çekilene kadar yoksa göğüslerinde ağrı ve şişme olur.
    ama önce gündüz emmeyi bırakacak,saçından minik bir tutam kesip sakızla göğsüne yapıştır,görünce korku yada tiksinme olur,birde aklına gelip istedikçe dikkatini hemen başka birşeye çekip unuttur.ben öyle yaptım.
    Allah kolaylık versin ikinizede.

8. 29 Ocak 2008
  9. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    NNihayet bende bu hafta oglusumu sutten kesmeyi basardim....:sm_cool::sm_cool:
    Tam 2 yasinda...!
    Surekli pesimde gogsumde olmasi cok yorucuydu ozellikle geceleri kimseye de gitmiyordu 24 saat nobet gibiydi yani....Artik cok yorulmustum...:sm_confused:Birkac denememi geri puskurttu benim oglan...En sonunda limonla biraktirdim...Kucuk limon sisesini yanimda tasidim..Istedigi anda memeyi caktirmadan bol bol islattim ucunu...Birkac defa tekrarlayinca meme kaka olmus dedik...Gecede aynisini uyguladim ama yatmadan yedirdim bisiler...
    Ve nihayet kurtuldum..Gerci hala meme diyor hatta gecen aksam reklamlarda su vucut inceltici reklamlarin birinde bikinili kizlari gormus gitmis tv nin basina "mem meme" diyordu...Olduk gulmekten....:roflol::roflol::roflol:

Hadi kolay gelsin..Insallah basarirsin...Inan gece d yatip iyice dinlenmeyi ozledim......

10. 30 Ocak 2008
  11. ayden

ayden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de aynı şekilde uyumayı şöyle kesintisiz deriin deriin...gündüz salçayla falan tamam da gece çok zor olacak gibi. of zor yaa

12. 30 Ocak 2008
  13. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 yaşındaki oğlum yeni bıraktı gündüz salça sürdüm geceleri emzirdim sonrada bıraktırdım.şimdi daha güzel yemek yiyor.

14. 31 Ocak 2008
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bebiş sahibi değilim, ama yakın çevremdekileri toplasam kreş açarım heralde:roflol: salça olayı da ilginçmiş, bunu duymamıştım. Acı biber sürmeyi düşünenler vardı ama uygulamadılar, dikkat dağıtma etkili, meyve çikolata falan verip, tabi aşırıya kaçmamak lazım çikolatada da heralde. Bir de meme başlarına kutu bandı ya da seloteyp yapıştırarak kesenler var.Kötü Kazen

16. 2 Şubat 2008
  17. ayden

ayden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın belki ama olmuyor. dikkati dağılmıyor. ilk 6 ay kolikliydi 24 saat göğsümü çeke çeke emdi. şimdi yine öyle sürekli peşimde. ben de eğitimci bir anne olarak kıyamıyorum, oyunlar oynuyorum, dikkatini dağıtmaya çalışıyorum ama nafile. her fırsatta meme. yoruldum artık. 2 yaşına kadar dayanamıycam, azalta azalta 18 ay son dayanma gücümdür.benneyaptımki

18. 3 Şubat 2008
  19. ayl@

ayl@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben kendi kızım kadar emmeye düşkün bir çocuk görmrmiştim. Sütten kesme işinin kesinlikle tek defada olması gerektiğini düşünüyorum. Ben kızım emeceği zaman gayet olumlu bir tavırla açtım ve çocuk salçayı farkedince çekildi.Ben çağırdım o her defasında salça gördü ve emmeyi reddetti. En kötüsü bir başlayıp bir bırakmak ya da bir temiz bir tiksindirici bir göğüsle çocuğa yaklaşmaktır diye düşünüyorum. Hem çocuğun hem ilişkiniz hem de kilo almaman için daha da geciktir derim bu işi yine de.Kolay gelsin.Sevgiler
    :)

sam20 bunu beğendi.