sütten midem bulanıyor:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve xxxxxangel tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

18 Ekim 2009
    Konu Sahibi : xxxxxangel
  1. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar 5+3 hamıleyım v basta sut ıcıodum ama artık sut kelımesınden bıle igrenmeye basladım acaba benım gıbı olup sutu farklı sekıllerde ıcen varmı sutu kemık ve dısler ıcın mecbur ıcmemız gerekıo lutfen önerılerınızı beklıyorum

2. 19 Ekim 2009
  3. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Canim, tatli cesitlerini yap az seker kullanarak mesela..
    Tavuk gögsü, puding, muhallebi vs.. :)

4. 19 Ekim 2009
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım tebrikler, inşallah sağlıkla kucağına alırsın.
    Ben 15-16. haftama kadar hiç süt içemiyordum. Görünce bile midem bulanıyordu.
    Henüz çok küçük senin bebeğin, hiç korkma yeterince beslenemiyorum diye.
    ılk 13-14 hafta sen kilo bile versen (ki ben vermiştim) bebeğin senden besleniyor meraklanma.

Ama mesela süt kadar kalsiyum yoğurtta da var. Benim midemi bulandırmıyordu hergün yarım litreye yakın tuzlu ayran yapıp içiyordum, sen de yoğurt ya da ayran tüketmeyi bir dene istersen.

6. 19 Ekim 2009
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de süt çok fazla içmeyi tercih etmem.Her gün bi küçük süt içiyorum.Onun yerine her gün mutlaka ya yoğurt yerim ya ayran içerim.Sabahları da peynir.Kalsiyum ihtiyacını sadece sütten karşılamak zorunda değilsin.Bu sitede okumuştum dereotunda da çok fazla kalsiyum olduğunu.Bol bol yoğurt,ayran,peynir ve dereotunu dene.ıçebildiğin zamanlarda da süt iç zorlama kendini.

8. 19 Ekim 2009
  9. doremi

doremi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlı olsun hamileliğin..
    daha çok yenisin ve böyle tiksinmelerin olması çok normal, hiç endişeye kapılma..
    3 aya kadar hiç süt içme demişti bana doktorum, zaten içmem mümkün değildi ki, çok iğreniyordum. çünkü çok istifram ve bulantım vardı.. 2 kere bunun yüzünden hastaneye bile yatmıştım .. :)
    3 aydan sonra yavaş yavaş süte alışmam için sütün içine nesquik kattım, doktorumda tavsiye etti.. ve belki 2 hafta öncesine kadar hep böyle içtim sütü.. yoksa başka türlü yutmam mümkün değildi, ama nesquik iyi geldi bana, alıştım şimdi süte, maaşallah güzel içiyorum..
    ama ilk aylar hep yoğurt yedim bende.. sende yiyebilirsen ye canım.. ordanda alırsın kalsium merak etme.

10. 19 Ekim 2009
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bende sutu sade ıcememıstım nesquik ıle ıcmıstım arkadasım da sutu ıcemıyordu dr. yogurtta seker katıp ye demıs.

12. 19 Ekim 2009
  13. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de zorla kutu süt içiyordum ama zararlı olduğunu duydum işime geldi şimdi bol bol yoğurt ve ayran tüketiyorum aynı hesaba geliyormuş yeşil yapraklı sebzelerde de bol kalsiyum varmış kızlar bilginize....................

14. 19 Ekim 2009
  15. xxxxxangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hepınıze cok teşekkur ederım arkadaslar peynır ve yogurtlada aram ıyı deıl ama ayranı ıcıyorum bende sut yerıne ayran ıceyım ozaman cok saolun hepınıze saglıklı gebelıkler ve dogumlar

16. 19 Ekim 2009
  17. Gullusen

Gullusen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende zorla içiyom ama çok kötü oluyorum çünkü senelerdir içmemişim sevmiyom:KK43:

onun yerine yoğurt ayran beyaz peynir gibi şeler yiyom :S

18. 19 Ekim 2009
  19. xxxxxangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben hamıle olmadan once ıcıyordum sutu sevıyordum ama yenı tıksınmeye basladım peynırlede aram ıyı deıl ama zeytın yıyorum tuzlu oldugu ıcın bulantıma ıyı gelıyor ama bende bundan sonra ayran ıcecegım cok saola.s.