sütü artırmanın en güzel yolu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben doğumdan sonra kilo alanlardanım, kilo almama rağmen öyle ahım şahım sütüm olmadı ama bebeğimi emzirdim, kilo vermeye çalıştıkça sütüm daha da azaldı. En sonunda diyetisyene gitmeye karar verdim, bir haftadır verdiği diyeti uyguluyorum hem kilo veriyorum hem de sütüm inanılmaz arttı. Arkadaşlar sütü artırmanın en güzel yolu kesinlikle dengeli beslenmeymiş...

2. 5 Ağustos 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    evet buna katılıytorum..
    çok kötü bir beslenmem vardı..1 aydır sütüm gitmişti evet evet doğru.süt veremiyordum..
    1,5 aydırda rejimdeydim sebze,meyve,su ile 10 kilo verdim.
    ve dün gece göğsümden gelen beyaz sıvının süt olmasından şüphelenerek sağdımki süt..
    50 cc kadar çıktı.sabahda sağdım 30 cc çıktı..
    şoklardayım..

4. 5 Ağustos 2009
  5. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlike katılıyorum dengeli beslenme çok önemli.... ben 23 kilo aldım gebeikte, şişman bi kadın olmuştum resmen :))) 17 kilosu doğumdan bu yana gitti, kesinlikle hem sütüm iyi hemde zayıflıyorum.... uyku da çok önemli arkadaşlar iyi uyuduğum günler sütüm daha kaliteli ve çok oluyor

6. 5 Ağustos 2009
  7. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok sevindim canım sütünün geldiğine ve tebrik ediyorum 1,5 ayda 10 kilo büyük bir başarı. Ben de şoklardayım, 4,5 aydır emziriyorum, göğüslerim hep yumuşaktı, diyete başladığımdan beri göğüslerim sertleşti sütüm çoğaldı. üstelik bugün 5. gün ve 2 kilo verdim.

8. 5 Ağustos 2009
  9. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    benim bebeğim 3 aylık oldu. şimdiye kadar süt sorunum yoktu ama 1 haftadan beri baya bi azalma var sütümde saat başı kızımı doyurmak zorunda kalıyorum. arkadaşlar neler yiyip içiyorsunuz lütfen yazarmısınız....

10. 5 Ağustos 2009
  11. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    TLAYSI diyetisyeninin verdiği listede neler var söylermisinnnnn
    3 hafta sonra işe başılıcam sütümü sağdığımda 20 ml bile çıkmıyorrrr işe gidince kızımı nasıl beslicem bilemiyorum kafamçokkarıştı

12. 5 Ağustos 2009
  13. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar neler yiyorsunuz benimde süt sorunum var mamayla takviyeliyoruz ve ben çok üzülüyorum hiç iştahımda yok süt az olduğu için oğlum çok ağlıyor ve uyumuyor bu yüzden uykuda yok yanımda yardımcı kimsemde yok ilk bir haftadan itibaren yanlız kaldım onada çok üzüldüm uykusuzluk yorgunluk birde benim ikinici 6 yaşında kızım var oda ilgi bekliyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım banada tavsiyede bulunun

14. 5 Ağustos 2009
  15. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    işte benim ilacım hadi kızlar yazın..
    gamzem 5 aylık çorba mama muhallebi veriyorum kilo almadı kızım sütüm çok azaldı ymek yiyemiyorum humana vs işe yaramıyo..
    hadi kızlar sütüm bitmeden yardım edin...

16. 5 Ağustos 2009
  17. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sizi bilmiyorum ama benim sütümü bugur pilavı, çiğ soğan artırıyor, gece yatmadan önce sıcak bi kase muhalebide çok etkili... süt içmek süt yapmıyor bana mesela herkes için değişebiir belki de

18. 5 Ağustos 2009
  19. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sütünüz bol olsun inşallah:Saruboceq: arkadaşlar çok sevindim çoğalmasına diyetinizde neler var?nasıl besleniyorsunuz?paylaşırsanız sevinirim