sütü bol olanlara bir sorum var

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve azyeb tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba aklıma birşey takıldı.hamilelikte kullanılan demir ve vitamin haplarını dr doğumdan 3 ay sonrada kullanmaya devam edeceksin demişti ama ben kullanmadım.şimdi merak ediyorum o hapların süt yapımına bir katkısı olurmuydu diye..onun için sormak istedim sütü bol olanlara acaba bu hapları siz kullandınızmı...

2. 27 Nisan 2010
  3. razos

razos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim sütüm çok şükür yeterli. hamilelikte demir hapını düzenli kullandım. ama hiç vitamin kullanmadım sütün onlarla ilgili olduğunu düşünmüyorum. bol bol sıvı al. bir arkadaşımdan duymuştum maden suyunun gazını çıkartıp günde 2-3 tane içince acayip süt yapıyomuş. denemeni tavsiye ederim.

4. 27 Nisan 2010
  5. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ben doğum sonrası vitamin kullanmadım 3 ay demir kullandım sütüm boldu maşşallah. Hapla alakası olduğunu düşünmüyorum, sütün salgısıyla alakalı o durum. Bol su iç.

6. 28 Nisan 2010
  7. Asu

Asu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk bebeğimdede ikinci bebeğimdede vitamin ve demir ilaçlarını kullanmayı unuttum.ama ilkinde sütüm çok boldu ,malesef ikinci bebeğimde az yetmiyor.ilaçların sütün çoğalmasına değilde sütün kalitesinin artmasına yardımcı olduğunu sanıyorum..

8. 28 Nisan 2010
  9. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    maden suyu içiyorum ama ara sıra birde böyle denemek lazım..

bol su içiyorum..süt yapan birçok şeyide tüketiyorum..

bencede ilaçların sütle alakası yok.sadece merak ettim acaba bu yüzden olabilirmi diye.gerçi sütüm şimdi iyi gibi ama kızım emmek istemiyor artık.sanırım bırakacak emmeyi bende sağıp vereceğim bundan sonrası için gittiği yere kadar artık..

10. 28 Nisan 2010
  11. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benımde 2 dogumumda sÜtÜm boldu sımdı ıdare edıyor bence yenılıp ıÇılenle alakası cok sevmedıgım yemek yıyınce zar zor azıcık yıorum agzımı saran yemek olunca sutum gayet ıyı bıde o zaman kaynam allahrazı olsun zorla yedırıyodu sımdı yalnızım ya yapan yok al ye dıye zorlayan yok zaten bugun 20 gun oldu dogum yapalı 2 kılo vermısım

12. 28 Nisan 2010
  13. mhn

mhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    548
    Ödül Puanları:
    188
    bende dogumdan sonra hicbir vitamin kullanmamistim ama sutum boldu.fazlasiyla doyuyordu kizim.:nazar:ve oyle sutum olsun falan diyede hic degisik bisey yememistim.siradan herzamanki gibi hatta az yiyordum yalnizlik ve yorgunluktan.ama su ve evde hazirlanmis taze meyve suyu cok icerim herzaman,tavsiye ederim..kiloda vermistim hic diyet yapmadan fazlasiyla hemde,benim icin.bence sutum olsun diye abartip yemek yiyenlerede genelde kilo olarak kaliyor onlar.

14. 29 Nisan 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Ben hamileyken hiç vitamin almadım. Sadece folic asid onu da 5-6 ay gibi bıraktım sanırım.
    Ama maşallah sütüm Sütaş inekleri kadardı. ınanılmaz yağlı bir yapısı vardı.
    Sütün bol olmasını istiyorsan üç şeyi unutma. Bol bol uyu yada dinlen, bolca su iç ve moralini asla bozmalarına izin verme.
    Kızımı sütten keseli 15 ay oldu hala süt geliyor.

16. 29 Nisan 2010
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bende hıc kullanmadım ne vıtamın ne demır hapı. sütüm şükür bebeğime fazla fazla yetiyor şu an.
    demir hapını 3-5 tane anca almısımdır oda aklıma geldikce.
    süte bi etkisi oldugunu sanmıyorum...

18. 1 Mayıs 2010
  19. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hamıleyken kullandım ama dogumdan sonra kullanmadım bence dogum şeklıylede alakası var sezeryan ooldum 2bebgıme kesınlıkle normal yada sancılarım gelsın oyle gıdecem sezeryan olurum ve dınlen gercekten cok önemlı esım haftada bır gece bakıyor bende dınlenıyorum sutum suan ıyı bunada sukur cunku sutum hıc yoktu 11gun boyunca bır damla sutum gecmedı bebgımın bogazından