sutu gelmeyen ve biberon kullanmak istemeyen anneler icin. mutlaka bakin.

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve benkibele tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar sezeryan vs olup da ilk gun sutunuz vs gelmediginde biberon verip bebegi biberona alistirmak istemiyorsaniz asagida bunun icin uretilmis bir urun var. ben bayagi arastirdim. sizle de paylasmak istedim. ilk basta biberon vermek istemiyorum. kismet bakalim ama youtube'da veya video.google'da finger feeding veya medela supplemental nursing system diye aratirsaniz videolara ulasirsiniz.

bunu kendiniz de evde yapabilirsiniz sanirim ama hortumun bayagi ince ve yumusak olmasi lazim ki bebege bol bol sut gitmesin. scunku bol sute alisan bebek daha sonra annnin gogsunden az sut gelmesi durumunda huysuzlanabilir.ya da hortum bir kismindan sikistirilarak inceltilebilir.

siringanin ucuna serum hortumu takilir. o serum hortumunu da memenin ucuna yapistirilir. serum hortumu yerine daha yumusak daha ince bir sey bulunursa daha iyi olur. serum hortumu bebegin agzinin UST! (orta ya da alta degil uste yerlestirilecek) kismina 0.5cm-0.75 cm girecek sekilde yapistirilacak. bu sekilde bebek memeyi emerken sut gelmese bile siringadan gelecek mama ve ayni zamanda bebek gogsu uyaracak. boylece sut de azalmiyor. biberonla gogus ayni hizada olacak.

baba parmagini bebegin agzina verip elinde biberonu tutarak bebege mem ucu efekti yaratabiliyor siz evde yokken. mesela acil isiniz cikti. bu sekilde baba besliyor hem de bebek goigus ucu karmasasi yasamiyor. hortumdan da kil gibi cok az sivi geliyor zaten.

arkadaslar deneyin, bu cok yaygin sutu olmayan anneler icin ABD de. resmi asagida.

ebay'da ve amazon'da da satiliyor belki TR'de de vardir magazalarda. Medela supplemental nursing system veya starter medela nursing system diye aratirsaniz birseyler cikar.

Medela supplemental nursing system surekli bu sekilde besleyecekler icin uzun sureli kullanim.

starter olan ise daha kisa sureli hani sorun ciktiginda bu sekilde beslemeyi dusuneneler icin.

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  2. 18 Eylül 2013
    Konu Sahibi : benkibele
  3. tonkito

tonkito Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    almak istiyorum ya.gümrükte falan sorun çıkar mı?