sütü yeten anneler lütfen buraya...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve NXIXLXSXAH tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

12 Eylül 2008
    Konu Sahibi : NXIXLXSXAH
  1. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bilmiyorum tok kişinin aç kişinin halinden anlamadığı gibi emzirenlerde emzirmeyenlerin halinden anlamaz mı ama bilmenizi isterimki çok kötü bir duygu evladına yetememe duygusu...rabbimin bu konuda kimisine torpil geçip kimisini boynu bükük bıraktığına asla inanmıyorum.ama o halde bir sebep olmalı sizlerin sütünün yeterken bizlerin boynu bükük kalmasının.o yüzden sizlerden yaz<maktan üşenmeyip bizlere nasihatlerde bulunmanızı rica ediyorum.ben ilk hafta bebişimi emziremedim daha doğrusu emzirmeyi beceremedim o yüzden taş gibi olmuş göğüslerime rağmen sütüm bir damla olsun akmadı.ne zamanki emzirmeyi başardım sütüm geldi fakat şimdide çok yeterli olduğunu düşünmüyorum.4-5 saat arayla ancak 100 cc çıkıyor.ama bakıyorumda 300-400 cc sağanlar var.sütümüzün artması için bol su içmek stresten uzak kalmak ve uyumak dışında ne yapmamızı önerirsiniz?şimdiden teşekkürler...

2. 12 Eylül 2008
  3. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    humananın sütü artırıcı bitkisel çayını dene istersen bende işe yaradı azda olsa.ve dediklerini uygula ve bol bol emzir

4. 12 Eylül 2008
  5. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    defalarca arkadaşlara sööledim yine söölerim yine karaüzüm ye hergün 1 kase ayrıca su yerine komposto iç kara üzüm çekirdekli ve kayısı karışık kompostosu günde 1 lt...gece kalk meyce ye ardından 3 bardak su iç yat ılık şeler tüker ne sıcak ne soğuk ve inanırmısın bilmem ama bunun bir duası bile var istersen yazarımmm.

6. 12 Eylül 2008
  7. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    piyasada satılan malt içecekleri benim sütümü artırıyor aslında sütüm yetiyor bu içecekleri sevdiğim için içiyorum içtiğim zaman süt fazla geliyor bir dene istersen ama gazlı içecekler haberin olsun da

8. 12 Eylül 2008
  9. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm sana soleyebılıcegım tek sey bol bol emzır ne kadar emzırırsen o kadar sutun olur rezene cayı ıhlamur cayı ve stil tea kullanabılırsın bunlarda faydalı senınde dedıgın gıbı sudanda vazgecme

10. 12 Eylül 2008
  11. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    karaüzüm bende yiyorum tavsiye ederim bide bol su tabi bide arkadaşın dediği gibi sık sık emzirmek

12. 12 Eylül 2008
  13. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    bol bol su iç ve sürekli emzir..ama şunuda unutma iş önce beyinde bitiyor..sen sütüm yetmiyor dedikçe geleceği varsada o süt zaten gelmez..
    ben tam 2,5 ay yaralardan kızımı emziremedim mamayla besledim..geceleri göğüslerimden acillik olduğum günleri saymıyorum bile..artık sütüm olmaz diye gözyaşı dökerken içimdeki o emzirme hissim sayesinde 2,5 aylık bebeğimi emzirmeye başladım..kızım şu an 10 aylık allahıma şükürler olsun dolu dolu sütüm var...

14. 13 Eylül 2008
  15. rory

rory Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım öncelikle bu kadar üzülme ne olur. Sonra da bol bol yeşillik ye su iç eczanede satılan ürünlerden malt içeceklerden çaylardan dene. Ama yeşillik çok önemliymiş. Televizyonda bir doktor biraz kaba bir benzetme yaptı ama bana mantıklı geldi. İnekleri örnek verdi. Sürekli ot yeşillik yedikleri için sütlerinin çok olduğunu belirtti ve emziren annelerede bunu önerdi. Sen eminim yavrunu sütün yetsede yetmesede en doğru şekilde beslersin sıkma canını.

16. 13 Eylül 2008
  17. capriss

capriss Guest

ben karalahana çorbası gece yatmadan bir koca bir kase şekerli yoğurt ve kırmızı turp yediğimde çok sütüm olurdu hemen farkediyodu sütüm gece
    kırmızı turp tohumunu kaynatıp içmenin annesütü nü çok artırıcağını şifalı bitkiler kitabında okumuştum duyduğun herşeyi dene canım

18. 13 Eylül 2008
  19. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde ilk başlarda gelmiyordu.arkadaşların dediği gibi ilk önce sütüm az deme..
    bol bol komposta iç bol sıvı tükett ve ve milupanın süt artırıcı çayları var bunlar sayesinde sütüm çok çoğaldı...