sütü yetersiz olup da mamaya başlayanlar :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sebepsiz fxixrtxixna tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sebepsiz fxixrtxixna
  1. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar mrb.doğum yapalı 1 ay oldu bebeğim 2 hafta boyunca hep ağladı.komşumuz emekli ebe.beni emzirirken gördüğünde sütümün az olduğunu söyledi.bunun üzerine milupa aptamil aldım.bebeğim onu yiyince rahatladı.huysuzluğu yok oldu.dün doktora gittim.bebeğim sadece 300 gr almış.az aldığını söyledi ve mamayı uygun buldu.milupanın şekerli olduğu için anne sütünü bırakma ihtimali olduğunu söyledi ve bebelac 1 önerdi.şu an sütüme takviye olarak bebelac veriyorum.çok üzgünüm:çok üzgünüm:bebeğime süt verememek çok üzüyor beni.benimle aynı durumda olan var mı?senağlama

2. 17 Aralık 2008
  3. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 1,5 aylık oldu. doğduğundan beri mama veriyorum anne sütü ile beraber
    sütüm benimde yetmiyor mama sayesinde kilo alabildi ve bu duruma çok üzülüyorum gönlüm isterdiki en azından 6 ay sadece anne sütü vereyim ama olmadı. mama maddi açıdanda üzüyor beni ama yapacak bişey yok

4. 17 Aralık 2008
  5. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslıhan hangi mamayı kullanıyorsun?mamadan memnun musun?

6. 17 Aralık 2008
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım süt veremediğin için üzülmek yerine bebeğinin karnı doyduğu için sevinmelisin. Ne güzel ki artık kilo da alacak huzurlu da olacak. Önce sağlık de. Bak hiç olmazsa anne sütü de içiyor bebeğin. Onu bile hiç içemeyenler var. Üzülme ki sütüne daha çok zarar verme.

8. 17 Aralık 2008
  9. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benım bebısım bugun 40 gunluk oldu. bende dogdugundan berı mama takvıyelı beslıyorum benımde sutum az. ama ben sadece gecelerı verıyorum mamayı gunduz genelde yetıyor sutum. aptamıl kullanıyorum cok memnunum ama maddı acıdan pahalı bır mama ılerde degıstırmeyı dusunuyorum.

10. 17 Aralık 2008
  11. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de mama takviyeli besliyorum. doğumdan sonra bebeğime 17 gün kadar sadece anne sütü verdim ancak beslenemedi sütüm hem besleyici değil hem de az.doktor mama takviyesi önerdi.doktorumuzun önerisi ile pre aptamil kullanıyorum ben de ve gayet memnunum. bu arada unutma ki doktorların bu tarz mama ve bezlerle ilgili anlaşmaları falan oluyor.benim doğum yaptığım hastane bebelac çıydı ama diğer doktorum da aptamilci. aslında her iki mamanın da içeriği aynı.pahalı olmasının değişik sebepleri var kutusu patneti vs. o yüzden içini rahat tut bebeğin beslensin ve kilo alsın yeter.

12. 17 Aralık 2008
  13. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende pre aptamil kullanıyordum çokda memnunum ama iki bebk olunca 2 gün gitmiyor bir kutu o yüzden değiştirmeye karar verdik beblac almayı düşünüyorduk ama girdiği marketde hero baby lactum bulmuş onu almış eşim.. aptamilden sonra hangi mamayı önerirsiniz acaba..

14. 17 Aralık 2008
  15. EU3

EU3 Guest

bende ilk günden beri mama veriyorum julinin dediği gibi bebeğim beslenebildiği için yinede mutluyum keşke sütüm yetseydi ama ne yapalım en azından artık mamalar anne sütüne çok yakın,
    bize hastanede bebelac verin demişlerdi gece mama bitince nöbetçi eczanede aptamil bulabildik bir iki kutudan sonra bebelaca başladık içerik neredeyse aynı, şimdilik memnunum

16. 17 Aralık 2008
  17. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    senağlamabenimde sütüm az ve son 10 gündür günde 3 kez mama veriyorum. bazen gece ihtiyaç duyuyoruz bazen sabah. sütüme bağlı. 6 ay sadece benimle yetinmesini çok isterdim ama en azından benide emiyo.hiç emmemesinden iyi diyip avunuyorum..
    ben SMA GOLD kullanıyorum. büyük oğlumdada bunu kullanmıştım. çok memnunum. fiyatı zorluyo 21 ytl. Allahtan tek mama ile beslenmiyor.

18. 17 Aralık 2008
  19. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ülkerin hero baby mamasını kullanıyorum biraz daha fiyat olarak uygun
    bir de doğduğunda hastanden bunu önermişlerdi fakat doktorum humanayı kullan dedi.
    ama ben hero baby kullanıyorum