Sütü Yetmeyen Var mı? Önerilerinizi bekliyorum...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ponaran tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ponaran
  1. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Kızlar,

İlk ay kontrolümüzde kızımızın 700 gr aldığını öğrendik. Dr. 1 kg.nin altında olduğu için sütümü artırmak için süt üürünlerini abartmamı söyledi. 1 hafta boyunca bu şekilde beslendim ve tekrar tartım için gittiğimizde 250 gr almış olması gerekirken, 170 gr' da kaldığı için mama takviyesi önerdi.

Buarada gündüzleri hiç uyumuyordu ve akşamları sürekli memede geçiriyorduk ve ağlama krizleri ile birlikte.

Şu an mama takviyesine başladık, günde 2 defa veriyorum. Dr. bir mama, bir meme olarak önerdi aslında ama içim elvermiyor mama vermeye. Zorda kalmadıkça vermiyorum. Ancak bahsetmiş olduğum tüm şikayetlerim sıfırlandı.

Aynı durumda olanlar var mı? Önerilerinizi bekliyorum. :1no2:

2. 6 Aralık 2008
  3. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynısı bendede oldu kızım 2.760ğr doğdu sonra 2.500 oldu sonrada 2.400 oldu üstelik gece gündüz emzirmeme rağmen.daha sonra ateşlendi beslenemediği için.10 gün küvezde doktor gözetiminde serumla beraber besledim kızımı.hem emziriyordum hem sağıp veriyordum hemde mama veriyordum.ancak toparladı biraz.hastaneden çıktıktan sonrada sağıp vermeye devam ettim çok darda kalıkncada mama veriyorum.bence kendini o kadar sıkma mama o kadarda kötü bişey değil hastanede doktorumla ve çocuk hemşireleriyle bu konuda çok konuştuk.şimdiki mamalar hem bebeğin bağışıklık sitseminin gelişmesine faydalı hemde anne sütüne en yakın gıda.ne kadar rahat olursan o kadar yolunda gidiyor herşey.doktorun ne dediyse uygulamaya çalış ben kendi bildiğimi yaptım kızım bissürü eziyet çekti benim yüzümden illa emzireceğim diye onu aç bıraktım.Allah sağlıklı hayırlı evlat eylesin bebeklerimizi

4. 6 Aralık 2008
  5. aysegul1530

aysegul1530 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence700gr mama başlamayı gerektirmez.biz 500grdan az alan çocuklara mama başlarız.sana tavsiyem sık sık emzirmek.rezene çayı içmek ve bol sıvı tüketmek.ayrıca ben humana stil tea çayınıda önerebilirim.gerçekten sütün azsa vita malt tüketebilirsin ben bunlarla 2yaşına kadar emzirdim oğlumu.

6. 6 Aralık 2008
  7. minikpatik

minikpatik yerim ben seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım vita malt nerde bulunuyor

8. 6 Aralık 2008
  9. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Minikpatik, eczanelede olabiliyor ama çok kolay bulunabilen bir ürün diil pek.

Aysegül, dr önerdiği için veriyorum ancak dediğim gibi mama verecek olsam bile mutlaka önce emziriyorum. Ardından mama veriyorum. Humanayı da kullanmaya çalışıyorum.
    Sütüm az diil bence ama kilo aldırtmıyor. Yağlanması gerek dedi dr, bu da bol proteinle olurmuş.

10. 7 Aralık 2008
  11. aysegul1530

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eczanelerden getirtebiliyorsun ben çok faydasını gördüm.ben kendim deneyip iyi sonuç aldığım için sütü az olan annelere öneriyorum.

12. 7 Aralık 2008
  13. aysegul1530

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sana şunu söylemem lazım mama verme sen beni dinle 700gr az değil kilo alımı için.sadece 6öğün beslen bol sıvı tüket.strestende uzak dur.şunuda unutma her annenin sütü bebeğine yeter ve besler.bebeklerin ağlaması sadece aç olduklarından değil.meela oğlumda çok ağlıyordu.dr götürdük makat bölgesinde çatlak varmış ve çoğu bebektede görülüyormuş.sonra dr önerilerine uyunca ağlaması kesildi,sen 2saatte bir emzir.mama veriyorsand kaşıkla vermeni öneririm.

14. 17 Aralık 2008
  15. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Kızlar,

Dün dr kontrolüne gittik sağlık ocağında, bebişim 5.100 gr olmuş. Geçen ay 3.900 idi, pek sevindim. Aysegül, senin dediğin gibi bol bol emzirip, eğer hala doymadıysa, mama vermeye çalıştım.

Haftasonu da 2. ay kontrolümüz var dr'da, bakalım o ne önerecek.
    Herkese teşekkürler.

16. 17 Aralık 2008
  17. Miy

Miy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim,google arat,satan sitenin adi cikacaktir.bebek urunleri satan bir sitede satiliyor,sanirim site adii vermek yasak...

18. 17 Aralık 2008
  19. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Ben sütümü arttırmak için demet demet maydanoz yerdim. Bir de koz helva. Montofon gibi dolaşıyodum ortalıkta:roflol: