Sütüm artsın bebeğim kilo alsın diyorsanız..

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve rkyogn tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : rkyogn
  1. rkyogn

rkyogn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim oğlum bugün itibariyle 23 günlük oldu ilk 10 gün sütüm çok azdı ve bebeğim açlıktan ağlıyodu resmen mama almak zorunda kaldık ama mamaya biberona alışmasını da hiç istemiyordum ilk 1 haftalık dr kontrolünde burda çok iyi bir çocuk doktorumuz var ona gittik ve ben bu durumu da anlattım bana o zaman sütüm artsın bebeişim kilo alsın istiyorsan tatlıdan sütlaçtan tek başına medet umma bunlar sana hem ekstradan kilo da aldırır hem de zannettiğin kadar süt artırmaz dedi bana tavsiyesi gün içinde mutlaka 2-3 muz ye bol fındık ceviz badem kuru üzüm incir ye bol bol da süt iç dedi bol aşurelik buğdaylı incirli üzümlü az baklagilli aşuree yap ye dedi(gazı çok olduğu için baklagil fazla yeme dedi) bunlardan sonra bak bakalım bebeğin nasıl doyacak ve kilo alacak dedi oğlum 3300 doğmuştu bütün bu dediklerini yaptım oglum şimdi 23 günlük ve maşallah tam 5 kilo oldu:nazar: :nazar::nazar: bense hızla kilo veriyorum doğuma başladışım kiloma 5 kilo kaldı daha 1 ay olmadan..
    sizlerin de bu şekilde tavsiyeleri varsa paylaşalım istedim...kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme: 28 Temmuz 2010
  2. 28 Temmuz 2010
  3. bahar1

bahar1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım tavsiyen için çok sağol benimde sanırım sütüm az bebeğim ağlamıyor ama doyduğundan emin değilim.

yarın hemen söylediklerinden alıp deneyeceğim.

inşallah sütüm artar.

4. 28 Temmuz 2010
  5. gulll

gulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yaaaaaaaaa benim sütümde az bebişime yetmiyor :KK43:( nerdeyse her öğüne yakın mama takviyesi yapıyorum yoksa yavrum aç kalacak :KK43:((

6. 28 Temmuz 2010
  7. rkyogn

rkyogn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    güll maşallah bulut kağanın doğum kilosu da iyiydi canım yap bakalım sen de bunları inşallah artar sütün canım bebekler aç kalınca insan vicdan azabı çekiyo...

8. 30 Temmuz 2010
  9. haziranx

haziranx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    hemen anneme aşure yaptırıyorum:)

10. 10 Ağustos 2010
  11. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    iyide sütü nasıl içecezki. gaz yapar diye bana hiç içirtmiyorlar???

12. 12 Ağustos 2010
  13. rkyogn

rkyogn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Valla benim oğlanda da gaz sorumumuz var ama ben içiyorum dr alışması lazım gaz yapar diye de yememezlik etme az az herşeyden ye o daha yeni alışıyo hepsine alışmalı dedi..ama artık pek kalmadı gibi gazı..

14. 22 Ağustos 2010
  15. misskapris

misskapris Rüzgarcık abi oluyor:)ELA NAZ geliyor... Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar süt gaz falan yapmıyor,
    Zaten annenin yediği gazlı yiyecekler anneye gaz yapar ama bebeğe geçmez diyor çok iyi bir çocuk dr.u.
    Ve bi çok şey psikolojik ben her gün süt içiyorum maşallah sütüm de gayet iyi.
    Sütümü artıran en önemli şeyin benim içtiğim süt olduğunu düşünüyorum.
    Bebekler hareketsizlikten gaz sancısı çekermiş.
    Kucağınıza alın bi o tarafa bi bu tarafa oynayın onlarla masaj yapın gaz maz kalmıyor.
    Hoş benimki maşllah 5 kiloyu buldu kaldırmak zor oluyor artık ama yine de gazla uğraşmaktansa bebeğimle oynamayı tercih ederim.

16. 23 Ağustos 2010
  17. dn0328

dn0328 çok şükür bin şükür Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba.benim oğlumda 27 günlük.çok gazlı yani sanırım kolik.bitkisel bi şurup olan babuline kullanıyorum.biraz faydası oldu.sütüm mşlh ii yetiyorda sonraları bebekler büyüdükçe daha fazla isteyecekler.şimdiden artsın istiyorum.gaz yapar diye herşeyden kaçınıyorum.çünkü ona rağmen gazlı.ama bende süt içmek,birazda olsa baklagillerden yemek vs istiyorum.ama çokta korkuyorum.ne yapsam bilemedim valla.aşureyide çok severim ama bol malzemeli.gel de gazlı bebek emzirirken ye şimdi offffffff

18. 23 Ağustos 2010
  19. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kilo alıyorsa bebeğin doyuyordur canım.asla sütüm yetmiyor deme.bebeğin doyduğunu bu zamanlarda anlaman mümkün değil.çünkü ne zaman ağzına meme versen elini dahi versen emmeye başlar.bu onlarda refleks olmuş artık.bak ne güzel bebeğinde ağlamıyormuş.demek ki karnı tok ve mutlu.kızım 2 aylık oldu.fakat bazı geceler ağlama krizleri oluyor.mafoluyoruz resmen.memeyi bile reddediyor.sürekli ağlıyor.ama gazı olduğu için.bebeğin ağlasa bile bu onun aç olduğu anlamına gelmiyor.sürekli emzir.asla kafana takma sütüm yetmiyor diye.