sütüm az bebeğim aç kalıyor çok mutsuzum....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve smile6081 tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : smile6081
  1. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    merhabalar,
    doğum yapalı 23 gun oldu.
    sezeryanla doğum yaptım malum sütüm geç geldi,
    bebeğim emiyor sanıyorduk aslında emzik muamelesi yapıyormuş bana tecrübesizim ilk kez anne oluyorum. yanında bi yakınım yardımcım yok eşim ve ben eşimde pazartesi işe baslamak zorunda.
    yalnız olmak ameliyatın verdiği acı uykusuzluk tecrübesizlik birde bebeğim sarılık oldu ab0 sarılığı 2gunde küvezde kaldı onada çoküzüldüm 20 gun aralıksız ağladım halada aklıma geldikçe ağlarım annem ms hastaı kayınvalidem umursuz geldiğinde yemek bile yapmadan gider onun derdi sadece bebeği sevmek bakmak demiyorum sadece elini kolunu tutup orası burası mıncıklarak sevmek evde yemek yok gelen gidenele bile ben ilgilendim bebeğim,n cicilerini yıkadım ütüledim bunların hepsini doğumdan iki gun sonra yapmaya basladım dikişlerim çok acıdı. hiç dinlenmeden bi yoğunluğa atıldım.. işte vsvs dert bitmiyor üzüldüğüm için sütümde gelmedi bebeğim aç kaldı beni emmek istemiyor sağıpsenağlama verdim önceleri sütüm çoğalır ümidiyle rezene humana hipp gibi süt yapıcı özel caylardan içtim yesillk yedim ama bi değişiklik yok.

sütümü nasıl artırabilirm sizlerin bildiği özel seyler var mı beni emsin istiyorum beslensin istiyorum. ve bu duruma çok üzülüyorummafoldumben

2. 21 Mayıs 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle üzme kendini, rahat olmaya çalış. biliyorum demesi kolay, yapması zor. bol bol uyumanı, dinlenmeni, bol bol su içmeni öneririm. yeşil soğan, dereotu, bulgur, ülker maltana, humana still-tea, tahin helvası iyi geldi bana. bence bol yeşillikli salata yap, yanına da bulgur pilavı ya da bulgur çorbası, içecek olarak da maltana olabilir.

4. 21 Mayıs 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada... annene geçmiş olsun dilerim, Allah şifa versin. hepimiz bu süreçte çok yıprandık. ben de yalnız kaldığımı hissettim ve çok üzüldüm. kayınvalidelere gelince, o türün özelliği kayıtsız kalıp umursamamak sanırım, hepsi aynı, onu kafana takıp kendini de, bebeğini de üzme. kolay gelsin...

6. 21 Mayıs 2010
  7. HEYart

HEYart Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bende sezeryan doğum yaptım ilk bikaç saat benimde sütüm gelmedi
    2 3 kutu aromanın 100 de100 meyve sularından içmişimdir
    acayip süt yaptı aktı bide
    bol su ve salata canın ne çekerse ye zaten olur sütün
    asla üzme kendini ben bebişime bakıp bakıp mutluluk hormonu salgılıyorum
    dene işe yarıyo
    bebek emdikçe sinirler uyarılır süt gelir sakın emzirmeyi bırakma

8. 21 Mayıs 2010
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bence bebegin ac kaliyorsa mama takviyesi yapmalisin..ama emzirmeyide kesme tabi..yazik gunah yaa mama ver biberon mamasi sutunun yetmedigi yerde doysun yavru...

10. 21 Mayıs 2010
  11. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende sezeryan olduktan iki gün sonra sütüm geldi ama çok azdı. sakın yılma. bebek çektikçe geliyor. bol bol su iç komposto çok işe yarıyor. ve en önemliside doğumdan sonra sağlığın yerinde olmadığı için insan herşeye üzülüyor. ne olursa olsun moralini yüksek tut. hiç bişeyi kafana takma. bunu bebeğin için yap canım. beneimde bebeğim sarılık oldu o emdikçe geçer. sen sadece kendini üzme ve bol sıvı al.

12. 21 Mayıs 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben maydanoz ve nanenin sütü azaltabileceğini duydum.

14. 22 Mayıs 2010
  15. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım eger üzülürsen ne yersen ye sütün olmaz pskolıjıkmen kendını hazırla hıç bırseyı dert etme gelıp kaynanan yardım etmıyormu farzetkı öldü gelende komsu öyle say okkı kendım yapmak zorundayım yavrucagın suçu nekı anasının sutunden mahrum kalsın ne yersen sut yapar ben özel bısey yıyıp içmiyorum bol sıvı alıyorum bebegımıde 8 ay ek gıda vermeden emzırecek kadar çoktu sutum sımdı 13 yasında özelllıkle su bu arda dogumdan snr 2 buçuk kılo zzayıfladım 44 gun olsu dogum yapalı hıç bırsey senın bebegınden önemlı degıl takma kafana

16. 22 Mayıs 2010
  17. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    yeşil üzüm, incir yaş veya kuru farketmez ve bulgur pilavı.... özellikle üzümü şiddetle tavsiye ederim canım.. incir ve bulgur pilavıda inanılmaz arttırıyo.. dene mutlaka.. gece bl bol sütün olacak Allahın izniyle

18. 22 Mayıs 2010
  19. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde doğum yapalı 5 gün oldu sezeryanla doğum yaptım hastanede kaldığım sürece stüm yoktu eve geldim viltamalt bira mayası içtim eczanelerde satılıyo ve bugün tahin helvası vedim ve bol su içtim işe yaradı alkolsüz bira mayasını ve tahin helvasını öneririm...