Sütüm az diyenler buraya

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve beklemek tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : beklemek
  1. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar birkaç gün önce sütüm neredeyse bitti göğsümü sıkıyordum cılk cılk ediyordu yavrum sinirden meme ile kavga ediyordu ve ben ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım. Tabi hemen Humana stel tea aldım günde 3 bardak onu içtim ama asıl faydayı ben iki doğumumdada pırasa ile gördüm.

O gün hemen bir kilo pırasayı zeytinyağlı olarak pişirdim ve hemen hemen sadece onu yedim o gün tabi yatana kadar pek birşey görmedim ama gece bir uyandım göğüs nasıl dolmuş maşallah hatta pijamalarım ıslanmış düşünün artık sabah bomboş olan meme gece taş kesmiş oğlumu aldım emzirmek için çocuk ucunu falan alamadı düşünün pompa ile boşalttım biraz öyle verdim. Ertesi gün artık çayı içmeyi kestim ve bu seferde zeytinyağlı kereviz pişirdim aynı akibeti onda da gördüm diyeceğim o ki özellikle pırasayı bol bol tüketin hem kadın olduğumuz için bizim için çok faydalı ben hamile olduğumda dr.um haftada iki kere mutlaka tüketmelisin demişti düşünün artık.

ha birde ben o gün çok güzel bir yeşil salata yapmıştım yine yeşil soğan kıvırcık havuç ve pancar rendesi ile hepsi birleşince sütün durumunu anlattım

pancarda malum çok faydalı bir besin turşu haline getirmeye hiç gerek yok direk salatanıza rendeleyin hem renk ve hem lezzet katın

Ben faydasını çok gördüğüm için sizlerlede paylaşmak istedim umarım herkese bol süt yapar :nazar::nazar::nazar:

2. 9 Şubat 2009
  3. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım bilgiler için teşekkürler;
    tek çözüm bol su
    tabiki bazı besinler sütü artırıyor bu bilimsel olarakta kanıtlı fakat o bu şu derken ne yiyeceğini şaşıranlar için tek çözüm su .özellikle gece içilen suyun müthiş faydası var..

4. 9 Şubat 2009
  5. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ayy benim de öleydi beklemek ama ben anneme gelip yemek yemeğe başlayınca biraz çoğaldı taş gibi olması içinde 8-9 saat geçmesi gerekiyor su da yararlı banlı kızın dediği gibi

6. 9 Şubat 2009
  7. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ben helva diyorum...ve tek geçiyorum...bambaşka bişi o...ben yemiyorum çünkü kızıma fazla geliyor sütü sağmak zorunda kalıyorummmm...

8. 9 Şubat 2009
  9. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    asortie
    evet yaa
    anneme geldiğim her zaman sütüm artıyor benim de ama evime gidince öyle değil
    burda stres yok iş güç derdi yok
    her zaman yemek var
    sanırım rahatlık cok etkiliyor sütü

10. 9 Şubat 2009
  11. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar aynen size katılıyorum, ailelerimize gidince bişey yetiştirme derdinden uzaklaşıyoruz ve kafamız rahat oluyor. bu da bize olumlu yansıyor:)

BEKLEMEK canım bende bi dergide pırasanın sütü arttırdığını okumuştum, sen test etmişsin, ii oldu aklımda olsun :) sağol canım

12. 9 Şubat 2009
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aaaa sizinde mi öyle. O nasıl bir şey ya. Daha dün anneme neden burda sütüm fazla oluyor dedim. Çok tuhaf sanırım evde bir şeyleri yetiştirme telaşından böyle oluyor. Ya da yemeklerin etkisidir belki bilmiyorum ki. Bu mucizenin nedenini bulan varsa bana da anlatsın.

14. 9 Şubat 2009
  15. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben söyleyeyim julicim.ana kucağı:))anne sevgisi.güven..evet hala..

16. 9 Şubat 2009
  17. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    annemlerde sutumun arttığını bende fark ettim. 2gündür bende annemlerdeydim kalabalıkta habire ye iç iş güç yok bide bebek bi kucaktan bi kucağa bana sadece emzirmeden emzirmeye geliyor,gırgır samata rahatlık sute etki ettğini fark ettim ben.insanın kafası rahat olunca sut de oluyor bence.birde ben süt varmı diye kafama çok taktığımda sütüm resmen gidiyor,beyinde bitiyor bu iş birazda.

18. 9 Şubat 2009
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    moral çok önemli ya sütiçin.ben 3 aydır moralimi yükseltmek için polyannadan farklı değilim.
    bakın sizce nasıl bir durumdayım.

eşim 11 aydır şırnakta.tskpersoneli.hem de şehir de değil..her gün acaba iyimi diye düşünmek...
    oğlunu 3 aydır görmüyor..
    internete haftada 1 anca girebiliyor.
    telefon çekmiyor..o beni çeken bir yere gidip arıyor
    ben çok özlüyorum,çok ihtiyaç duyuyorum
    evimi kapattım annemin evindeyim ama ANNEM YANIMDA DEĞİL.yalnız bakıyorum oğluma ,hem de 7 gün 24 saat..
    banyoiçin komşumgeliyor.
    gece 3-4 saat uyuyabildm mi güne 1-0 önde başlıyorum..çokmutlu oluyorum.eğer gece uyuyamazsak sabah emanet edebileceğimkimse yok..her sabah şükrediyorum allaha
    ücretsiz izindeyim.işimi,evimi,eşimi,komşularımı,kendi hayatımıözledim..

eşimizne gelince 12-13 gün kalacak ve yine 3-3,5 ay gelmeyecek.
    ama bu yaz tayinimizçıkabilir.o zaman babamız yanımızda olacak. o umutla yaşıyorum.

oğlumhayat kaynağım.
    tüm bunlara rağmen sütümü yitirmemek için polyanna olmaya devam ediyorum.düşünmüyorum sadece oğlumu seviyorum:)))
    ama ben yine de oğlum ben eşim sağlıklıyız diye hep mutluyum.

umarımhepimizin bol bol sütü olur,bebişleri sağlıklı olur:)))

egypt bunu beğendi.