Sütüm az,emzirmem düzensiz

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve AnlamadanDinlemeden tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : AnlamadanDinlemeden
  1. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Kızlar görüyorum ki hepimizin yeni sorunu emzirme.
    Ben de tecrübeli olanlara bazı şeyler danışmak istiyorum.

Öncelikle sütüm az diye,göğüslerime sıcak suya batırılmış pamuk sürdüm,ilk yaptığımda baya işe yaradı.O zaman banyo yapamadığımdan böyle yapmıştım.
    İlk kez sütüm kaynadı.Annem böyle diyor.Kendi kendine akmasına.

Ama sonrasında sütüm yetmemeye başladı.Şimdi hiç kaynamıyor :KK43:(
    Çünkü bebeğim düzensiz emiyor.ben 2-2,5 saatte bir emsin istiyorum ama uykudan uyandırmak mümkün olmuyor.
    Çok nadir uyandırabiliyorum.

Sonrada bi uyanınca saatlerce göğsümde kalıyor.Arada çok az uyuyup hemen kalkıp tekrar emmek istiyor.Sütüm bitiyor-artık benim halim kalmıyor.

Şimdi birde göğsümde uyumak modasını çıkardı.emerken uyuyor ama meme

ağzında.Çıkaramıyorum.Saatlerce öyle bekliyoruz ki ağzından çıkarsın.

Öyle kucağımda yatıyor,arada bi iki emiyor

Sütü arttıracak ne gibi tavsiyeleriniz var.

Birde emzirirken nasıl bir yol izlenmeli,bir memeyi emip bitirdikten sonra mı diğerine geçmeli?Ben rastgele davranıyorum.

Bazen biri bitince diğer memeye geçerken bazen de bitmeden geçiyorum.
    Birde her emzirmede her iki memeyi boşaltmaya da cesaret edemiyorum ya birazdan kalkıp emmek isterse diye.

2. 10 Kasım 2008
  3. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm daha once yasamadım ama hastanede hemsıre egıtım verıyor bıze emzırmeyle ılgılı kontrole gıttıgımızde sut azsa cok sık emzırmek gerekıyormus bırde ıkı gogsunu sureklı vermek gerekmıs s bıle ıcsek yararmıs eskılerde hosaf ıcırtırler ıstersen bır dene cnm su aralar duzensız oluyor galıba bebısler bakalım bızımkıler nasıl olcak

4. 10 Kasım 2008
  5. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    darkcım maile de yazdım.dayanabileceğin kadar sıcak havlu koy göğüslerine ve boynunun alt kısımlarına göğüs hizasında.bol bol su iç.bir de internette görmüştüm humananın süt arttırıcı bir çayı varmış onu da deneyebilirsin.

6. 10 Kasım 2008
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Dark doğum hikayesini bile yazmadan en büyük korkum ve sorunumu sen de yaşıyormuşsun. Benim kızımla yaşadığımız ilk problem emme. İlk başta emmedi. Sütte yoktu zaten. Sonradan sanırım göğüs kreminden tiksindiğini fark ettim. Emzirmeden önce siliyorum birde. Ama dediğin gibi bazen uyku aralıkları çok uzun oluyor. Dün gece mesela bir önceki emmeden itibaren 2 saat geçmişti. Kalktım kızımı uyandırmaya çalıştım Yok. Uyanmadı. İki saat daha bekledim. 4 saat sonra uyanabildi ve emdi ancak. Bu gündüz de aynı şey oldu. Bu kez arada 5 saat sürdü uykusu. Hastanede hemşireler beklemeyeceksin emdireceksin uyurken diyorlar ama emmiyor uyurken. Okuduğum kitapta ise günde 1 defa böyle uzun uykunun sorun olmadığını söylüyor. Hemşireler uyandırırken ayağının altını falan elliyordu. Ben en iyi çözüm olarak altını açmayı buldum. O zaman çabuk uyanabiliyor. Benim kızım da memede uyuyor. Ama ben uyuyunca memeden alıp yatırıyorum. Her emme 20 dakika sürüyor. Göğüsleri sırayla emiyor. Zaten en az 5 dakika sürmesi gerekiyormuş.

Peki sütün nasıl yetmiyor Dark. Ceren emdkten sonra ağlıyor mu. Bir de süt kaynamasını anlamadım. Nasıl yani memeden kendi kendine sıkmadan süt gelmesi mi. Ama bunun için çok erken değil mi?

8. 10 Kasım 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım içmediğim şey kalmadı.Sık sık emzirmek istediğim zamanlarda kaldıramıyorum uykudan bebeği.

Sıcak suyla ve pamukla yaptım ben bunu Butterfly's cim ama havluyuda deneyeyim.,İçtiğim suyun haddi hesabı yok.Humana da aldım onuda içiyorum.

10. 10 Kasım 2008
  11. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bebeğin kaç günlüktü senin?

12. 10 Kasım 2008
  13. Elvira

Elvira acı sözler dilin dikeni Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    darkcım benim duyduğuma göre ve ablamda uyguladığımıza göre asidi kaçmış maden suyu çok iyi geldi. hurmayıda göz ardı etmemek lazım hurmada çok süt getirdiğini söylüyorlar birde bol bol su tüketmek.

14. 10 Kasım 2008
  15. AnlamadanDinlemeden

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ya hemen yazdın kendi doğum hikayeni yazmadan :teselli:Benimkide 4-5 saat uyuyp emmediği oluyor.Biliyorum ki çok zararlı ama kalkmıyo dediğin gibi.Bana da bebek kilolu doğdu sık sık emzir kan şekeri düşmesin dendi.
    O ayak ellemeyi bende yaptım ama olmadı.Ayaktan çok huylandığı halde.
    Ama alt açmayı denemedim.Benim kızda aştının açılmasından hoşlanmıyor.Bir daha onu deneyeyim.
    Ben uyuyunca memeden alamıyorum.Sıkı sıkı yapışıyo.Gevşek dursa bile tam ben hafif hareket eettiriyorum heme emmeye başlıyor .Annemden çekme damağı düşer dedi.Çekemiyorum da.
    Süt yetmiyor.Çünkü emdikten sonra yatağına aytırıyorum.Kısa süre sonra tekrar kalkıp emmek istiyor.Tekrar emip uyutuyorum.Yine kısa süre sonra emmek istiyor.O kadar emdikten sonra acıkmaması lazım.Ama hemen acıkıyor.Bu her zaman olmuyor.Dediğim gibi çok düzensiziz :KK43:(
    Kaynana kendi kendine süt gelmesi.Erken mi şimdi bunun için?Bilemem ki.Bi defa olunca hep olsun istiyorum :) Çok rahat yetiyor o zaman süt.

Hurma,üzüm hoşafı,Humana,elma suyu ve elma çayı(Bu gaz giderici) ve su
    Bunları sık sık tüketiyorum.Düzenli emse yeter belki de.Napcam bilmiyorum.Stres yapmaya başladım bu da azaltıyor sanırım sütü.
    Pompa işini yaparsam bi sonraki acıktığında mecburen sağdığımı veririm.Benim kız beleş yemek görünce sonra memeyi emmek istemiyo.
    Sağol canım tecrübesiz olsanda duyduklarını paylaştığın için.

16. 10 Kasım 2008
  17. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım ısırgan otunun suyunun süt yaptığını duymuştum bidene istersen inş işe yarar.
    kasım anneleri bitirsin doğurmaları bize gelsin sıraa.s.
    aralık anneleri

18. 10 Kasım 2008
  19. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence sütün yetiyor çünkü ben ilk iki gün mama kullandığım için sütün yetmemesinin nasıl bir şey olduğunu çok iyi biliyorum. İkinci gün meme verdiğimde o kadar yetmiyordu ki yatırınca dakika geçmeden kıyameti koparıyordu. Şimdi arada bir saatte bir emse de yettiğini, anlıyorum çünkü hiç öyle ağlamıyor. Mırıl mırıl mırıldanığ ağzını açıyor kuzun acıkınca.

Ya yeri değil biliyorum ama foto ve hikaye gelecek gene çıkmam gerek. Dark geçecek sakın strese girme. Kızım bugün ilk defa emdiği tüm sütü kustu ben üzüntüden ölüyordum oluyormuş böyle şeylerç Napalım ama üzülme nolur.