Sütüm azaldı yardımm

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve innuk tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar işe başlayalı yaklaşık 20 gün oldu ve sütüm giderek azalıyor. Sabah 6 da emzirip çıkıyoprum evden akşam 6 da geliyorum eve bu aralıkta 3 defa falan sağıyorum ilk günlerde 350-400 cc sağıyordum şimdi ancak 200-240cc çıkıyor gün boyunca. Çok üzülüyorum. Daha 5 ay 10 günlük oğlum hedefim 6 ay sadece anne sütü vermekti ama yeteri kadar süt bırakamadığım için eve şimdi ek gıda başlamam gerekecek. Ama sütümün kesilmesinden korkuyorum. Artsın deye bildiğim tüm yöntemleri deniyorum ama nafile.. Ne yapmalıyım...
    Ben 1-1,5 yaşına kadar emzirek istiyorum. Yardım edin lütfen

2. 19 Nisan 2010
  3. tttugba

tttugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle moralini bozma canım bozdukca daha cok azalır bılıyorsun sagarken tükürükle uyarılma olmadıgı ıcın azalabılır bunu onlemek için geceleri daha sık emzir gündüz de sagarken bitse de biraz daha sağ ki göğsüne yetmediği sinyali gitsin pompa da onemli ben medela kullanıyorum memnunum bır de vıtamalt benı kurtardı sevgıler..

4. 19 Nisan 2010
  5. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence ek besine başla hiç korkmadan bu onun sağlıklı gelişimi için gerekli .sütün azalsa bile kesileceğini sanmıyorum.benim ilk oğlum 5. ayda emmeyi reddetti fakat yılmadan vermeye devam ettim ama ek besine de başladım çünkü ona yetmiyordu.ama hergün 1 yada 2 öğün ek besin verdim.tam 20 ay emzirdim ve 1 yaştan sonra tek göğüsle devam ettim inatla bırakmasına müsade etmeden.o 1- 2 kez anne sütü alsa bile bu onu korumaya yeter ve zaten bu kadar uzun süre emzirmenin amacı karnını doyurmaktan ziyade mucizevi anne sütü vitaminlerini alması ve bağışıklığını güçlü tumak.moralini bozmadan sadece emzirmeyi iste ve sütün olduğuna inan.süt üretimi hormonal ve düşünsel olarak gerçekleşiyor...bol sütlü günler.....kaydirigubbakcemile5

6. 19 Nisan 2010
  7. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba ben sana humana çayını öneririm hem anne sütünü arttırıyo hemde kalitesini
    eczanelerde bulabilirsin
    bunun dışında moralini bozmadan bebeğini gözünün önüne getirerekten sağarsan
    daha verimli bi sonuca ulaşırsın
    üstelik 200-240 cc çok ta az değil bunun dışında eğer emzirirsen daha çok sütün artar

8. 19 Nisan 2010
  9. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım benim oğlumda 3 aydan sonra emmeyi reddeti azimle emzirdim alternatif sunmadım. Çok şükür şimdi reddetmiyor ama bu sefer sütüm azaldı. 6 ay dolmadan ek gıdaya başlayacağız mecbur. inşallah yazına kadar emer benimde sütüm olur. Bende keşke 20 ay emzirebilsem cevabın için çok teşekkürler...

10. 19 Nisan 2010
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    3 gündür günde 3-4 bardak içiyorum zaten. Bol bol da su içiyorum ama işte moral yok yorgun ve uykusuzum. Bİrde çok kafaya takıyorum. Evde süt yok ağlarsa napacaklar die düşünüyorum sürekli..ilk günler çok iyi geliyordu gün geçtikçe azalıyor maalesef..

12. 19 Nisan 2010
  13. merveege

merveege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hiç sıkma canını,ne güzel 5ay 10 günlük,şu vakte kadar emzirmişsin.ben ilk günden mama takviyesiyle başladım.

14. 29 Nisan 2010
  15. ozturkum

ozturkum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar size bir çay tarifi vereyim onu deneyin. ben doğum yaptığımda sütüm olmaz korkusuyla denemiştim bebiş küçük olduğu için fazla gelmişti.çayı bıraktıktan sonra gösüslerimin şişi indi.çayı kullanırken çok gergin oluyodum.şimdi tarifi veriyorum bu tarifi beslenme uzmanı tv de vermişti.

1 yemek kaşığı rezene
    1 yemek kaşığı ısırgan
    1 yemek kaşığı ıhlamur
    1 tatlı kaşığı tane kimyon
    1 tatlı kaşığı anason

hepsini 4-5 su bardağı kadar suda 10-15 dk demleyin.demlendikten sonra süzüp günde 3-4 fincan içebilirsiniz.ben kaynadıktan sonra 10 dk. bekliyodum.sonra hemen süzüyodum içinde bitkilerle beklerse acılaşır diye.umarım işinize yarar.işe yararsa bilmek isterim.sütünüz bol olsun...

16. 19 Aralık 2014
  17. kayraninannesi1509

kayraninannesi1509 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oglum uc hafta once uc aylik oldu, su son bikac gundur bende sutumun azaldigini hissediyorum, sabahlari bile gogsum dolmuyo.. boyle giderse kesilicek galiba, bol bol su icmeye ozen goSteriyorum, rezeneye basladim bugun.. daha uc aylikken kesilirse sutum kahrolrum heraldeee:KK43:(

18. 20 Aralık 2014
  19. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşım çook eski bir yazımdan alıntı yapmışsın ancak ne tesadüf ki şu an ikinci oğlumu emzirme dönemindeyim. 1 aylık şu an.
    Öncelikle endişe etme sen emzirmeye devam ettiğin sürece sütün gelir. Ben o dönem kesilecek diye korkmuş boş yere stres yapmışım. Oğlumu 17 ay boyunca emzirdim çok şükür ve Alerjisinden dolayı kesmek zorunda kaldık yoksa 2 yaşına kadar emerdi.
    3 ve 5. aylarda bebeklerin ihtiyacına göre süt miktarı yeniden düzenleniyormuş vücut tarafından. Aşağıda bununla ilgili yazı linki ekliyorum. 5. maddeyi özellikle oku
    Sakın stres yapma, bol sıvı al, sıcak duş. Olumlu düşün.. Normal şu an azalması öyle düşün.. Bol sütlü günlerimiz olsun.

http://www.gurmebebek.com/anne-sutu-nasil-arttirilir--26557