Sütüm azıldı acaba kesilirmi?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve selege tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : selege
  1. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Slm arkadaşlar kızım 6 aylık olcak bu zaman kadar hep emzirdim,yeni yeni ek gıdaya başladık,ancak artık sütüm çok azaldı geceye pek birşey kalmıyor,gecede emerek uyuyor,doymadıgından uyuyamıyor.Duyduguma göre anne adet olunca ve bebek 6 aylık olunca süt azalıyormuş,bu kadar azalması normalmi yoksa sütümmü kesilecek :KK43: Ne yapmam lazım fikir verin arkadaşlar.

2. 25 Ağustos 2010
  3. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    slm benimde 5 aylık bir oğlum var. 3gün önce işe başladım. galiba stresten sütüm azaldı.günde 100ml süt anca geliyodu hemen ek gıdaya başladım çünkü bebişim emmeyi azalttı süt olmadığı için.2 gün pompayla 3-4 sasatte bir sağdım şimdi her göğüsten her sağımda 150 ml süt geliyo. eğer senin bebişte emmiyosa sen 3 saatte bi sağ ve iyi dinlen uykunu al bol su iç zira stres yapınca süt dahada az geliyo. allah yardımcın olsun.

4. 25 Ağustos 2010
  5. Boddim

Boddim Batuhan'ım küçük Aşkım Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba canım tabiki süt ilk günlerdeki gibi çok olmuyor yavaş yavaş azalıyor oda gün içinde kendini belli ediyor kesilmez korkma benimkide aynı seninki gibiydi akşam olunca iyice azalıyordu ek gıdalara geçiyorsan yatarken bebeğine muhallebi yap karnını güzelce doyurup yatsın sende dinlenki sütün olsun sürekli emerse doymayıp sende dinlemezsin sütün azalır oruç tutuyorsan oda çok etkiler vücud susuz kalıyor bol bol sıvı tüket stres yapma bak benim sıpa 18 aylık oldu hala emiyor benimde çok korkularım oldu sen korkma bebeğini emzir stresde sütünü azaltır

6. 26 Ağustos 2010
  7. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler arkadaşlar stres çok önemi evet haftaya okul açılacak işe başlayacağım diye stres oluyorum sanırım o da süteme etki ediyor.Napalım tek çalışan anne ben değilim ya...:teselli:

8. 26 Ağustos 2010
  9. Boddim

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    ne mutlu bebeğin 6 aylık olana kadar yanında olmuşun annesi ben 3 aylıkken bıraktım oğlumu ve emzireceğim dedim ne olursa olsun emecek pozitif düşünce ve herşeyden önce istemek ve strese girmemek gerek iyi bir pompa al aventi öneririm ben avent manuel kullandım 14ay boyunca hiç bir şikayetim olmadı halada duruyor düzenli sağ sütünü çalışırken ben 3 aylıkken başladım sağmaya sabah 7de emiyordu 10da sağıyordum 1de sağıyordum saat 3.30da evde oluyordum emziriyordum düzende çok önemli onada dikka et

10. 26 Ağustos 2010
  11. zeren_

zeren_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde sütüm çok azaldı malesef bende yavş yavaş ek gıdaya başlıyorum.okul açılıncaya kadar inşallah ek gıdaya alışır.onu bırakacak olmakda beni çok strese sokuyor.

12. 26 Ağustos 2010
  13. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim okul yarım gün o yüzden sagmayı pek düşünmüyorum,zaten ancak birikir sanıyorum,benimde sağma makimam var ilk 40 gün sagmıştım,sagmaktan yoruldum artık,sütüm kesilmesinde az olsun napalım artık,keşke bende sizin kadar emzirebilsem,arkamda gezip anne memi memi dese :KK1: ne güzel olur.

14. 26 Ağustos 2010
  15. Boddim

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    valla süper yarım gün olması hemşo 40 gün sağdım yoruldum yazmışınya ben 14 ay sağdım ama artık bıkkın gelmişti.
    bu arada anne meme diye peşinde dolaşmıyolar geliyor kucağına bizzat kendisi açıyor memeleri açazsa anneye bir yardım bakışı atıyor açtırıyor ama memeler illaki ikisi birden açılacak birisiyle oynanacak diğeride emilecek

16. 26 Ağustos 2010
  17. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Oy gurban olurum onu Yaradana,işte bende bayılıyorum o hallerine umarım yaşatır banada,burda hemşoları görmek çok güzel.a.s