sütüm bazen azalıyor gibiiiii

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve xoxmrxuxm tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : xoxmrxuxm
  1. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    sizdede oluyor mu sütüm bazen azalıyor gibi oluyor,oğlum çekiyor geliyor ama çok değil herzaman böyle olmuyor ama dün gece kalktım sütten ıslanmış üzerim ama bu akşam oğlum zor emdi biraz sağdım biberona koydum onu içti neden böyle oluyor acaba?mama vermek istemiyorum çünküsütüm çok güzel yarıyor oğluşuma

2. 5 Haziran 2008
  3. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    herzaman duzenli beslenmiyor musun benim kiz cok beter saat 3te ancak kahvaltilik birseyler yiyorum oda 5dk diken ustunde aksama dersen ooo aksama allah kerim o zamanlarda benim sutum azaliyor hatta duru oluyor onu doyurmuyor ha unutmadan uykusuzluk yorgunlukta etkiliyebilir seni komposto ic ozellikle kayisi 2 kasik pekmezini ye tahil al ceviz badem findik cok degil tabi avuc avuc bak birde soya sutu ic ben demedim sutum koyuldu hem gaz yapma ihtimalide yok

4. 5 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Canim o hep yemene ve uykuna bagli.Ben bazen icecek falan icmiyorum caylar meyve su falan ve o gunde yemek yememissem pek gelmiyo.Ama iyi yiyip ictimmi ve guzelce uyudummu o zaman sut fiskriyo resmen acidan duramiyorum sagiyorum gogsumu.Ama dedim ya cok dengesiz.

Sut yapan seyler ye ic mesela ben muhallebi yedigimde ama nisastali olucak ondan yedimmi ve pilav yedimmi epey geliyo.Tabi birde bol sulu gida tuket.Olur boyle arada takma :) sakin mamayada baslama canim sutun yettigi surece ek mama verme

6. 6 Haziran 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bebek emdikce gelir duzenli beslen ihmal etme firsatin oldumu yemegini ye protein vitamin agirlikli beslen pilavdada bulguru tercih et birde dere otu,ananas ye bu her emzirende ise yarar bu ikisi gogus kanallarini uyariyor kesin ise yarar.Ve oglun uyudumu isi gucu ertele sende uyu uyuki bebegine sut olsun ev isi zaten hic bitmez dinlenmene yemek kadar onem ver

8. 6 Haziran 2008
  9. pamukcuk

pamukcuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    beslenme çok önemli benimde 4 aylık oğlum var günde en az 2 lt su ,komposto içiyorum bulgur,yeşil sebze özellikle soğan bide boza çok artırıyor

10. 9 Haziran 2008
  11. yexsxim26

yexsxim26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sıvı alımına dikkat et, sadece su bile içsen sütün gelir tabi bebeğini de devamlı emzir, emdikçe gelir. Biz hastanede bir ay yatdık bebeğimle ben bir şey yiyemiyordum ama müthiş su içiyordum birde bebeğim devamlı emiyordu, 2 saat de bir. İnan günlük gecelik değiştirirdim, sutyenimin içine göğüs pedeleri idare etmezdi orkid koyardım. 2 ay olduk günde 2-3 kat elbise değiştiriyorum akan süt yüzünden, çok şükür bebeğimde aşırı derecede kilo alıyor, asla bebeğim aç kalcak mama vereyim diye düşünme derim.

12. 10 Haziran 2008
  13. Kartanesi ve Asi

Kartanesi ve Asi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hiç kaygılanma canım bebeğine yetecek kadar sütü ayarlıyacaktır hormonların.Hatta şuanda bu dengeyi bulmaya çalıştığı için böyle.aslında sütün var ve yetiyor ama göğüslerin şişmiyor sanırım.

14. 10 Haziran 2008
  15. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    oooooooooooo
    ben bu saydıklarını yersem bebeğim gazdan patlar artık heralde:)))